http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
55

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

  zabawa pomiędzy dwoma facetami  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W lutym nagrodą jest książka
Podpalaczka
Stephen King
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

zabawa pomiędzy dwoma facetami

Artykuły pierwszej potrzeby - synonim zła.

1. Synonim zła

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Marzyciele

Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli.

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Prawdziwy?

Kim jest prawdziwy? Kto rozumie konstytucję?

Świt Nowej Ery

Pewien podróżnik w czasie przybył do roku 2010... Kogo szuka i czy uda mu się wykonać zadanie? Moja wprawka w SF - swego rodzaju.

Miłość wyborna

Wybebeszę to z Ciebie stanowczo, metodycznie...

Nowa Atlantyda

Jedna z przyszłości futurystycznych zawartych w e-booku "Futurystyka" (Przyszłość kiepska)

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
503
użytkowników.

Gości:
502
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 72211

72211

Plotka

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
12-05-26

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Melodramat/Aktualności/Komedia
Rozmiar
20 kb
Czytane
9391
Głosy
19
Ocena
4.79

Zmiany
19-04-08

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: Smith12 Podpis: Smith
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
wygrany konkurs miesięczny
Kowalska zawsze wie więcej o sąsiadkach, niż one same o sobie.

Opublikowany w:

KOMENTARZE

znalezionych: 19 na 2 stronach
pierwsza   poprzednia poprzednia   1  2    następna następna  ostatnia

234495
14-12-19

12026

Pestka11k
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Czy budzi we mnie kontrowersje? Tego bym raczej nie powiedziała. Ukazuję po prostu zwyczajną, choć brutalną prawdę - plotka ma ogromną siłę, konsekwencje bezmyślnego obgadywania kogoś bywają okrutne, a nawet wówczas ludzie wiedzą lepiej. Osobiście nie znoszę plotkować i podoba mi się sposób, w jaki sam to przedstawiłeś. No i koniecznie muszę poczytać więcej Twoich prac, ta jedna była tak dobrze napisana, że może mnie czegoś nauczą ;) Pozdrawiam.

Odpowiedź autora (14-12-19)

Dzięki wielkie za miłe słowa. Plotek z życia całkowicie wyeliminować się najpewniej nie da i mam tego świadomość jednak na swój naiwny sposób wierzę, że poruszając w kolejnych opowiadaniach coraz to nowe, życiowe dylematy, uczynię ten świat choć minimalnie lepszym. Wiem, brzmi śmiesznie, a jednak lubię poprzez odrobinę absurdu skłaniać do refleksji. :)

234208
14-10-09

23972

araksol
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Opowiadanie jest dobre, choć nieco przejaskrawione. Plotki są były i będą, ale czy wszyscy plotkują. Raczej wątpię. Myślę sobie, że o tym problemie warto pisać. Opowiadanie pisane płynnie, styl dobry. Literówek chyba nie ma. Na interpunkcji za bardzo się nie znam, zeby ewentualne błędy wychwycić. Punktów nie zostawiam, bo rzadko o robię.

Odpowiedź autora (14-10-10)

Dzięki za zainteresowanie. Fakt, opowiadanie jest przejaskrawione ale też takie miało być. Często zdarza mi się przejaskrawiać rzeczywistość. Czasami próbuję w ten sposób zwrócić na coś uwagę. :)

233918
14-08-30

24687

KulkaKurdayati
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Mrożone pierogi kupiła???
Dobra, jaj sobie robię. Podobało mi się.

Odpowiedź autora (14-08-30)

Ponownie dziękuję za zainteresowanie. :) Dla pewności zapytam - z tymi pierogami to tak na serio? Pytam, bo zastanawia mnie, czy kupno mrożonych pierogów jest czymś dziwnym. W sklepowych zamrażarkach widuję takie niemal codziennie. ;)

232946
14-02-16

16104

swobby
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Temat może i stary jak świat, ale dzięki kilku groteskowo-absurdalnym sytuacjom historia nabrała ostrości. Pokazani w krzywym zwierciadle "osiedlowicze" doskonale kontrastują ze zwyczajnie przedstawionymi scenami z Aldoną i Leną. Powiem szczerze: scena w kościele i scena z karetką naprawdę mnie zaskoczyły. To jeszcze wydaje się niedorzeczne, można się z tego śmiać, ale kto wie, jakie "swobody" nastaną w bliskiej przyszłości? Strach pomyśleć.
Ja bym to babsko przewiozła karetką!...

Gratulacje jeszcze za dialogi Kowalskiej z tą drugą plotkarą - dosłownie jakbym słyszała swoje (na szczęście już byłe) sąsiadki... Tzw. stylizacja językowa na plus :).
Dam 4,5 , bo jednak trochę to wszystko zbyt łatwo i szybko się potoczyło - "lawinowo". Ale groteskę, absurd lubię i szanuję ("Ferdydurke": miłe wspomnienia), a tutaj ich przejawy podziałały wstrząsająco :P. Nie patrz na malkontentów, jeśli lubisz takie zabiegi, to ćwicz się w nich, a inni, co też lubią takie klimaty, będą zachwyceni :). Wszystkich się nie zadowoli - a tak będziesz przynajmniej świetny w konkretnej, pasującej ci stylistyce.
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów ;).

Odpowiedź autora (14-02-17)

Dziękuję za komentarz. :) Jak wielokrotnie wspominałem, groteska to moje drugie imię. Zdaję sobie sprawę z tego, że wszystkim nie dogodzę (nikt nie dogodzi) ale jednocześnie mam tę słabość, że zawsze jakaś część mnie chciałaby jednak zadowolić każdego czytelnika. Wiem, to lekko destrukcyjne. ;) Ostatnio przez dłuższy czas nic nie publikowałem ale wkrótce zamierzam "powrócić" z kolejnym, groteskowym opowiadaniem (zbyt dużo melodramatów ostatnio natworzyłem) więc świadomość, że także moje stare, groteskowe teksty są tutaj jeszcze czytane, napawa mnie optymizmem.

229031
13-02-14

18202

Skejcik
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Jest 1:03 w nocy, właśnie przeczytałem kawał porządnego tekstu. Chyba z rok mnie tu nie było, wpadłem zobaczyć co słychać na stronie i od razu zaciekawił mnie tytuł i sam opis. Historia jest wg mnie przeciętna, niczym się nie wyróżnia, postaci także są płaskie jak kartka, ale sposób w jaki poprowadziłeś fabułę, jest na prawdę godny. Daję 4 bo jak wspominałem, teks jest porządny ale nie wybija się znacznie ponad kanon. Polecam abyś spróbował nakreślić bardziej wyraziste postacie, takie, które zapadną w pamięć. Pozdro

Odpowiedź autora (13-02-14)

Coś nie ma ostatnio szczęścia do ocen ta moja "Plotka":) A tak na poważnie, dziękuję za wizytę, fajnie, że po roku nieobecności akurat do mnie cię przywiało:) Szkoda, że historia Ci się nie spodobała za bardzo, ale tak to już bywa - jednym się podoba, innym nie. Tak czy inaczej dziękuję za przeczytanie. Jeśli chodzi o postaci, to raczej nic nie zmienię, bo to jednak tylko opowiadanie, raczej nie powieść, i chodziło mi o to, by w prosty, przystępny i nierozbudowany sposób przekazać to, co miałem do przekazania. Gdybym zbytnio "rozbudował" postaci, rozmiar tekstu zwiększyłby się znacznie, a tego chciałem uniknąć, bo i wtedy opowiadanie miałoby znacznie więcej "przeczytań". Ale gwarantuję, że w przypadku powieści pamiętam o niespłycaniu bohaterów:)
Polecam się na przyszłość.

228797
13-02-04

14346

Nie$miały
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Podoba mi się, pewnie już za samą groteskową formę, ale nie tylko. Od początku próbowałem dojść, kim może być pani Schneider, bo przecież nie tą, za którą mają ją osiedlowe plotkary. Z jednej strony wyszło to na plus - byłem ciekawy kolejnych akapitów, z drugiej - jasne stało się, że pomyłka będzie źródłem albo komedii, albo tragedii. Raczej czekałem na finał niż śledziłem losy bohaterów. Ale to już pewnie bardzo indywidualna sprawa dla każdego czytelnika. Mimo wszystko wrażenie bardzo pozytywne. Przekaz super.

Odpowiedź autora (13-02-05)

Uprzejmie Ci dziękuję za przeczytanie. Przyznam, że celowo zastosowałem coś takiego, by czytelnik zastanawiał się, kim też pani Schneider była, bo wtedy z czystej ciekawości przeczytałby do końca:) Groteska to z kolei moje drugie imię.

225891
12-09-05

22706

tamlin1125
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Jest może przesadzone, ale mówi o tym jacy ludzie są, jedna osoba coś sobie ubzdura i już idzie fama... szok.

Odpowiedź autora (12-09-05)

Oj tak, przesadzone jest na pewno, na co wielu zwraca uwagę;) Ale taki już mój styl, tworzę formy groteskowe w wersji hard:) Dziękuję za przeczytanie i komentarz.

225349
12-08-12

22557

Shadow
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Opowiadanie trafnie napisane, choć może budzić sprzeczne emocje. Ale podejmujesz bardzo ważny temat. Tak trzymaj:)
Pozdrawiam i gratuluję wyróżnienia.

Odpowiedź autora (12-08-17)

Bardzo dziękuję:-)) Nawet nie wiesz, jak wielkim zaskoczeniem jest dla mnie to wyróżnienie, jestem tutaj niewiele ponad trzy miesiące i proszę

224398
12-07-03

17572

thelin
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Powiem szczerze, choć może zaboli, nie podobało mi się. Temat ciekawy, ale mocno przejaskrawiony. Nie wierzę że fryzjerka pracuje w nocy, nieprawdopodobne wydaje mi się, by ktoś zadał sobie trud i zrobił bilboard ze zdjęciem i podpisem :"Dziwka". Scena w kościele jest już całkiem nie do przyjęcia. No chyba, że mieszkam na strasznym zadupiu i o czymś nie wiem. Nie przemawia do mnie to opowiadanie, aczkolwiek ciekawy byłem czym trudni się bohaterka, choć nie wiem jak można życzyć sobie, by być ostrzyżonym " słabiej, lecz szybko"( znaczy, jak- bylejak?). Jak dla mnie zbyt fantastycznie przedstawiasz przyziemne sprawy, ale pewnie taki był cel. Pozdrawiam i radzę się nie przejmować moją opinią- jestem amatorem.

Odpowiedź autora (12-07-04)

Doceniam szczerość i dziękuję za komentarz. Mam pełną świadomość, że styl, w jakim piszę, niekiedy nieadekwatny do powagi opisywanych zdarzeń, może budzić i budzi kontrowersje. Jednym się podoba, innym nie - całkowicie to rozumiem. Taki już jestem, że wszystko przejaskrawiam:) Każda opinia jest dla mnie ważna, nawet, jak sam siebie nazwałeś, amatora. Jeśli chodzi o scenę w kościele, to spokojnie, gdziekolwiek byś nie mieszkał, raczej czegoś podobnego nie zobaczysz... Takie rzeczy tylko w opowiadaniach Smitha12, który jeszcze raz dziękuje u pozdrawia;)

224176
12-06-24

16387

mikalandzelo
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Fryzjerka pracująca w nocy ?;) Opowiadanie fajne i poruszające ciekawy temat, stary jak świat.

Odpowiedź autora (12-06-24)

Jak zapewne zauważyłaś, kobieta w nocy nie "czesała", lecz sprzątała salon, celem zarobienia dodatkowych pieniędzy. Temat stary, ale niestety wciąż aktualny, taka już ludzka mentalność. Dziękuję za przeczytanie i komentarz:)

znalezionych: 19 na 2 stronach
pierwsza   poprzednia poprzednia   1  2    następna następna  ostatnia
Artykuły pierwszej potrzeby - synonim zła. Topielec Marzyciele
1. Synonim zła - Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli.
Sponsorowane: 55Sponsorowane: 16Sponsorowane: 15
Auto płaci: 200

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.