http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
50

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Autor płaci:
500

  Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W czerwcu nagrodą jest książka
W kole stań dziewczyno
Nalo Hopkinson
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?

Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy

nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz.

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

zabawa pomiędzy dwoma facetami

Bliżej

Podejdź bliżej

Ciemność

Urywek opowiadania

Miła

Róża zwana Miła

Miłość z internetu - czytaj kolejne części

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Niebieska bluzka

Sylwia poczuła że pieką ją policzki. Podsłuchana rozmowa na nowo obudziła iskierki w podbrzuszu. Coś zadźwięczało niespodziewanie i w chwili paniki Sylwia prawie odskoczyła od drzwi z krzykiem. Pomyślała, że bicie jej serca słychać pewnie w całym ..

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1065
użytkowników.

Gości:
1065
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 75103

75103

Łabędzi śpiew

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
13-05-30

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Opowiadania.pl/Pisarstwo/-
Rozmiar
5 kb
Czytane
2757
Głosy
4
Ocena
4.25

Zmiany
20-03-16

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: KobietazMagdalii Podpis: KobietazMagdalii http://kobieta-z-magdalii.kobietnik.pl/
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Ostatnie opowiadanie przed setką.

Opublikowany w:

http://kobieta-z-magdalii.kobietnik.pl/2013/05/abedzi-spiew.html

KOMENTARZE

znalezionych: 7 na 1 stronach

235928
15-09-25

22279

taktak682
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Ubawiło mnie Twoje przesłanie...Pisać to Ty umiesz, lecz szybujesz w obłokach niczym mucha... Bo naprawdę wierzysz że 99 letnia babcia odpali komputer, napisze słodkie opowiadanie i obejmie umysłem całą istotę swojego długiego życia? Szczerze podziwiam Twój optymizm i dam 5, bo może ja w takim wieku napisze jeszcze jakiś błyskotliwy komentarz...Daj Boże...taktak682

Odpowiedź autora (15-09-25)

Oczywiście, że w to wierzę :) Mam ciocię - babcię, która ma 93 lata i ciało i umysł jak żyleta, oraz 80-letnią mamę, która ma więcej energii i lepszą pamięć niż 18-latka. A odpalenie komputera...można jeszcze pisać ręcznie, na szczęście. Pozdrawiam i, życząc Tobie i sobie świetnej formy do późnej starości, bardzo dziękuję za wysoką ocenę :)

231131
13-06-06

22357

gosiul82
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Dlaczego Twój utwór ma tak niską średnią? Podpadłaś komuś? Tekst jest napisany dobrze, przejrzyście i bezbłędnie, poza tym ma sens czego w większości publikacji wyraźnie brakuje. Ode mnie nota najwyższa. Pozdrawiam

Odpowiedź autora (13-06-06)

Dziękuję bardzo, Gosiul82! Wolę nie wnikać dlaczego średnia niska - widocznie komuś mój tekst nie przypadł do gustu. Cieszę się, że Tobie się spodobało. Pozdrawiam.

231045
13-06-01

-

Konto usunięte
Wprawdzie setki jeszcze nie dobiegam, ale odnalazłam w tym tekście kilka własnych rozterek. A skoro tak, skoro dotyka on zwyczajnych ludzi takich jak ja, to dla mnie jest dobry. W dodatku dobrze napisany. Podciągnę Ci nieco średnią, bo mnie się spodobało ;)

Odpowiedź autora (13-06-02)

Dzięki, Kamisha:)Ja też nie dobiegam setki a jeśli kiedyś będę miała dobiec to w zdrowiu, czego sobie i Tobie życzę;)

231028
13-06-01

22331

Smith12
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Bardzo mądre opowiadanie, z istotnym przesłaniem. Niestety, często nawet niewinne, przyjazne działania (nie tylko literackie) spotykają się z niczym nieuzasadnioną agresją. Gdy chcesz coś przekazać, nawet nie atakując tym, lecz uśmiechając się i wychodząc z uśmiechem do świata, zostaniesz zbrukany/na przez ludzi, dla których nie ma radości, którzy potrafią tylko nienawidzić, niszczyć i zabijać wszelką radość, przekonani, że skoro sami nie są w stanie jej odczuwać, nikt nie powinien tego robić. Wielu jest ludzi przesiąkniętych nienawiścią i się z nimi nie wygra, dlatego trzeba tworzyć, nie tracić swojego pokojowego nastawienia, bo nawet gdy jedna na tysiąc osób odkryje radość płynącą z radosnego przecież tekstu, będzie można powiedzieć z czystym sumieniem "było warto".
Ten tekst jest taki miły i przyjemny, nieagresywny, przyjemny i... jak na potwierdzenie przesłania w nim zawartego, już dostał krzywdzącą dwóję... Słów mi czasami brakuje, chociaż może po prostu ów użytkownik miał inny gust, w który nie trafiłaś, stąd też nie mogę go za bardzo krytykować.
Czasami niestety byłoby korzystniej (ale dla kogo?) pisać agresywnie, obrażać, niszczyć, pluć jadem (często pod ukryciem i maską wyższych idei przez różnych na różne sposoby pojmowanych) bądź marudzić, smęcić, by zostać lepiej odebranym. Tak czy inaczej do mnie Twój tekst trafił, jest naprawdę dojrzały. Tak uważam :)

1. "Dlaczego pisze akurat o tych dręczących ludzkość" - "piszę".

2. "Tak więc przez lata niechciane" - mała uwaga; nie jest ładnie zaczynać zdanie od "tak więc".

3. "przeczytanej historii -do stanu niewinności" - brakuje spacji po myślniku.

4. "Mogę wszystko! krzyczał jej umysł" - to, co krzyczał jej umysł, powinno być w jakiś sposób oddzielone od narracji, np. myślnikiem, cudzysłowem, przeniesieniem do nowej linii, kursywą.

5. "opuszki palców po raz pierwszy w życiu, z rozwagą ale i entuzjastycznym rozmachem, przenosiły na papier jej własne myśli" - widzę tu pewną nieścisłość, bo najpierw pisałaś, że kobieta siedziała przed ekranem komputera, a teraz, że przelewała coś na papier.

Tak jak napisałaś w jednej odpowiedzi: Optymizm nie jest w cenie. Absolutnie :( Dzisiaj musisz narzekać, MUSISZ opowiadać się po jakiejś stronie jakiegokolwiek konfliktu, MUSISZ i tyle. Nawet taki tekst w przeciwnym razie spotka się z atakiem. Nie narzekałaś, chciałaś stworzyć coś przyjemnego, miłego, nieagresywnego, dostałaś 2... życie i ludzie, z tymi drugimi nie wygrasz nigdy, bo MUSISZ być taka jak inni i hejtowac wszystko i wszystkich wokół. MUSISZ, MUSISZ, MUSISZ... Aż mi się smutno zrobiło, gdy sobie to po raz kolejny uświadomiłem :(

Odpowiedź autora (13-06-01)

Dziękuję Ci bardzo, Smith12. Naprawdę bardzo:) Bo chociaż nie zabolała mnie jakoś szczególnie ta niska ocena i dziwny, agresywny komentarz(w pierwszej chwili pomyślałam sobie "uderz w stół..."), to w mojej głowie zaczęły kiełkować myśli, że może jednak rzeczywiście za słodki ten tekst i za bardzo propagujący pozytywny stosunek do życia.

To opowiadanie to nie jest przemyślany manifest, obrona czci radosnych i propaganda uśmiechu, tylko forma, która wymknęła mi się spod palców i akurat tak się złożyło, że wypłynęła z mojego wnętrza, które jest najczęściej radosne;) Nie mam zamiaru przepraszać za to nikogo ani bać się, że w czyichś oczach będę postrzegana jako naiwna. Jeśli mam być po jakiejś stronie życia to oczywiście wybieram tę jasną i radosną. Mam kilku znajomych, którzy wybierają częściej tę ciemniejszą i dogadujemy się. Ale żal mi tych, którzy całą swoją istotą dają na siłę do zrozumienia, że życie to porażka i tak strasznie się z tym męczą...
No nic, masz rację, świata nie zbawimy ale jeśli chociaż jedna osoba się uśmiechnie dzięki temu co napiszemy(lub stworzymy coś innego), jest dobrze:)
Pozdrawiam:)

231019
13-05-31

13750

Dalekopatrzacy
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Ona jest tak słodka jak Pan Jezusek a oni... brrr Szatany, nic nie rozumieja z jej przesłania, zawistni głupcy i szyderczo sie chichrają wesół nad kotłem pełnym smoły I krzyczą tak głosno (tym głosniej) Nain, nain main Fuhrer!! O ona.. Swiatyja Praczystyja, Jasnie Panienko...Swiatyj Antioszka (otuluni ultramryną)
Nie masz głupca nad starego głupca.

Odpowiedź autora (13-06-01)

Taaa... Pozdrawiam;)

230987
13-05-30

-

Konto usunięte
""Starość nie udała się Panu Bogu"[,] jak mawiała kiedyś znajoma staruszka"
"["]Mogę wszystko!["][,] krzyczał jej umysł, podczas kiedy opuszki palców po raz pierwszy w życiu[bez przecinka] z rozwagą[,] ale i entuzjastycznym rozmachem, przenosiły na papier jej własne myśli - zadowolenie z życia."
""Pała z życia, moja panno! Pała z poglądów!"- ich szyderczy śmiech dotarł do niej w przestworzach[,] ale wywołał tylko uśmiech, jak promień słońca, na jej nieistniejącym obliczu."

Przeczytałam szybko, więc mogłam wszystkich przecinków i błędów nie wyłapać.

Cóż mogę powiedzieć, prócz tego, że utwór jest według mnie bardzo udany. Prawdziwy pisarz, to taki człowiek, który potrafi przyjąć każdą opinię. Nie chodzi tu nawet o zgodzenie się, czy nie z krytykiem, a akceptacje i zrozumienie, że każdy tekst działa inaczej na każdego człowieka. Autor czasem może nie zdawać sobie sprawy, że przekazał zupełnie coś innego, niż z początku zamierzał. Według mnie nie należy obawiać się negatywnej krytyki, lecz "ciszy". Bo co to za tekst, który nie ma ani zwolenników, ani przeciwników. Nie budzi w sercach nic, więc jest pustym tworem bez duszy. Pisarz pisze, czytelnik ocenia względem własnych odczuć. Tak było zawsze i tak będzie. Uważam, ze internet własnie dał pisarzom możliwość integrowania się z czytelnikiem, a nie tylko z wydawcą. Może zobaczyć, jak działają na innych własne twory. Nauczyć się czegoś nowego, może nawet odkryć na nowo siebie. Poza tym uważam, że negatywne komentarze nas w pewien sposób motywują, by być lepszym, a same pozytywne rozpieszczają. A gdy się posiada dystans do siebie i swych dzieł, krytyka nie boli, a zaciekawia :]

Pozdrawiam
Iso

Odpowiedź autora (13-05-30)

Tak, zgadzam się, krytyka(konstruktywna)zaciekawia, bo sprawia, że jesteśmy czasem zmuszeni popatrzeć na to, co piszemy z innej perspektywy. I oczywiście wiem, że na każdego działa w inny sposób, bo każdy czytelnik przepuszcza teksty przez sito swoich doświadczeń, zmieniając subiektywnie znaczenie, podciągając je pod to, co dane mu już było przeżyć.
Z przecinkami nie jestem do końca w przyjaźni, w wolnej chwili wprowadzę Twoje poprawki, dzięki:)
Pozdrawiam.

230982
13-05-30

22279

taktak682
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Czyli co - dystans do własnej twórczości? Dziś trzeba mieć psychikę ze stali, by cokolwiek pisać - nawet na takim amatorskim portalu, jak ten... Obawiam się, że wielcy twórcy tego kraju (Prus, Sienkiewicz, Żeromski i wielu, wielu innych) nie napisali by nic, gdyby w ich czasach istniał internet. Gdyż stek ,,zepsutych opinii,, zazdrości i pospolitego chamstwa zohydziłby im ich własną pracę...taktak682

Odpowiedź autora (13-05-30)

Nie do końca chodziło mi o strach przed wyszydzeniem ale o to, co się dzisiaj sprzedaje... Optymizm nie jest w cenie ale, jako optymistka, nie zamierzam skończyć na tym opowiadaniu. To nie było o mnie:)

znalezionych: 7 na 1 stronach
Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy Miłość z internetu cz. XVI - sex panów Bliżej
nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz. zabawa pomiędzy dwoma facetami Podejdź bliżej
Sponsorowane: 30Sponsorowane: 25Sponsorowane: 20
Auto płaci: 100

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.