http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
50

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Autor płaci:
500

  Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W czerwcu nagrodą jest książka
W kole stań dziewczyno
Nalo Hopkinson
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?

Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy

nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz.

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

zabawa pomiędzy dwoma facetami

Bliżej

Podejdź bliżej

Ciemność

Urywek opowiadania

Miła

Róża zwana Miła

Miłość z internetu - czytaj kolejne części

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Niebieska bluzka

Sylwia poczuła że pieką ją policzki. Podsłuchana rozmowa na nowo obudziła iskierki w podbrzuszu. Coś zadźwięczało niespodziewanie i w chwili paniki Sylwia prawie odskoczyła od drzwi z krzykiem. Pomyślała, że bicie jej serca słychać pewnie w całym ..

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
787
użytkowników.

Gości:
786
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 80874

80874

Złoty Cielec.

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
18-01-16

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Polityka/Edukacja/Kariera
Rozmiar
3 kb
Czytane
1978
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
18-01-21

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: fantasja Podpis: fantasja
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Orkiestra gra … Jurek trąbisz najgłośniej.

Opublikowany w:

id.

KOMENTARZE

znalezionych: 6 na 1 stronach

237530
18-01-22

10280

Z@BIEL@CZEK
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Obecnie złotym cielcem jest raczej pewna osoba z Torunia, która robi wodę z mózgu moherom. Przy niej Jurek to mały pikuś.

Odpowiedź autora (18-01-22)

Jeśli wskazujesz inicjatywę Ojca Dyrektora – zaprawdę powiadam Ci, niczego nie weźmie ze sobą do grobu, cokolwiek uczyni dobrego na chwałę Bożą pozostawi na pożytek ludzi, na tej Ziemi.

237525
18-01-21

10280

Z@BIEL@CZEK
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
To nie WOŚP dzieli Polaków, tylko obecna władza. Dzieli ich na lepszy i gorszy sort. Jurek zrobił wiele dobrego dla dzieci i szpitali. Atakowanie go jest niegodziwe. Niegodne chrześcijanina. Zawsze wspierałem WOŚP i będę to robił. Jak ktoś nie chce wspierać, jego sprawa, ale niech nie atakuje najwspanialszej akcji dobroczynnej w całej Europie. To takie typowo polskie zachowanie. Jak komuś coś wychodzi, trzeba go atakować, bo jak Polakowi może coś wyjść. Poza tym na pewno jest złodziejem. Bo przecież skąd by miał? Jak mu nie wychodzi (czyli zapewne nie kradnie), trzeba go wyśmiewać, bo nieudacznik. A dlaczego nieudacznik? Bo nie kradnie. Obecna władza śle grube miliony (z naszych podatków) do Torunia i to wam nie przeszkadza. A przeszkadza wam to, że ktoś chce zrobić i robi dla ludzi coś dobrego. Chore. Chore. Chore.

Odpowiedź autora (18-01-21)

WOŚP Jest zaledwie maleńką cegiełką w niekończącym się łańcuchu bezinteresownie świadczonej ludzkiej dobroci, nikt z nas, tu obecnych temu nie zaprzecza, ani z tym przeświadczeniem nie walczy.
A! Jurek! rabanu wokół swojej osoby robi za tabun żubra, ja z tym faktem też nie walczę, raczej patrzę z przymrużeniem oka.
Mniemam, że za swoją godziwą pracę otrzymuje godziwe wynagrodzenie, tak jak minister, ksiądz, czy inny urzędas na właściwej posadzie.
Daleko mi do zazdrości wszelkiej, bo staram się o przyzwoitość w życiu codziennym, pomijając fakt, iż postawa nieprzyzwoita niegodna jest dla każdego chrześcijanina.
Osoby publiczne, czy chcą tego czy nie, poddawane są ocenom publiki.
Takie zjawisko jest naturalne, zgodne z obyczajem. Oceny swego wizerunku winny przyjąć z pełną pokorą, bez arogancji typowej satrapom. Moje skojarzenie Jurka ze Złotym Cielcem ma swoje głębokie uzasadnienie, jest to ocena wyłącznie subiektywna. Sympatycy którzy odnajdują się w tym aby lizać i całować jego stopy - sprawa ludzka, wcale nie zasługują na potępienie wieczne.

237522
18-01-17

13447

PCScorpio
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Jako że nie jestem wyznawcą żadnej religii, nazwy 'złoty cielec' nie odbieram jako negatywną, a wręcz przeciwnie, jeśli przeciwnicy WOŚP (którą wspieram od lat) tak ją nazywają to tym lepiej, i tylko tak dalej :) A tekstu nie oceniam, bo i nie ma czego.

Odpowiedź autora (18-01-17)

Naiwność ludzka nie zna granic, podobnie jak dobroć, głupota i co tam jeszcze.

237521
18-01-17

22279

taktak682
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Jurek Owsiak i jego orkiestra? Nie mam zdania, choć jeżeli chociaż 2% tego co mowi jego glowny adwersarz na you tube o nicku ,,matka kurka,,(polecam posluchac),, to rzeczywiście jego dzialalnosc jest co najmniej kontrowersyjna... Przepraszam za brak polskiej pisowni...taktak682

Odpowiedź autora (18-01-17)

bibl. (Wj 32, 1-35: „I zdjął cały lud złote kolczyki, które miał w uszach i zaniósł je Aaronowi. A wziąwszy je z ich rąk, kazał je przetopić i uczynił z tego posąg cielca ulany z metalu”. Izraelczycy zaczęli cielcowi ze złota oddawać cześć, czym wzbudzili gniew Boga.)

237520
18-01-16

26060

Kemilk
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Pojawił się felieton o Panu Jurku Owsiaku i od razu zrobiło się gorąco. Nie wiem, w czym problem i dlaczego nie można mieć nieco innego zdania niż większość naszych rodaków. Od razu człowiek staje się hejterem i często odmawia mu się prawa do leczenia się w szpitalu, gdzie sprzęt był kupowany przez WOŚP (częste wypowiedzi internautów, oczywiście nie Pana Jurka ani szpitali). Może teraz wymienię plusy, jakie ma ta akcja, a jest ich wiele. W skrócie:
• WOŚP aktywizuje młodzież i nie tylko, w szczytnym celu, czyli zbieranie pieniędzy na fajnie wymyślone cele. Im więcej takich akcji tym lepiej;
• Coroczne cele organizowanych zbiórek są naprawdę dobrze wybierane, przynajmniej moim zdaniem.
• WOŚP zbiera tych pieniędzy całkiem sporo i w większości przeznacza je na cel, o którym jest głośno na początku stycznia (organizacja jest dosyć sprawna w tym zakresie)
Teraz moim zdaniem rzeczy neutralne:
• -w Fundacji pracuje żona Pana Jurka Owsiaka (pewnie robiłbym podobnie ze względu na zaufanie względem najbliższych).
A teraz minusy
• z jednego procenta, jakie zbierał WOŚP finansowany był także Przystanek Woodstok (nie byłoby w tym nic złego, gdyby była to powszechnie znana informacja), finansowano także nowe siedziby spółki (są trzy o wartości przekraczających 13 mln zł - po co fundacji tak wielki majątek?)
• powiązania WOŚP z innymi firmami tworzonymi przez Fundację lub rodzinę Pana Jurka (Złota Mrówka oraz Melon i inne) i w tym zakresie nie ma informacji o przepływach między tymi podmiotami
• Wyroki sądowe w sprawie łamania przez WOŚP ustawy o dostępie do informacji publicznej (nie są przez WOŚP respektowane)
Poniżej podaję link do jednego z artykułów osoby nieprzychylnej WOŚP, z którego jednak można dowiedzieć się całkiem ciekawych rzeczy (są linki do pewnych dokumentów, co ułatwi dotarcie do źródła)

http://kontrowersje.net/sp_jrzcie_na_ministra_owsiaka_i_ministerstwo_wo_p_a_zobaczycie_ca_brz
ydk_prawd


Podsumowując, akcja jest fajna i dobrze, że jest. Chciałbym jednak, byśmy mieli pełny dostęp do finansów spółki (chodzi przede wszystkim o przepływy między firmami, co WOŚP powinno podawać, a nie podaje).


A teraz czas na podziękowania.


Dziękuję wolontariuszem, którzy w 2017 r. zebrali na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci (WOŚP), około 105 mln zł. Dziękujemy podatnikom, którzy nie unikali płacenia podatków, w tym składek zdrowotnych, dzięki nim w 2017 wydatki na służbę zdrowia wyniosły 76.000 mln zł. Dziękuję pielęgniarkom, lekarzom rezydentom, którzy mimo stosunkowo niskich zarobków, pomagają chorym. Dziękuję także tym, o których nie jest tak głośno, a jednak także pomagają.

Odpowiedź autora (18-01-17)

Złoty cielec - nie jest to przypadkowe skojarzenie. Śledząc pobieżnie całokształt zachowań na przestrzeni wielu lat, w stosunku do Jurka, nie mogę oprzeć się takiemu przeświadczeniu.
Obraz ten jest moim subiektywnym odczuciem, malowany świadectwem znanych mi jego zachowań, a także wysublimowanej podpowiedzi własnej intuicji, - jednakże fakty które mogę przytoczyć, posiadają certyfikat zgodności z rzeczywistością.
Mam świadomość że jest to porównanie subtelnie wyważone i delikatne.

237518
18-01-16

2745

Artur Dubis
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Droga fantazjo, fantazja, jak widać, bardzo Cię poniosła. Z początku miałem nie komentować tego jadowitego bełkotu, ale jakże nie reagować, gdy widzi się tak niesprawiedliwe teksty, jak Twój.
O stylu nie wspomnę, bo stylem przypomina to prostą pisaninę zbuntowanego nastolatka z ONRu, który zamiast do szkoły, woli chodzić z falangą na ramieniu na różne marsze, w czasie których może i trochę powydzierać zbuntowaną japę, może też trochę pohajlować (przepraszam - popozdrawiać słońce), a jak się uda, to i może skopać jakiegoś KODowca. Sam fakt, że zwracasz się do Jurka, jakbyś rzeczywiście wierzyła, że to przeczyta, a jeszcze naiwniej żyła w przeświadczeniu, że zastosuje się do rady Ciebie-jaśnie -oświeconej, wywołuje pełen politowania uśmiech na twarzy.
Twoje zarzucanie Owsiakowi parcia na szkło nie ma pokrycia w jego zachowaniu. Nigdy nie widziałem by się kiedykolwiek wywyższał czy grzeszył pychą, poza tym w TV (nie każdej zresztą, jak wiesz) widać go może 4-5 dni w roku z okazji Orkiestry. Wybacz, ale są setki polityków, których gęby ciągle, niemal co dzień, widać na wszystkich kanałach, dlaczego więc czepiasz się kogoś, czyje działania rzeczywiście przynoszą skutek, a nie tych, którzy od lat nie potrafią sformułować projektu uleczenia służby zdrowia.
Piszesz "Wspaniała niegdyś akcja". A odkąd to już niby nie jest? I w czyjej opinii? Nie uważasz, że wypowiadanie się za WSZYSTKICH (a la „Polacy chcą”) oraz wypisywanie takich sformułowań to już buta i po prostu zarozumiałość? Otóż, dla ogromnej części Polaków (ale oczywiście, czego jesteś przykładem, nie wszystkich) ta akcja nadal jest wspaniała (na przykład dla mnie), o czym świadczy nie tyle fakt, że co rok zbiera coraz więcej funduszy, że co rok motywuje nowych młodych i starych do pracy wolontariackiej, ale też fakt, że przez 26 lat grania uratowała życie niezliczonej ilości dzieciaków. Czy to nadal za mało, by nazwać tę akcję czymś wspaniałym? Co musiałby zrobić Owsiak byś zauważyła dobro, jakie pod jego przewodnictwem się dzieje? Wstąpić do PiSu? Całość kwoty oddawać na Caritas? Chodzić w łachmanach i przez 360 dni w roku żebrać pod kościołem?
Poza tym igłę widzisz, tam gdzie jej nie ma, nie widząc zarazem u siebie belki wielkości lokomotywy w oku (to tak nawiązując do Twoich wycieczek biblijnych). Zalatuje od Ciebie fałszem i hipokryzją. Zacytuję:
"- Aliści, nie macie prawa ubliżać tym którzy mają własne poglądy."
I kto to pisze? Kto to mówi? Ta, która kilka zdań wcześniej pisze:
"Zamiast wkomponować się w rolę pastuszka, nas stada wspaniałomyślnych darczyńców, zachowuje się jak zwyczajny pastuch, butny pastuch..."
Jakbym słyszał "prof." Pawłowicz szkalującą ongiś w sposób identyczny Bartoszewskiego ("To pastuch słabej klasy"). To już, jak rozumiem, taka nowomowa pewnych środowisk, z którymi się identyfikujesz, tak? A może pani Pawłowicz to jakieś Twoje guru, które naśladujesz, może nie mając nawet o tym pojęcia? Nie powiedziałbym, że styl ten pani jest piękny i kwietny, wręcz przeciwnie. Taki Niesiołowski w spódnicy… Owe epitety małpowane za królową politycznego oratorstwa same wystawiają świadectwo temu, co tu wrzuciłaś.
Poza tym co takiego też dokładnie sprawia, że Ty-ubliżająca, a zarazem wzywająca o nieubliżanie (lol), stwierdzasz, że Owsiak zachowuje się jak "zwyczajny pastuch, butny pastuch"? Że jest charyzmatyczny, że pokrzykuje? Taki ma wyraz ekspresji, każdy jest przecież inny... Nie jest prostacki, nie jest wulgarny, w czasie Orkiestry nie wymachuje żadną flagą polityczną. To, że ma na pewne sprawy lewicowe poglądy, nie czyni z niego gorszego człowieka, a na akcję WOŚP nie ma to żadnego wpływu. Facet jest barwny, kolorowy, może to Ci przeszkadza? Może naleciałości homo sovieticus sprawiają, że dla Ciebie dobry jest ten, co nie wychyla się przed szereg? Co kracze jak reszta wron? Smutnych, szarych, pasywnych, co?
Wiesz, to niesamowicie prymitywne jest, tak małe, takie proste, cuchnące zawiścią sfrustrowanego człowieka... Bo jak inaczej nazwać fakt, że jakaś anonimowa fantazja z odmętów internetu, tchórzliwie skryta za swoim nickiem, zwracając się do kogoś ad personam nie ma odwagi podpisać się z imienia i nazwiska? Jak nazwać to, że zza pseudonimu jedzie jak po łysej kobyle po osobie, której tak wielu tak wiele zawdzięcza. Miej tyle odwagi co on – podpisz się z imienia i nazwiska, pokaż się, naraź się na komentarze frustratów. Już nie mówię, byś pomogła milionom dzieciaków i zjednoczyła cały kraj w jakiejś ponadpartyjnej inicjatywie!
Porównujesz Jurka do Złotego Cielca, któremu oddaje się cześć? Halo, coś Ci się w głowie nie poprzewracało?! Czy wrzucanie paru złotych do puszki na chore dzieci to oddawanie czci cielcowi? Owsiakowi? Cóż za pokrętna logika - chciałbym ją zrozumieć, ale obawiam się, że wykracza to poza moje zdolności logicznej analizy...
Śmiało, nazwij mnie lewakiem, lemingiem, POwcem czy kimś tam jeszcze (pastuchem też możesz, albo tak jak innych, członkiem "watahy ziejącym oparami wyimaginowanej nienawiści"), ja jednak życzę Ci więcej optymizmu w życiu i powodów do zauważania dobra, które od czasu do czasu, dzięki m.in. takim ludziom jak Owsiak, zdarza się wokół nas. Życzę Ci też, aby polityczne ujadanie jednych czy drugich nie odbierało Ci rozumu i umiejętności samodzielnego, zdrowego osądzania pewnych spraw.
Pozdrawiam ciepło w ten syberyjski wieczór!
PS: Za rok, specjalnie za Ciebie (a może przez Ciebie? – a może z obu powodów?), wrzucę dychę więcej niż obecnym w 2018 ;)
PS2: Z oceną się wstrzymam, choć wrzuciłaś coś, co jest paskudnym skrótem myślowym jednej z partii politycznych i jest to tekst ewidentnie polityczny (partyjne agitowanie na portalu pisarskim to wybacz, ale jest jak wylewanie fekaliów).
Pomimo faktu, że stylistycznie jest to pawłowiczowski potwór (w dodatku pełen kalumnii pozbawionych logicznej argumentacji), to niska ocena mogłaby jeszcze sugerować, że karze ona (i ja też) kogoś za poglądy (nawet i bezsensowne, bo ślepo powtarzane po rządzących obecnie „tuzach” naszej polityki).
A te w wolnym kraju każdy powinien móc je swobodnie wyrażać (dobrze by było jednak by robić to w odpowiednich dla danej tematyki miejscach).

Odpowiedź autora (18-01-16)

Dziękuję Ci za treściwy i pełen wigoru, choć nie bogobojny komentarz -

Złotym cielcem nazywam Jurka, dlatego, że nie zabrania Wam czcicielom „OMAMU” takich wypowiedzi, takiego myślenia, takiego przekonania cytuję: że przez 26 lat grania uratowała życie niezliczonej ilości dzieciaków(...) -choć to Twoje stwierdzenie, i do rzeczywistości przedkłada się jak pięść do nosa.
To co daje Jurek nie jest jego własnością, nie zaprzeczysz. Mówisz daje Jurek , albo daje Orkiestra – choć to gówno prawda.
Idea udzielania pomocy ludziom w potrzebie jest wspaniałym ludzkim odruchem, jedynie wtedy gdy jest świadczona bezinteresownie.

znalezionych: 6 na 1 stronach
Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy Miłość z internetu cz. XVI - sex panów Bliżej
nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz. zabawa pomiędzy dwoma facetami Podejdź bliżej
Sponsorowane: 30Sponsorowane: 25Sponsorowane: 20
Auto płaci: 100

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.