http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
202

Miłość z internetu - czytaj wszystkie części do XI

  Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez długie miesiące mające na celu poznanie się. Realne kopie, nawet z błędami. Opisy różnych marzeń związanych ze wspólnym życiem. On student systematycznie przekazuje jej pr  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W sierpniu nagrodą jest książka
Bractwo Pierścienia
J.R.R. Tolkien
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Miłość z internetu - czytaj wszystkie części do XI

Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez długie miesiące mające na celu poznanie się. Realne kopie, nawet z błędami. Opisy różnych marzeń związanych ze wspólnym życiem. On student systematycznie przekazuje jej pr

Artefakt

Polska odpowiedź na Stalowego Szczura (druk w Science Fiction cz1. 2002, cz2. 2003) wkrótce powróci z dwoma nowymi opowiadaniami!

Ze zwichniętym skrzydłem - cz.VII

Poranna mgła otula Paryż, podnosi z ziemi nawet ranne ptaki

Niewiara

„Będzie niezły ubaw, gdy się przekonasz, że Bóg jednak istnieje” Pilipiuk

Przywilej Świata Paraleli

Krótkie opowiadanie, które zostało zainspirowane światem gry komputerowej o nazwie Universe na PC.

Korporacja Deilusion X

Młody mechanik Roy Harold Drake, wyrusza w poszukiwaniu pracy na planetę Ceres A w układzie Gwiazdy Bernarda.

IN VINO VERITAS

Taka sobie historia. W pewnym sensie prawdziwa...

Władcy Kosmosu

Humorystyczne opowiadanie, którego bohater doznaje niezwykłych halucynacji.

FITNES STUDIO

Może już warto założyć taką firmę?.

Śmiech nieboszczyka

Niestety, jak to się mówi, znaleźli się w złym czasie, w złym miejscu, ale tylko z ich punktu widzenia, bowiem w lasach Golcowitz byli ludzie, dla których Jan i Franciszek znaleźli się dobrym czasie, w dobrym miejscu.

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
583
użytkowników.

Gości:
581
Zalogowanych:
2
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(17-08-17) do: Pamięć
Piękne, dające do myślenia opowiadanie. Zwłaszcza w świetle dzisiejszych czasów, wiecznej pogoni nie wiadomo za czym... i przez to zapominaniu o tym, jak ważni są ludzie, a zwłaszcza bliscy. Dziękuję i pozdrawiam.
(17-08-17) do: Miłość wyborna
Bardzo dobry, emocjonalny kawałek tekstu.
(17-08-17) do: Przemiana
Bardzo dobrze mi się to czytało, aczkolwiek końcówka... Trochę mnie zaskoczyła i nie do końca mi tu pasował ten wątek z przemianą w wampira. Myślałam po prostu, że bohaterka się ogarnie, wkurzy i z jakąś nowo odkrytą siłą zepchnie z siebie tego faceta... Niemniej jednak daje najwyższą ocenę za styl, brak błędów i ogólny zamysł. Pozdrawiam :)
(17-08-15) do: A wszystko zaczęło się od róż...
Ładny, potoczysty styl. Bardzo mi się spodobał.
(17-08-15) do: Ze zwichniętym skrzydłem - cz.VII
Bardzo ładne, stylowe opowiadanie.
Ostatnie oceny
(17-08-17) do: Pamięć

Ocena 5.00

(17-08-17) do: Miłość wyborna

Ocena 5.00

(17-08-17) do: Przemiana

Ocena 5.00

Ostatnio na forum
(2017-08-15 15:05:45) od: irys
Drogi "Yourofsky" muszę Cię zmartwić, niestety nikt Ci nie zagwarantuje, że Twoje opowiadania ktoś wydrukuje, nawet ich nie czytając. Chyba sobie z tego zdajesz sprawę, że nawet jeśli komuś na tym portalu coś się spodoba i otrzyma ta rzecz nawet najlepsze oceny, to nikt nie da gwarancji za wydawców, że coś wydrukują, wymagasz czegoś nierealnego. Inna rzecz, że czytałem Twoje trzy zamieszczone na tym portalu utwory i mój pesymizm jeszcze bardziej wzrósł, po ich przeczytaniu mogę jedynie stwierdzić, że nie widzę szans na wydrukowanie utworów autora, który je stworzył, niepotrzebne w...
(2017-08-13 11:52:59) od: taktak682
,,Amazonki i ich królestwo w obecnej Polsce. Maegdaland, kraj kobiet,, taki ciekawy artykuł znalazłem w Merkuriuszu Polskim z dnia 13 sierpnia 2017 roku. Bardzo ciekawe opracowanie, gorąco polecam. Opisuje stanowiska cmentarne w Polsce, gdzie są pochowane tylko niewiasty i liczne fragmenty antycznych dzieł, które o nich wspominają. Ja dodam tylko od siebie, że ich dwa główne miasta na terenie Polski to obecny Płock(dawny zamek Amazon) i Bydgoszcz... A(Mazowsze) pochodzi bezpośrednio od nich(Amazonki-Mazowsze)...taktak682
(2017-07-31 08:58:29) od: Kern
Przepraszam, że trochę nie na temat, ale może jednak należałoby zacząć od tego portalu lub czegoś podobnego? Może jednak ktoś je oceni, skomentuje. Jak nie to jacyś znajomi. Od biedy dogadaj się z jakimś autorem na opo i na zasadzie wzajemności skomentujcie sobie nawzajem opowiadanka. Chodzi o to żebyś wyłapał błędy jakie robisz, a robisz na pewno. Teraz takie czasy, że więcej piszących niż czytelników a redakcje dostaję tych opowiadań na pęczki, więc szansa raczej niewielka nawet jak coś dobrego przyniesiesz.
(2017-07-30 20:31:09) od: sawa80
Szanowni Państwo. Czy nie brakuje Wam Edytora Tekstu, choćby najprostszego? Jak mam zacytować, zaznaczyć błąd, pogrubić dany fragment lub słowo, zapisać coś kursywą? Jest co prawda jakiś opis, po dłuższym buszowaniu na portalu znalazłam, ale chyba nie działa przy komentarzach. Jak sobie z tym radzicie? Byłabym wdzięczna za pomoc.
(2017-07-30 19:05:36) od: taktak682
Onet wczoraj podał (29.07.2017)o znalezieniu amfory greckiej z VI-VII p.n.e opodal Rzeszowa, a dokładnie w Chotyncu... Lepiej niech pokopią na Kądzielni w Kielcach, to być może parę setek takich amfor greckich odkryją... Na Kądzielni stała kiedyś świątynia grecka, ku chwale poległych w walkach z Aleksandrem Macedonskim... Składano im hołd i palono kadzidła (stąd kądzielnia) aż do końca XIII wieku naszej ery ...taktak682
17-08-12 W konkursie sierpniowym nagrodą jest pierwszy tom "Władcy Pierścieni" -  "Bractwo Pierścienia" (J.R.R. Tolkien, Wydawnictwo Zysk i S-ka, oprawa: miękka, 586 stron). Powodzenia.
Pierwsza część "Władcy Pierścieni", porywającej przygody, stworzonej z epickim rozmachem przez J.R.R. Tolkiena.
W spokojnej wiosce w Shire młody hobbit Frodo zostaje obarczony niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. Ma on podjąć niebezpieczną podróż przez Środziemie do Szczelin Zagłady, by tam zniszczyć Pierścień Jedyny. Musi bowiem udaremnić niecne plany Władcy Ciemności…
17-08-12 Z opowiadań czerwca wybraliście "Dziewczyna, którą znał od piaskownicy." autora bez_pseudonimu_art.. Gratulacje. Wyślemy"4 pory mroku" (Paweł Paliński).
17-07-25 W lipcu mamy dla Was "PROTOKÓŁ" (Jean-Marie Gustave Le Clézio, Państwowy Instytut Wydawniczy, oprawa: miękka, 237 stron). Powodzenia.
Nagrodzony prestiżową Prix Renaudot błyskotliwy debiut noblisty J.M.G. Le Clézio.
„...to historia człowieka, który nie wie, czy wyszedł z wojska, czy z zakładu dla obłąkanych”. Adam Pollo zerwał związki ze światem, teraz pragnie za wszelką cenę ów świat odtworzyć. Z braku miłości wymyśla (?) Michèle. Z braku namiętności utożsamia się z psem i odbywa pogoń za suką. Z braku wroga mianuje nim białego szczura i toczy morderczą walkę. Adam zaprzestał żyć, ale nie chce umierać, kataloguje więc przejawy istnienia. Oddalił się od ludzi, ale wciąż wokół nich krąży. Chce rozstrzygnąć wszystko i wszystko ustalić.
Dwudziestotrzyletni autor we wstępie do Protokołu wyznaje: „nie tracę nadziei, że uda mi się kiedyś napisać prawdziwą powieść”.
17-07-25 W maju nagrodę miesiąca zdobyło opowiadanie "Bajka o szklanej górze" autora 4913. Gratulacje. Wyślemy książkę "Franny i Zooey" (J. D. Salinger).
17-06-04 Autor najlepszego opowiadania czerwca przeczyta "4 pory mroku" (Paweł Paliński, Wydawnictwo Fabryka Słów, oprawa miękka, 424 strony). Powodzenia.
W ciemności nie widzi się własnych dłoni. Dzień w dzień pokornie zakładasz ciasny kołnierz istnienia. Przeżuwasz, trawisz, wydalasz. Pomału, niezauważalnie ślepniesz na ohydę codzienności. Ludzie wokół zżerają się nawzajem. Tym, którzy żrą najszybciej stawia się pomniki. Rzeczywistość coraz mocniej zaciska się na szyi. Debiutancki zbiór opowiadań mistrza metafory, o którym Łukasz Orbitowski napisał: Momentami, Paliński jest Kingowski po obłęd, ale jego tekst przeraża nieludzką zwyczajnością - potworność przyczajona w człowieku czasem jest przecież banalna. Zbiór zawiera 10 opowiadań.
17-06-04 W kwietniu wygrało opowiadanie "Norwegia: Miłość w czasach wojny", autora Stanior. Gratulacje. Wyślemy książkę "Podpalaczka" (Stephen King).

starsze >

Artefakt Ze zwichniętym skrzydłem - cz.VII Niewiara
Polska odpowiedź na Stalowego Szczura (druk w Science Fiction cz1. 2002, cz2. 2003) wkrótce powróci z dwoma nowymi opowiadaniami! Poranna mgła otula Paryż, podnosi z ziemi nawet ranne ptaki „Będzie niezły ubaw, gdy się przekonasz, że Bóg jednak istnieje” Pilipiuk
Sponsorowane: 200
Auto płaci: 1000
Sponsorowane: 160Sponsorowane: 150

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2017 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.