http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
1550

Abdul (fragment opowiadania

Autor płaci:
150

  Abdul to historia mocno inspirowana światem Lovecrafta zapraszam do czytania  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

We październiku nagrodą jest książka
Powtórka z morderstwa
Monika Szwaja
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Abdul (fragment opowiadania

Abdul to historia mocno inspirowana światem Lovecrafta zapraszam do czytania

Posłannictwo z gwiazd

Krótka historia o napotkaniu obcej cywilizacji

Krzyż

Traumatycznie. Przeczytaj i spróbuj zrozumieć, co powinno spotkać właśnie Ciebie.

Noc polarna

Na północy Norwegii.

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Jak działa szatan

„Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?” Rdz 3, 1

Uchodźcy, Kopacz i feministki

Co do tak zwanych uchodźców – obowiązuje absolutna poprawność polityczna.

RANKING FILMÓW Z DRESZCZYKIEM

Ranking filmów „z dreszczykiem” skala 1-6

Drugi raz

Dopadły mnie mdłości. Ślina napływała do ust i ciężko było ją przełykać. Przeznaczenie tych narzędzi było dla mnie jasne. Byłem przygotowany do sekcji zwłok. Moich własnych zwłok... (Nie każdy jednak otrzyma drugą szansę)

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
641
użytkowników.

Gości:
641
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 361

361

6 powodów

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
03-06-24

Typ
F
-felieton
Kategoria
Filozofia/Religia/-
Rozmiar
6 kb
Czytane
6415
Głosy
14
Ocena
3.43

Zmiany
04-05-17

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
D-treści drastyczne przeznaczone tylko dla dorosłych

Autor: CleX Podpis: CleX
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Moje rozmyślania na temat próby udowodnienia braku istnienia boga. Chciałem sprawdzić, czy potrafię...

Opublikowany w:

25 czerwca 2003

6 powodów

6 powodów, dla których uważam, że Bóg nie istnieje:

1. Istnienie piekła i nieba jest bezsensowne. Bo każdy w swoim życiu kiedyś coś tam dobrego zrobił i teoretycznie jeśli bóg wszystkim przebacza to piekło świeci pustkami. Nie ma dowodów na istnienie duszy człowieka(chociaż to akurat nie jest dowód na to, że jej nie ma). Są ogromne różnice pomiędzy zakwalifikowaniem danego uczynku do grzechu pomiędzy jedną wiarą a inną. W Islamie na przykład prawo (kościelne) pozwala zabić kobietę, która zdradziła męża, lub uprawiała sex bez ślubu. Teraz, czy oprawcy (najczęściej zwykli mieszczanie), którzy ukamieniują taką kobietę grzeszą czy nie? Przecież postępują tak jak nakazuje ich prawo. A więc to nie jest grzechem. Zabijanie w tej formie nie jest grzechem. A więc po niebie chodzą zabójcy na równi z Ojcem Pio... W niektórych afrykańskich plemionach organizuje się orgie sexualne pod postacią obrzędów religijnych... Oni też idą do nieba.
Teraz najlepsze. Dziecko, ochrzczone oczywiście, które umrze w kilka godzin po porodzie idzie od razu do nieba (bez czyśćca) ponieważ jest niewinne. Na setkę dzieci może 80 wierzy, że jakiś bóg istnieje, może 40 chodzi do kościoła, a może dwoje jest prawdziwymi katolikami... Ale jeśli wszystkie umrą w kilka godzin po porodzie to wszystkie (jak jeden mąż) pójdą do nieba.
Niebo jest najwspanialszym zjawiskiem jakiego może zaznać człowiek. A więc jeśli kościół wybrałby spośród siebie jednego męczennika, który zabijałby wszystkie niemowlęta (wszystkie idą do nieba bo są niewinne...) to absolutnie nikt nie poszedłby do piekła (chociaż i tak nikt nie idzie...). Możnaby pomyśleć, że ten człowiek, który zabijał dzieci poszedłby do piekła, ale nie. Nawet on by nie poszedł. Bo on zostałby męczennikiem. Poświęciłby swoje niebo dla zbawienia wszystkich dzieci na świecie. Więc mając na względzie jego uczynek (sprawił, że wszyscy idą do nieba), on też trafił by do nieba! Mimo tego, że złamał piąte przykazanie. ABSURDALNE

2. "Bozia" dała nam wszystkim talenty, abyśmy je rozwijali i dobrze pożytkowali. Różni ludzie otrzymali różne talenty. Czy dzieci, które umierają po porodzie też otrzymują jakieś talenty? Po co im one skoro nie mają szansy ich wykorzystać. Wniosek z tego, że nikt nie otrzymuje talentów od "Bozi".

3. Czemu Bóg bawi się ludźmi? Po co bóg stworzył niebo, piekło, ziemie, człowieka itd.? Nudziło mu się?!?!?!?!?!? Jeśli Bóg istnieje wiecznie to czemu stworzył człowieka raptem milion lat temu? A wcześniej mu się nie zachciało? Przecież milion lat w porównaniu do wieczności to jak porównać 1 sekundę do wieczności... Więc czekał wieczność, żeby stworzyć to wszystko... Nie nudziło mu się wtedy? Co robił, gdy nie miał ani wiernych ani żadnych ludzi, którzy by się go bali czy modlili aby piorun spalił sąsiednią wieś? Stosunek skalarny wieczności i momentu stworzenia wszechświata wpływa bardzo niekorzystnie na możliwość istnienia Boga. Bo co on robił wcześniej? Myślał nad tym co zrobi potem?
Teraz tak... podsumujmy: Przez wieczność nie robił absolutnie nic, potem stworzył świat, ludzie żyli sobie w raju, potem spadli na ziemie, bóg sobie troszkę poingerował i potem przestał. I nie ingeruje do dziś. Ktoś tu oszczędza siły? Nie chce się męczyć? Mamy do czynienia z całą wiecznością. On poingerował sobie kilka razy (oczywiście teoretycznie) przez cały ten czas. Najpierw wywołał wielki wybuch (Big Bang), potem zesłał ludzi z raju na ziemię. Dalej są trąby Jerychońskie, potop, podróż Mojżesza no i oczywiście Jezus... A więc podliczmy... 6, słownie sześć ingerencji w świat... Możemy od razu poddać w mocną wątpliwość trąby potop i cuda Mojżesza.
W sumie wszystkie są wątpliwe, ale załóżmy że te są najbardziej wątpliwe. Zostają trzy. Big Boom, zesłanie z raju i Jezus. Trzy ingerencje w świat (ogólnie) przez całą wieczność. Niewiele... Teraz ludzie dorobili do tego całą ideologię, stworzyli sobie różne nakazy i zakazy.
Nie odchodząc od tematu 3 czynności jak na gościa który istnieje od nieskończenie długiego czasu, przez nieskończenie długi czas i będzie istniał nieskończenie długo to mizeria...

4. Bóg jest nieskończenie dobry... Jeśli tak to niemożliwe jest. Aby ktoś kto nie ma w sobie ani jednego ziarenka zła (doskonałe dobro) stworzył świat pełen zła, nienawiści i okrucieństwa. Jeśli malarz ma tylko białą farbę nie jest wstanie pomalować pokoju na czarno...

5. Istnienie diabła jest niemożliwe. Po pierwsze, nie mógł zostać stworzony z istoty nieskończenie dobrej (jak wyżej) Po drugie, diabeł nie ma nic do zaoferowania ludziom. Piekło nie jest w żadnym stopniu atrakcyjne w porównaniu do nieba. Poza tym, jeśli diabeł może "kusić" to dlaczego bóg nie może "moralizować". Diabeł siedzi nam na ramieniu i szepce sprośne myśli a bóg spokojnie milczy i czeka na nas "na górze", aby nas potem za to zrugać?!?!?! Wniosek z tego, ani diabeł ani bóg nie istnieją.

6. Czy piekło jest pełne nieochrzczonych dzieci? Jeśli po porodzie szanse na przeżycie dziecka są bardzo małe pielęgniarka, lub ktokolwiek inny ma prawo ochrcić dziecko (nawet kranówą) słowami "w imie ojca i syna [...] ja Ciebie chrzcze...". Załóżmy, że kobieta w ciąży została zabita. Dziecko oczywiście umiera. Nieochrzczone. Czyli ciąży na nim cały grzech pierworodny... A więc powinno pójść do piekła! Mimo, że nie żyło na naszym świecie ani sekundy... i nie miało szans zrobić niczego złego. Oczywiście gdybyśmy przedstawili taki przypadek jakiemuś biskupowi, pewnie znalazłby jakieś okoliczności łagodzące, (może deszcz...) które, koniec końców, sprawiłyby, że dziecko poszłoby i tak do nieba. A więc do czego potrzebny jest obrzęd chrzciny? Do zapychania kościelnych kies? A może po to, aby powiększać statyskyki katolickie? Bo człowiek pełnoletni mógłby zastanowić się nad tym czy chce być ochrzczony...
Wniosek z tego, że nawet nieochrzczone dzieci nie idą do piekła, wszyscy trafiają do nieba. ABSURD. To jest bajka dla bojących się śmierci ludzi. Którzy lękają się, że ich życie jest nudne i umrą młodo na jakąś (bardziej niż oni sami) interesującą chorobę. A tak... mają fajnego boga, który wszystkich wybawia i sprawia, że można powiedzieć:

-Mamusiu czy tata nie żyje?
-Nie córeczko, on jest po prostu tam bardzo daleko i patrzy na nas z góry i czuwa nad nami...
Słodziutkie...

Podpis: 

CleX 24 kwietnia 2003
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Posłannictwo z gwiazd Krzyż Noc polarna
Krótka historia o napotkaniu obcej cywilizacji Traumatycznie. Przeczytaj i spróbuj zrozumieć, co powinno spotkać właśnie Ciebie. Na północy Norwegii.
Sponsorowane: 90Sponsorowane: 20
Auto płaci: 10
Sponsorowane: 19
Auto płaci: 100

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.