http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
100

Drzewo Wody

  Trójka przyjaciół poznaje legendę o Drzewie Wody, a kilka lat później jeden z nich, Tauter wyrusza w daleką podróż, aby je odnaleźć. Powieść-droga fantasy, rozdział II.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W maju nagrodą jest książka
Nawiedziny
antologia
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Drzewo Wody

Trójka przyjaciół poznaje legendę o Drzewie Wody, a kilka lat później jeden z nich, Tauter wyrusza w daleką podróż, aby je odnaleźć. Powieść-droga fantasy, rozdział II.

Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy

nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz.

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

zabawa pomiędzy dwoma facetami

Bliżej

Podejdź bliżej

Ciemność

Urywek opowiadania

Miła

Róża zwana Miła

Miłość z internetu - czytaj kolejne części

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Niebieska bluzka

Sylwia poczuła że pieką ją policzki. Podsłuchana rozmowa na nowo obudziła iskierki w podbrzuszu. Coś zadźwięczało niespodziewanie i w chwili paniki Sylwia prawie odskoczyła od drzwi z krzykiem. Pomyślała, że bicie jej serca słychać pewnie w całym ..

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
677
użytkowników.

Gości:
676
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

FORUM-odpowiedzi

kategoria:  

KULTURA I SZTUKA

forum:  

Literatura

temat:  

Solidni autorzy z opowiadania.pl

opis:  

O solidnych autorach z naszego portalu.
nowy temat NOWY TEMAT ODPOWIEDZ
temat otwarty Solidni autorzy z opowiadania.pl

Wyświetleń
1486

O solidnych autorach z naszego portalu. Odpowiedzi
23
Temat utworzony:2013-01-19 20:49:51  
Przez: Wojtarro
Ostatni post:2013-02-15 17:15:03  
Od: SzaryCzłowiek

POSTY

znalezionych: 23 na 2 stronach
pierwsza   poprzednia poprzednia   1  2    następna następna  ostatnia

19791

Wojtarro
off-line wyślij wiadomość cytuj dodaj do ulubionych autorów
2013-01-19 20:49:51  Temat: Solidni autorzy z opowiadania.pl
Kiedy przeglądam katalog opowiadań i widzę mnogość tytułów zastanawiam się ile z nich jest wartych mojej uwagi. Dziennie na opowiadania.pl pojawia się chyba z dziesięć nowych tekstów jak nie więcej. Z tego wszystkiego nie da się przeczytać nawet 1/4, choćby się chciało, bo liczba tytułów bezustannie rośnie i to z dużą szybkością. Czasem przeglądam katalog i czytam pierwsze lepsze opowiadanie. Rzadko uda mi się trafić chociaż na coś średniego. Wiem, że dla wielu jest to miejsce, gdzie pierwszy raz coś publikujecie, jednak chyba każdy użytkownik powinien mieć na komputerze edytor tekstu, który podkreśla błędy czerwonym szlaczkiem. Spotkałem się tutaj niedawno z użytkownikiem, który chwali się, że napisał wydał książki, publikował w antologiach i tak dalej, a kiedy zacząłem czytać jedem z jego najkrószych tekstów, po pierwszym rzucie oka wyłapałem dwa ortografy i odechciało mi się czytać. Wiem, że to portal dla amatorów, ale nie przesadzajcie. Zamiast prowadzić z autorem poważną dyskusję, ja jak pani w przedszkolu upominam go za ortografy. Śmieszne. Tutaj uczy się pisać, ale LITERATURĘ, a przez jakie "Ó" i "RZ" pisać "róża". Jeszcze raz powtarzam: to nie jest przedszkole. Chociaż to nie jest publikacja książkowa czy w czasopiśmie i błędy można bez trudu poprawić, zawsze należy sprawdzać tekst przed opublikowaniem go. I to wiele razy. To, że jest to amatorski portal nie oznacza, że można sobi odpuszczać. W Internecie szybko kogoś takiego wyśmieją albo conajmniej łagodnie skrytykują. Ale jeśli ktoś taki na poważnie myśli o pisarstwie to raczej nie zrobi kariery.
Dobra, rozpisałem się. Wróćmy do głównego wątku. Podyskutujmy o autorach z naszego portalu, o tych znanych i tych, którzy dopiero zaczynają i zapowiadają się obiecująco. Ja już nie przebieram w morzu gniotów, tylko czytam tych ze sprawdzoną marką ( nie tylko polecanych, ale też tych których przez przypadek wyłowiłem z morza chłamu w katalogu). Nie wszyscy dobrzy autorzy są tu znani i zdobywają wyróżnienia, a celem mojego tematu jest zwrócenie na nich uwagi większej liczby czytelników.
Przedstwię Wam teraz moich ulubioncyb autorów z tego portalu:
*Szary Człowiek
Jego przedstwaiać chyba nikomu nie muszę. Zdania na jego temat są różne (ze względu na jego poglądy, które wyraża dosyć śmiało), ale ja uwielbiam czytać jego teksty. Umie ciekawie rozprawiać o polityce, ładne wiersze pisać też potrafi i widziałem w jego portfolio parę opowiadań, ale jeszcze się za nie nie zabrałem, ale mam nadzieję, że kiedyś to nadrobię.
*Kern
Jak dotąd przeczytałem dwa opowiadanie z Cyklu Tajemnic i mam zamiar zabrać się za trzecie. Jeden z nielicznych solidnych pisarzy jacy tu są. Pamiętam, że w jednym długim tekście wyłapałem kilka literówek, ale nawet one nie popsuły wrażenia, jakie wywarło na mnie opowiadanie. Jakość gwarantowana, przynajmniej tych dwóch opowiadać, o których mowa.
*Shadow
Z jego/jej dorobku przeczytałem chyba tylko "Skazę". Jedyne dobre opowiadanie w narracji drugoosobowej jakie widziałem. Od raz po jego lekturze stałem się jego/jej fanem.

Na razie tylko tylu autorów przychodzi mi do głowy. Niestety nie mogłem wymienić wszystkich, którzy na to zasługują, za co bardzo Was przepraszam. Mam nadzieję, że dzięki temu tematowi czegoś się o Was do wiem.
Zachęcam do dyskusji.

19791

Wojtarro
off-line wyślij wiadomość cytuj dodaj do ulubionych autorów
2013-01-29 19:13:31  Temat: Solidni autorzy z opowiadania.pl
Na moją prywatną listę solidnych autorów z tego portalu dostaje się:
*Filipinkaa
Chyba większość z nas o niej słyszała. Wygrała nawet konkurs.

Czekam na Wasze propozycje.

22557

Shadow
off-line wyślij wiadomość cytuj dodaj do ulubionych autorów
2013-01-30 15:51:52  Temat: Solidni autorzy z opowiadania.pl
Ach, Wojtarro, bardzo mi miło. Osobiście lubię Twoją "Potęgę Władzy" - bardzo dobre opowiadanie.
Utwory Szarego Człowieka też czytam dosyć często:). Natomiast Smith12 tworzy świetne opowiadania z przewrotnym humorem.Ja sama często biorę z niego przykład, choć to może za dużo powiedziane:).
Dobre są też felietony Kobiety z Magdalii. Jednym słowem, na opowiadaniach.pl są autorzy dobrzy, średni i może nawet słabi, tacy, którzy dopiero zaczynają publikować. Tych niezłych jest całkiem sporo i z pewnością nie dam rady ich tu wszystkich wymienić.

20593

polapane
off-line wyślij wiadomość cytuj dodaj do ulubionych autorów
2013-01-30 21:08:20  Temat: @
Może i ja się wypowiem, ale na temat autorów, których powieści miałam przyjemność przeczytać w całości i uważam, że są warte wydania drukiem. Co też przy dobrych wiatrach uczynię :) Brudnopis, czyli Agnieszka Parzych oraz Yemoon, czyli Ernest Filak. Ich powieści mają zadatki na bestsellery, no ale do tego potrzeba promocji i z tym bywa różnie, szczególnie w Polsce, gdzie rynek wydawniczy jest iście mafijny.
Na opo.pl jest całe mnóstwo bardzo dobrych autorów, ale powieść można ocenić dopiero po zapoznaniu się z całością. Bo dobra książka to nie tylko fajny styl, ale także konstrukcja fabuły i umiejętność wprowadzania poszczególnych wątków.

19791

Wojtarro
off-line wyślij wiadomość cytuj dodaj do ulubionych autorów
2013-02-03 14:10:34  Temat: Solidni autorzy...
Mam zamiar nabyć kiedyś e-booki Ernesta. Czytałem opinie. Podobno dobre, więc na pewno warto się z tym zapoznać. Nie przypominam sobie bym czytał coś Agnieszki Parzych, dlatego na jej temat się nie wypowiem.
Skoro już tu jesteś, Pola, czytałem Twój wywiad i recenzje Twojej powieści. Zapowiada się interesująco, więc kiedy tylko trafię na nią w księgarni, to od razu kupuję.

20593

polapane
off-line wyślij wiadomość cytuj dodaj do ulubionych autorów
2013-02-03 16:46:50  Temat: @
@Wojtarro, szczerze Ci odradzam moją "tfurczość", bo to raczej dla kobiet jest.
Poza tym w księgarni stacjonarnej raczej jej nie uświadczysz.
Promocja i dystrybucja, no cóż... wkrótce napiszę o tym artykuł, bo to dłuuuugi i dość skomplikowany temat.
Współpracę z wydawnictwem również opiszę. Prawdopodobnie nikt mi nie uwierzy, jak to wygląda od kuchni.
W każdym razie powieść się podobno nie sprzedaje, według rozliczenia za rok 2012 ilość sprzedanych egzemplarzy wyniosła... ZERO! To nic, że sama kupiłam jeden, bo nie mogłam się doprosić, by przysłano mi moje autorskie, to nic, że w Weltbildzie i Merlinie brakło już dwa razy. Ilość sprzedanych i tak wynosi ZERO. Poprosiłam o wyjaśnienia, ale nie doczekałam się odpowiedzi.
Im bardziej zagłębiam się w to wydawnicze gówno, tym bardziej śmierdzi.
Pozdrawiam,
Pola

19791

Wojtarro
off-line wyślij wiadomość cytuj dodaj do ulubionych autorów
2013-02-03 19:07:58  Temat: Solidni autorzy...
Jeszcze nigdy nie widziałem, by jakikolwiek autor odradzał własną twórczość. Szczerze mówiąc nie za bardzo obchodzą mnie kategorie, do których została przypisana dana książka. Dla mnie najważniejsze jest, żeby była dobra i tyle.
Skoro masz zamiar napisać artykuł o wydawaniu książek to chętnie go przeczytam. Zwłaszcza, że Twoje doświadczenia i obserwacje mogą mi się w przyszłości przydać (chyba,że nagle przestanę pisać, co jest bardzo wątpliwe).

20593

polapane
off-line wyślij wiadomość cytuj dodaj do ulubionych autorów
2013-02-03 19:46:08  Temat: @
@Wojtarro, "Fiolet" jest naprawdę raczej dla kobiet, nie każda książka, która dla jednej osoby jest dobra, dla drugiej również będzie dobra. Takie cuda się nie zdarzają. Pytałeś kiedyś: jak pisać, by inni chcieli to czytać? Właśnie mi przyszła do głowy odpowiedź: określ w miarę dokładnie grupę, dla której chcesz pisać.
A jeśli chodzi o rady dotyczące wydania książki.
Załóż własne wydawnictwo, nie ma lepszego sposobu.

19791

Wojtarro
off-line wyślij wiadomość cytuj dodaj do ulubionych autorów
2013-02-04 14:29:53  Temat: Solidni autorzy...
Szczerze mówiąc nigdy się nie zastanawiałem dla kogo konkretnie piszę. Staram się, aby moje teksty były w miarę uniwersalne, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy mi to wychodzi czy nie. Na razie pracuję nad pewną serią opowiadań, wytrwale szlifuję swój warsztat, jednak tego cyklu nie zamierzam publikować tutaj. Publikowane tutaj opowiadania bardzo często przechodzą niezauważone przez szersze grono czytelników (prawda jest jednak taka, że wiele tekstów na nic lepszego nie zasługuje). Mam nadzieję, że za jakiś czas zacznę wysyłać swoje teksty do czasopism, ale co z tego wyjdzie nie mam pojęcia. Wiem, że bardzo ciężko się tam załapać, nawet tym dobrym. Jak się tam nie dostanę to poszukam czegoś innego...
Jak na razie wydawnictwa nie zamierzam zakładać. Chyba, że nie będzie innego wyjścia...

19791

Wojtarro
off-line wyślij wiadomość cytuj dodaj do ulubionych autorów
2013-02-12 09:57:33  Temat: Odkrycie
Z dorobku Smitha doskonale pamiętam świetne opowiadanie o wypadku samochodowym (tytułu niestety już nie pamiętam). Autorkę kryjącą się pod pseudonimem Kobieta z Magdalii kojarzę, ale nie przypominam sobie bym czytał jej twórczość.
Dokonałem nowego odkrycia, którym chcę się z Wami podzielić.
*Michał O., znany lepiej jako Pyskaty
Poznałem go, kiedy pod moim felietonem ujrzałem jego inteligentny komentarz. To jeszcze nie znaczy, że jego opowiadania są inteligentne, bo nie każdy inteligent potrafi solidnie pisać, ale ten akurat daje sobie z tym radę. Przekonałem się o tym na własne oczy. "Życie, które sobie wymyśliłem" - jego jedyne opowiadanie jakie przeczytałem i mam nadzieję, że nie ostatnie(zdaje się, że przedstwawiona w nim historia jest prawdziwa). Polecam je wszystkim.

-

Konto usunięte
2013-02-12 11:00:28  Temat
Jeszcze nie udało mi się żadnego dobrego autora znaleźć na tej stronie i wydaje mi się, że to może wcale nie nastąpić. Jestem chyba zbyt wybredna jako czytelnik i nie podniecam się pierwszym lepszym autorem, który pisze na odpowiednim poziomie. Chcę jednak zwrócić uwagę na zaangażowanie Smith12, bo robi dobrą robotę sprawdzając błędy i wymieniając je w komentarzach. Robi to wszędzie bez względu na znajomość autora, czy tekst. Jego uwagi w większości są słuszne. Na dzień dzisiejszy, jeśli byłyby wybory moderatora, on byłby moim kandydatem.

Pozdrawiam
Iso

18690

balbinka
off-line wyślij wiadomość cytuj dodaj do ulubionych autorów
2013-02-12 20:55:41  Temat
Moja droga, chyba pomyliłaś adresy. To tylko, albo aż, portal dla amatorów. Nie znajdziesz tu "prawdziwych" pisarzy jedynie osoby, którym się wydaje, że potrafią pisać, lubią to robić albo je to bawi. I to właśnie jest fajne. Dlatego jest taki popularny. To demokratyczne miejsce, swoisty Hyde Park, każdy może opublikować tu co chce. Cieszę się, że miejscowi moderatorzy, o ile w ogóle działają, siedzą cicho pozwalając portalowi żyć własnym życiem. Nie ma tu "selekcjonerów" i innych autorytetów z Bożej łaski decydujących, kto ma prawo zaprezentować publicznie własne marzenia.
Tak poza tym nie jest wcale tak źle. Jest tu grupa autorów, którzy naprawdę potrafią pisać. Sama mam taką listę osób, których prace obserwuję. Niestety wielu odeszło, albo przestało tworzyć. Jeśli chodzi o Smitha12 to faktycznie sympatyczna postać.

-

Konto usunięte
2013-02-13 13:50:57  Temat
Balbinka, nie wiem skąd ta agresja. Czyżbym niechcący nacisnął na odcisk? Nie jestem ślepa i doskonale wiem, że to portal dla amatorów. I wśród tych amatorów nie znalazłam jeszcze dobrego autora, który przypadłby mi do gustu. Tłumaczysz mi coś oczywistego, jak ułomnemu dziecku. Przecież nigdzie nie piszę, że szukam znawców, profesjonalistów, czy co tam udało ci się wyszukać pomiędzy słowami, a czego w rzeczywistości nie ma.

Pozdrawiam
Iso

19791

Wojtarro
off-line wyślij wiadomość cytuj dodaj do ulubionych autorów
2013-02-13 17:48:56  Temat: Solidni autorzy...
Ech... To, że każdy temat z dużą liczbą odpowiedzi zmienia się w końcu w kłótnię to chyba reguła.
ISO, może wyraziłem się nieprecyzyzyjnie. Nie mam na myśli tylko geniuszy, bo tutaj raczej publikuje się pierwsze prace, a żeby wypracować bardzo wysoki poziom trzeba naprawdę wielu lat. Moim zamiarem było, aby zwrócić uwagę czytelników na autorów, którzy niekoniecznie zasługują od razu na Nobla, ale są godni uwagi oraz ich pierwsze teksty dobrze rokują. Swoich trzeba wspierać, nieprawdaż?
Balbinka, co do tego, że jest tu fajnie, bo nie ma żadnych "selekcjonerów z Bożej łaski", jak ich nazwałaś, to jakoś nie bardzo się z Tobą zgadzam. Nie wszyscy selekcjonerzy są dobrzy i mają zawsze rację, jednak grupa selekcjonerów (dobrych) rację mieć powinna. Zdaję sobie sprawę, że selekcji nie przejdą wszystkie dobre teksty i takie strony dają szansę im zaistnieć, a z drugiej strony... Poziom wielu zamieszczanych tu opowiadań nie jest zbyt wysoki, prawda?
Dobrze, wróćmy do głównego wątku, bo nie założyłem tematu, aby dyskutować o gniotach. Czytelnicy i tak się połapią, a poza tym lepiej komuś doradzić niż go wyśmiać. Wtedy może jeszcze pisarz z niego będzie; jak ktoś się ze mną nie zgadza to niech wygrzebie z dna szuflady zeszyt, w którym w podstawówce bazgrał swoje pierwsze teksty.
Ostatnio nie natrafiłemm tutaj na nic fajnego, bo nie miałem za bardzo czasu, by szukać. Ale na szczęście nie jestem sam.
No to czekamy na dalsze propozyzycje!

-

Konto usunięte
2013-02-13 18:23:45  Temat
Wojtarro, wiesz dlaczego się zmienia, bo ktoś nie czyta ze zrozumieniem i reszta myśli już, że autor postu miał na myśli, to co sobie dana osoba po nim dopisała. Przecież ja cię nie winie i nie oskarżam o nic. Chcesz to wymieniaj, przecież to twoja lista, twój gust. Ja nie potrafię się tak szybko zachwycać, bo jestem po prostu wybredna. Może to wada, może zaleta. Napisałam coś o sobie, a Balbinka chyba uznała to za jakiś ukryty atak, czy coś w tym rodzaju. Już nawet sama nie wiem. A ty niepotrzebnie ciągniesz jej myśl, robiąc z igły widły. Zastopujmy i cofnijmy się na chwilę, zanim zabrnie to za daleko.

Pozdrawiam
Iso

znalezionych: 23 na 2 stronach
pierwsza   poprzednia poprzednia   1  2    następna następna  ostatnia
Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy Miłość z internetu cz. XVI - sex panów Bliżej
nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz. zabawa pomiędzy dwoma facetami Podejdź bliżej
Sponsorowane: 30Sponsorowane: 25Sponsorowane: 20
Auto płaci: 100

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.