http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
101

Działka (ze zbioru "Psychiatra")

  Gdy psychiatra wybierze się na działkę... Lepiej z nim nie zadzierać.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W październiku nagrodą jest książka
Tako rzecze Zaratustra
Fryderyk Nietzsche
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Działka (ze zbioru "Psychiatra")

Gdy psychiatra wybierze się na działkę... Lepiej z nim nie zadzierać.

Fallen Angel - prolog; rozdział 1. Kula prawdy

O poszukiwaniu prawdy, magicznych światach i poświęceniu w imię miłości.

Anomalia Konsorcjum Zona Jeden (cz.1-3)

"Kazimierz Bednarski to zwyczajny pracownik koloni wydobywającej paliwa o specyficznej nazwie Nowe Jeruzalem. Po długim namyśle postanawia zmienić swoje miejsce zamieszkania przenosząc się do nowej koloni Red Scope Jeden."

Gwiezdni Kupcy

Niektórzy ludzie chcą i lubią być znanymi. Bohaterzy tego opowiadania próbują poznać samych siebie, nie posiadają zbytnich perspektyw życiowych za wyjątkiem swojej pracy zawodowej. Przybysze z odległego kosmosu są w stanie odmienić ich los.

A rzeka płynie

Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Miasto na literę...

Niezwykły spacer w deszczu... Zagadka! Co to za miasto?

Miasteczko na krańcu świata

Dzisiejsze wspomnienia odłożę na półkę, niczym wyblakłą książkę

Przemiana

"Coś we mnie narastało, coś nieuchronnego i groźnego, przekraczającego wszelkie znane ludzkości stany, coś nieporównanie większego niż pan Aleksander i jego szkaradne postępowanie."

Artysta i chwila

Jest o procesie twórczym i o przemijającej chwili

Dobry w złej skórze -- cz. 1

Bohater na granicy. Gangi. Część pierwsza. Mam nadzieję, że zmobilizujecie mnie do napisania kolejnej.

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
234
użytkowników.

Gości:
231
Zalogowanych:
3
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(16-10-22) do: Bajki – nierozłączki.
Kurczę, mocna sprawa. Pomimo kilku drobnych niedociągnięć typu "śmieli" zamiast "śmiali", wrzucam do ulubionych. Pozdrawiam autora! :)
(16-10-21) do: Miasteczko na krańcu świata
Wciąga, myśleć każe, do refleksji pobudza. Zastanowiłbym się jednak, czy nie trzeba gdzieniegdzie tekstu przyciąć. Bardziej lakonicznym go uczynić. Wiem, najtrudniej wyrzucić to, co się stworzyło. Jednak każdy tekst zyskuje, jeżeli się autor zdecyduje skrócić go o jakieś 30%.
(16-10-20) do: Dziennik narkomana
Czytałem z zapartym tchem. Mam nadzieję, że wytrwałeś z dala od nałogów oraz ułożyło Ci się z dziewczyną (Karoliną lub też inną), bo jesteś fajnym, wrażliwym człowiekiem, który jak chce, potrafi odnaleźć w sobie wojownika. Jeśli chodzi o sam tekst, jest w nim parę błędów, ale nie przeszkadzały one w ogólnym odbiorze treści. Niepotrzebnie tylko zlewają się daty zapisków, a i szkoda, że koniec n...
(16-10-20) do: Występ
Krótki tekst a taki ogrom emocji.Piękne połączenie: komik cyrkowy i łzy prawdziwe. Zamiast radości - smutek... Smutek który przenika czytelnika - odczuwalny i prawdziwy. Jestem pełna podziwu. Piękne! B.
(16-10-19) do: Polrympołki niektóre
Fajne, lekkie, zabawne... Satyra przez wielkie S. Pozdrawiam, B.
Ostatnie oceny
(16-10-22) do: Bajki – nierozłączki.

Ocena 5.00

(16-10-21) do: Odczyt (ze zbioru "Psychiatra")

Ocena 4.00

(16-10-21) do: Działka (ze zbioru "Psychiatra")

Ocena 4.00

Ostatnio na forum
(2016-10-21 01:07:00) od: NovemberEscursione
Oglądacie może azjatyckie kino grozy? Jeśli nie - to polecam. Azjaci stawiają nie tylko na strach (hah, i czarnowłose zjawy), lecz również na dramatyzm przedstawianej historii. Oto przykładowe tytuły: - Oko - Krąg - Shutter - Widmo - Opowieść o dwóch siostrach - Strange circus - Lustro - Kara - Infekcja - Dusze - White - The melody of the curse - Sairen - Puls
(2016-10-21 00:58:13) od: NovemberEscursione
Póki co byłam na Coperniconie. Świetny pomysł i program, lecz niestety dużym minusem było to, że cała akcja była rozrzucona po niemal całym centrum Torunia. Chętnie wybrałabym się na jakiś konwent, lecz wolałabym, gdyby impreza odbywała się w jednym miejscu.
(2016-10-21 00:55:19) od: NovemberEscursione
Gorąco zapraszam do udziału w akcji! 100 listów do Świętego Mikołaja to przedsięwzięcie polegające na napisaniu opowiadania, które będzie historią skłaniającą do przemyśleń – chociażby na temat problemów społecznych (np. z perspektywy dziecka chorego na autyzm tudzież prześladowanej przez społeczeństwo lesbijki). Jak sugeruje nazwa naszej eskursiońskiej operacji – opowieść ma być osadzona w okresie Świąt Bożonarodzeniowych. Zaś miejscem akcji powinien być archipelag Escursione (escursione.blog.pl). Prace można nadsyłać na e-mail: escursioneteam@gmail.com / escursione7@vp.pl ...
(2016-10-17 20:07:35) od: taktak682
I następny słowacki hrad z przed narodzin Chrystusa to Powazki hrad... Proszę nie negować, że to nie o historii Polski, bo Słowacja powstała w XX wieku. Wcześniej te tereny należały albo do Polski, albo do Węgier (póżniej do Czechosłowacji)... I znów hrad niby na dawnej osadzie z epoki żelaza (kto w to jeszcze wierzy?)... Wszystkie zamki nad rzekami by łatwo spławiać wytopiony metal rzeką... A metalem handlowano z... (o tym napisze kiedy indziej)... Zamek w stylu halsztackim, króry zapoczątkował Jan Wielki (Liczyrzepa) z Janowic Wielkich rezydujący na zamku Bolczów, który odegrał wielką rolę n...
(2016-10-07 17:42:53) od: taktak682
Następny hrad na Słowacji z epoki żelaza to ,,hrad Strecno,,...Fenomenalnie położony zamek jak pisze w wikipedii, stoi na miejscu osady z epoki żelaza... Co za dziwny zbieg okolicznośći postawili zamek na dawnej osadzie (kpie oczywiście)...Prawda jest taka, że sam hrad jest tą mityczną osadą z epoki żelaza i znów dziwnym trafem ma studnie na 88 metrów głęboką (do wytopu stali)... Zamki na Jurze krakowsko częstchowskiej (co za dziwna nazwa swoją drogą)są tysiące lat starsze od zamku Strecno...Zamek był w posiadaniu (przez pewien czas)w rękach Zygmunta Luksemburskiego prawnuka Kazimierza Wielkie...
16-10-10 Nagrodą w konkursie październikowym jest książka "Tako rzecze Zaratustra" (Fryderyk Nietzsche, Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda, oprawa miękka, 328 stron). Cięższa lektura, ale pasująca chyba do jesiennego nastroju. Powodzenia.
Najważniejsza z książek Fryderyka Nietzschego (1844-1900) jednego z najważniejszych filozofów niemieckich, także filologa i poety. Nietzsche to człowiek, którego poglądy odcisnęły znaczące piętno na całej późniejszej filozofii, myśleniu o kulturze, człowieku, cywilizacji, religii. Głosił upadek cywilizacji zachodniej, opartej na chrześcijaństwie i cywilizacji greckiej, sokratejskiej. Choć krytykował chrześcijaństwo jednocześnie podziwiał postać Chrystusa. Wprowadził pojęcie nadczłowieka, którym to mianem określa Nietzsche ideał indywidualnej osobowości. Jak pisze Nietzsche w przedmowie do Zaratustry: „ja was nauczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonanym być powinno. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecież być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia powrócić, niźli człowieka pokonać?”
16-10-10 Konkurs sierpniowy wygrało opowiadanie "Złodziej Ludzkich Dusz" autora racjo.  Gratulacje. Wyślemy książkę "Mechaniczna pomarańcza" (Anthony Burgess).
16-09-06 Zwycięzca konkursu wrześniowego przeczyta książkę "Dolores Claiborne" (Stephen King, Wydawnictwo Albatros, oprawa miękka, 256 stron). Powodzenia.
Mieszkańcy Little Tall Island czekali blisko 30 lat, by dowiedzieć się, co przydarzyło się mężowi Dolores Claiborne pewnego dnia latem 1963 roku podczas całkowitego zaćmienia słońca.
Podejrzana o zamordowanie swojej pracodawczyni, bogatej Very Donovan, Dolores niespodziewanie przyznaje się do popełnienia zupełnie innej zbrodni, uparcie jednak deklarując: "Wszystko, co robiłam, robiłam z miłości".
Tak zaczyna się jej niezwykła opowieść...
16-06-07 Z tytułów lipca wybraliście opowiadanie "Róża", autora trunkis. Gratulacje. Wyślemy książkę "4 pory mroku" (Paweł Paliński).
16-08-13 W sierpniu mamy dla Was książkę "Mechaniczna pomarańcza" (Anthony Burgess, Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda, oprawa miękka, 254 strony). Powodzenia.
Miasto nie może sobie poradzić z bandami mordujących i gwałcących wyrostków. Ale pełna makabra zaczyna się, gdy sąd i policja biorą stronę bandytów i zapewniają im bezkarność. Skąd my to znamy? Kiedy skóra nam cierpnie przy wyczynach 15-letniego Alexa i jego młodocianych zwyrodnialców, uświadamiamy sobie, że obecnie doświadczamy tego na własnej skórze. Chociaż cenzura przez wiele lat prowadziła wojnę z Mechaniczną pomarańczą do jej sławy przyczynił się kultowy film Stanleya Kubricka.
16-08-13 Najlepszym opowiadaniem czerwca jest "Hades. Pierwsze kroki." autora Yemoon. Gratulacje. Wyślemy książkę "Światła września" (Carlos Ruiz Zafon).

starsze >

Fallen Angel - prolog; rozdział 1. Kula prawdy Anomalia Konsorcjum Zona Jeden (cz.1-3) Gwiezdni Kupcy
O poszukiwaniu prawdy, magicznych światach i poświęceniu w imię miłości. "Kazimierz Bednarski to zwyczajny pracownik koloni wydobywającej paliwa o specyficznej nazwie Nowe Jeruzalem. Po długim namyśle postanawia zmienić swoje miejsce zamieszkania przenosząc się do nowej koloni Red Scope Jeden." Niektórzy ludzie chcą i lubią być znanymi. Bohaterzy tego opowiadania próbują poznać samych siebie, nie posiadają zbytnich perspektyw życiowych za wyjątkiem swojej pracy zawodowej. Przybysze z odległego kosmosu są w stanie odmienić ich los.
Sponsorowane: 100Sponsorowane: 95
Auto płaci: 600
Sponsorowane: 85
Auto płaci: 600

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2016 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.