http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
215

Miłość z internetu cz III - wpadka

  Kolejne dni czułych słówek. Kolejne marzenia wspólnego życia. Dni wolno płyną i pojawiają się problemy, jak je pokonujemy czytaj w kolejnych częściach  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W grudniu nagrodą jest książka
W kole stań dziewczyno
Nalo Hopkinson
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Miłość z internetu cz III - wpadka

Kolejne dni czułych słówek. Kolejne marzenia wspólnego życia. Dni wolno płyną i pojawiają się problemy, jak je pokonujemy czytaj w kolejnych częściach

Miłość z internetu - czytaj wszystko do XIV cz.

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Miłość z internetu cz. XIV - możliwości zabaw

Nie wiem co z tego będzie, jeszcze tyle czasu przed nami. Tym czasem pogubiliśmy się, czy to o czym piszemy jest zdrowe. Większość ludzi i to ta, która o miłości myśli prosto i bez entuzjazmu z pewnością w przyszłości spotka na swojej drodze wyzwania

Miłość z internetu cz. XIII - czy tak może być?

na pobliski stoliczek na którym to znajduje się także wazonik z pięknym bukietem, który Nika otrzymała od swojego ukochanego. Znajdują się też tam różne gadżety potrzebne do ich zabawy. Ania przytula mocno do swojego ciała postać Niki, jej buzię trzy

Róża cz. 1

Detektyw Hank Made otrzymuje od członka podupadającego rodu zlecenie odnalezienia pewnego niezwykle cennego przedmiotu.

Szalony

Dawno nic nie pisałem. Chyba najwyższa już pora wrócić.

Recepta

Na wszystko jest lekarstwo. Nie zawsze jednak je bierzemy...

Zapach deszczu.

Takie moje wspomnienia.

Znikająca miłość

Obraz miłości w czasach pozornie takich jak nasze.

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
519
użytkowników.

Gości:
519
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 80962

80962

My i oni

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
18-04-07

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Kryminał/Medycyna/-
Rozmiar
12 kb
Czytane
751
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
18-04-07

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: Kemilk Podpis: Józef Kemilk
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Opowiadanie równie dobrze można przeczytać od końca, gdyż taka jest jego chronologia. Zdecydowałem się jednak na inną koncepcję i odkrywamy prawdę, cofając się w czasie.

Opublikowany w:

KOMENTARZE

znalezionych: 3 na 1 stronach

237614
18-04-26

13447

PCScorpio
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Dziękuję bardzo, odpowiedzi kulturalne i rzeczowe również są tutaj deficytowe, zwłaszcza jesli po tekście można się spodziewać internetowych krzyków i paranoi ;]
Twoje odpowiedzi rzeczywiście nieco wyjaśniają. Co do LSD, opieram informacje na książkach A. Huxleya (nie tylko pisarza, ale też lekarza).
Twoje użycie jest raczej 'sensacyjne' i można je zaliczyć do tekstów które opowiadają o tej substancji rzeczy niestworzone, ale cóż, być może rzeczywiście i smoka można zobaczyć.

Odpowiedź autora (18-04-26)

Wrzucając opowiadania do sieci, trzeba liczyć się z krytyką i takową przyjmuję z pokorą:) Tak na marginesie, gdybym chociaż w niewielkim stopniu zachowywał się jak postacie z moich opowiadań, to bałbym się swojego odbicia w lustrze. Dzięki za informację zwrotną i pozdrawiam. Zapraszam do opowiadania korM, gdzie stworzyłem mocno psychopatyczną atmosferę.

237613
18-04-25

13447

PCScorpio
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Jeżeli twój tekst miał propagować teorie takich organizacji jak 'klub inteligencji polskiej' na temat 'big pharma', przez ukazanie ich w atrakcyjnej formie, to niezbyt ci się udało.Tekst jest chaotyczny i nic z niego wynika, i jak to bywa w takich przypadkach, wykład wciśnięty w środek nijak się ma do reszty.
Tak na marginesie, LSD nie powoduje "widzeń" ze smokami i aniołami.

Odpowiedź autora (18-04-25)

Dzięki za przeczytanie i komentarz. Tak na marginesie, komentarze na tym portalu SA dosyć deficytowe:)
Postaram się troszkę wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi.’

Religia
Zacznę od wydarzenia z jaskini, które w sposób pośredni i luźny nawiązuje do Mahometa, który w grocie rozmawiał z aniołem/dżinem i był to początek zmian w jego życiu, jak i początek nowej religii. W przypadku Adili, był to początek głębokich zmian w jego łepetynie. Po początkowej gwałtownej reakcji, trafił do grupy fanatyków, co pozwoliło mu na nowo zdefiniować swoje życie. Stał się osobą fanatyczną (psychopatą), który nawiązał bliską wieź z Bogiem. Pobyt w Asren zmienił jego sposób postrzegania, który wyraził się w jego poglądach na europejczyków. Pogląd ten nie mógł być wyważony, gdyż Adila był radykalnym islamistą i w taki właśnie sposób postrzegał świat. W Europie musiał trochę pobyć by przygotować się do swojego ostatecznego celu, czyli zabicia Contettiego. Mógł odprowadzić go do piekła, gdyż zgodnie z islamem, na wieczne potępienie w piekle zostają skazani niewierni, a on sam będzie tam jedynie tymczasowo (za swoje grzechy).

Koncerny i kultura zachodnia.
Przedstawiam tutaj w złym świetlne nie tylko koncerny farmaceutyczne, które nakierowane są na maksymalizację zysków, jak i ingerowanie nas (kultury anglosaskiej) w życie mieszkańców Afryki. Nasza kultura narzuca w sposób nieznoszący sprzeciwu swoje wartości i wymaga, by każdy się do nich stosował. Niby im pomagamy (żywność, leki, ubrania), ale nie przeszkadza nam to w sprzedawaniu im w dużych ilościach broni, kupowania za bezcen ich żywności, wykupywanie ich dóbr materialnych (ropa, diamenty itp.), a jak są oporni, to pod pretekstem szerzenia demokracji napadamy na nich (Irak i niby posiadanie broni chemicznej).

Reasumując wyrażam pogląd, by każdy był panem na własnym podwórku. W przeciwnym wypadku następują spięcia międzykulturowe, którego skutki odczuwają zwyczaj niewinni ludzie. Ponadto przestrzegam przed koncernami (w tym przypadku farmaceutycznymi), które mogą naprawdę wiele, a my szaraczki nic o tym się nie dowiemy.

Co do LSD
„Rodzaj halucynacji zależą od obecnego stanu psychicznego danej osoby, od jej nastawienia i atmosfery, w której dochodzi do użycia narkotyku. Objawy mogą być bardzo różnorodne. Zazwyczaj występują omamy, urojenia i złudzenia wzrokowe.- http://www.narkotyki.pl/wokol-narkotykow/lsd/)
Tym samym nie wiem, czemu tym omamem nie może być smok. Może i nie, w każdym bądź razie jest to środek halucynogenny i najbardziej pasował mi do tego opowiadania.

237608
18-04-10

22279

taktak682
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Afryka, koncerny farmaceutyczne i wprowadzanie niebezpiecznych lekow, taki temat ? Wpisz sobie lepiej w przegladarke ,,Prezydent Duda podpisal kontrowersyjna ustawe,,. I gdy to przeczytasz, nie musisz szukac Afryki do testow, bo masz je w Polsce z mocy ustawy... A moze dodam, ze to jedna z pierwszych ustaw tej kadencji podpisana przez ,,wybranca narodu,,...Podoba mi sie za to Twoj tytul ,,My i oni,,, jakos pasuje do Polski tez...taktak682

Odpowiedź autora (18-04-11)

Dzięki za przeczytanie i komentarz. Nie wiem, czy chodzi ci o ustawę w zakresie zwiększenia liczby szczepień, a może o stosowanie GMO w paszach. Faktem jest, że koncerny farmaceutyczne starają się, by nie było złej prasy i by nie można było łatwo znaleźć ciekawych informacji o nich. Ja na przykład szukałem informacji o kosztach ponoszonych przez te firmy w zakresie reklamy oraz kosztów prowadzonych badań. Kiedyś słyszałem, że 1/3 kosztów tych firm to reklama, niestety nigdzie tego nie mogłem znaleźć, więc nie wiem, czy są to prawdziwe dane. Ogólnie wielkie koncerny zawłaszczają coraz to większą sferę naszego życia i to nie jest dobre. Niestety nie ma właściwie opcji politycznej, która by się temu sprzeciwiała. Tym sposobem powoli, dla wielu niezauważalnie, stajemy się niewolnikami.

znalezionych: 3 na 1 stronach
Miłość z internetu - czytaj wszystko do XIV cz. Miłość z internetu cz. XIV - możliwości zabaw Miłość z internetu cz. XIII - czy tak może być?
XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez Nie wiem co z tego będzie, jeszcze tyle czasu przed nami. Tym czasem pogubiliśmy się, czy to o czym piszemy jest zdrowe. Większość ludzi i to ta, która o miłości myśli prosto i bez entuzjazmu z pewnością w przyszłości spotka na swojej drodze wyzwania na pobliski stoliczek na którym to znajduje się także wazonik z pięknym bukietem, który Nika otrzymała od swojego ukochanego. Znajdują się też tam różne gadżety potrzebne do ich zabawy. Ania przytula mocno do swojego ciała postać Niki, jej buzię trzy
Sponsorowane: 110Sponsorowane: 108Sponsorowane: 107

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2018 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.