http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
150

W usta Twe się zapatrzeć

  Zostać, trwać, być tak z Tobą póki Bóg nie rozdzieli  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W czerwcu nagrodą jest książka
Światła września
Carlos Ruiz Zafon
Powodzenia.

SPONSOROWANE

W usta Twe się zapatrzeć

Zostać, trwać, być tak z Tobą póki Bóg nie rozdzieli

Legenda o Lerharze Smokobójcy

Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy?

Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy

nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz.

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

zabawa pomiędzy dwoma facetami

Bliżej

Podejdź bliżej

Ciemność

Urywek opowiadania

Miła

Róża zwana Miła

Miłość z internetu - czytaj kolejne części

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1455
użytkowników.

Gości:
1455
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 21527

21527

8. Mafijne struktury.

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

brak komentarzy

dodaj do ulubionych

Data
05-12-31

Typ
F
-felieton
Kategoria
Aktualności/Biznes/Finanse
Rozmiar
5 kb
Czytane
2599
Głosy
2
Ocena
5.00

Zmiany
06-01-02

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: jacekdyc Podpis: Jacek Dyć
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Za starej mafii bezmyślnie nazywanej komunistyczną, media odgrywały wielką rolę, mogły do woli opluwać kogo chciały, przy równoczesnym gloryfikowaniu swoich zasług.

Opublikowany w:

23.XII.2005

8. Mafijne struktury.

Mafijne struktury.

Nie wiem tak oficjalnie, kogo wali po rogach mafia rosyjska, ale amerykańska bierze odsyp nawet od wyprodukowanej bułki i każdego litra mleka. Struktury organizacyjne mafii kupują kogo trzeba w rządzie i aparacie sprawującym porządek z pod znaku Temidy. Tak więc mafia opodatkowuje wszystkich przedsiębiorców prywatnych, a tego który zbytnio wyłamuje się od uiszczania od własnej produkcji opłat skarbowych, dają do wapna, a jego miejsce zajmuje obywatel lojalny wobec opiekunów. I tak prywatne przedsiębiorstwa stają się po prawdzie własnością mafijną.
W Polsce za czasów sockapitalizmu do władz państwa należało niemal wszystko, ona podzieliła naród odpowiednio i równo, dając mu tyle aby miał za dużo na śmierć i za mało na życie. Jednak trzeba powiedzieć jasno, iż tamta organizacja dbała o tych, którzy przynosili produkcyjne zyski. Gdy rynek popytu na nieopłacalną produkcje bubli zawęził się, struktury organizacyjne pomyślały o oddaniu wymykającej się władzy w ręce opozycjonistów, którzy mogli odzyskać mandat zaufania u płatników, tym samym uzdrowić walące się struktury organizacyjne. Nowi bosowie aparatu patrząc za oceaniczną dal zrozumieli, iż własność organizacji byłoby najkorzystniej oddać w ręce prywatnych właścicieli, którzy dbając o swoje przedsiębiorstwo będą im płacić tantiemy od produkcji. Sprawdzone korzenie sprawowania władzy pozostały po staremu i mądry nie musi zastanawiać się dlaczego zwą się aparatem państwa. Na zdrowy rozum, po cóż nam ministrowie, wojewodowie i wszelka swołocz nomenklatury, bo gdy Kowalski będzie miał szmal, będzie mógł otworzyć prywatną szkołę, szpital, a nawet wystawić pułk doborowych żołnierzy, ale jak on może mieć forsę, gdy 80% rąbną mu legalnie niby to podatkiem przymusowych składek. Możnaby pomyśleć, iż wzorem rewolucji październikowej robiąc rokosz, należałoby uwolnić się od bogacących się wybrańców na swych wyborcach i co dalej? Durny naród już nie potrafi żyć bez przywódców, zatem wybrałby z pośród siebie; odpowiedzialnych, ambitnych i uczciwych, oni zaś, gdy już rozsiedliby się wygodnie i w miarę stabilnie, wtedy poczęliby rozbudowywać aparat o kolesi, rodzinkę, na nowo kwitłaby korupcja, wyzysk durneśków zmuszanych do płacenia haraczy w postaci podatków. I co - następne czystki ideologiczne?
Za starej mafii bezmyślnie nazywanej komunistyczną, media odgrywały wielką rolę, mogły do woli opluwać kogo chciały, przy równoczesnym gloryfikowaniu swoich zasług. Dzisiaj, choć media po większej części są prywatne, jednak lata mafijnych działań zrobiły swoją krecią robotę, tak więc niby po nowemu, ale nadal się sami cenzurują, publikując rzeczy wygodne i nie zagrażające kondycji finansowej.
Nowi bonzowie polskiej organizacji są bardziej cywilizowani, przeto nikt nie idzie do piachu, ale może pójść do paki za nie płacenie haraczu od produkcji, i nie wiem dlaczego ci co rządzą, i ci co na nich płacą, wszyscy uważają iż jako Kowalscy musimy opłacać akurat to, co nam nie odpowiada. Bez sensu panie Kowalski jest płacić policji, aby pana zlała, to tak jakbyś był pan masochistą, sam siebie poniewierającym.
Amerykańskie mafie w swych rękach trzymają jako własność kasyna gier hazardowych i dystrybucję uzależniających środków narkotycznych przynoszących krociowe zyski od mimowolnych samobójców. U nas organizacja aparatu państwa wyzbywając się zakładów pracy, pozostawiła dla siebie monopol gier publicznych, jak również produkcję środków uzależniających. Gdy na rynku znajdzie się grupa inteligentnych ludzi dystrybuująca alkohole i papierosy z przemytu, po wykryciu owej inicjatywnej grupy, organizacja sprzedaje kit narodowi, jakie to nie poniosła straty z owej nielegalnej działalności. Mafia w przypadku konkurencji na terytorium swych wpływów rozprawia się krwawo z konkurentami, jak i swymi żołnierzami próbującymi działać na własną rękę. U nas odbywa się to humanitarnie, za konkurowanie z organizacją idzie się na odsiadkę, jedynie ci co próbują robić kasę poza strukturami organizacji mordują się nawzajem na tym co można uszczknąć organizacji. Poza tym, jakie są różnice pomiędzy mafią, a naszą organizacją państwową, która z zagarniętej forsy podatnikom, ustala sobie bajońskie gaże, premie, odprawy, diety i cholera wiedzieć co jeszcze. Miesięczne pobory niższego szczebla funkcyjnego organizacji, średnio uposażonemu robolowi z powodzeniem mogłyby wystarczyć na roczne, a nawet dłuższe utrzymanie w przypadku wolności od uzależnień. Ale robol nie ma czasu na zbytnie zastanawianie się, gdy musi biegać jak chory z pęcherzem za środkami do życia, gdy car popuścił motłochowi, on z braku zajęcia wymyślił rewolucję. Czy rodzima organizacja nie postrzega czyhającego zagrożenia w mnożących się bezrobotnych i wyzyskiwanych przez siebie podatnikach? Zaś z drugiej strony patrzeć, to można dojść do wniosku, iż naród ten został wymóżdżony, skoro bez zawstydzenia, pokornie penetruje śmietniki i wysypiska miejskie, poszukując tam możliwości dalszej egzystencji dla siebie. Mówi się, iż dzban dopóty wodę nosi dopóki mu się ucho nie urwie, ale myślę, iż dzban ten wykonany nie z gliny, ani z szlachetnego kruszcu, ale z szarego mocnego żeliwa. Każdy widzi cudze pod lasem, nie dostrzegając swego zaperzonego ogródka. Jednak dużo można znieść bez chleba i na rynku pracy, czy rycerze jaskiń Giewontu kiedykolwiek zdołają się rozbudzić?

Podpis: 

Jacek Dyć maj 2003
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

brak komentarzy

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Legenda o Lerharze Smokobójcy Miłość z internetu - cz. XVII trzy zabawy Miłość z internetu cz. XVI - sex panów
Jego świat legł w gruzach kiedy został obłożony uciążliwą klątwą. Jednak czy to może być, że klątwa kryje w sobie coś więcej niż złośliwość czarownicy? nie czytaj jeżeli zabawy erotyczne cię nie interesują. Z pewnością nigdy tego wszystkiego nie doznasz. zabawa pomiędzy dwoma facetami
Sponsorowane: 50
Auto płaci: 500
Sponsorowane: 30Sponsorowane: 25

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.