http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
60

Łabędzi śpiew

  Ostatnie opowiadanie przed setką.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W lutym nagrodą jest książka
Podpalaczka
Stephen King
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Łabędzi śpiew

Ostatnie opowiadanie przed setką.

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

zabawa pomiędzy dwoma facetami

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Marzyciele

Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli.

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Prawdziwy?

Kim jest prawdziwy? Kto rozumie konstytucję?

Świt Nowej Ery

Pewien podróżnik w czasie przybył do roku 2010... Kogo szuka i czy uda mu się wykonać zadanie? Moja wprawka w SF - swego rodzaju.

Miłość wyborna

Wybebeszę to z Ciebie stanowczo, metodycznie...

Nowa Atlantyda

Jedna z przyszłości futurystycznych zawartych w e-booku "Futurystyka" (Przyszłość kiepska)

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
352
użytkowników.

Gości:
352
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 78012

78012

Będzie wojna

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
15-02-27

Typ
K
-komentarz
Kategoria
Aktualności/Wojna/Polityka
Rozmiar
5 kb
Czytane
5061
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
15-03-02

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: SzaryCzłowiek Podpis: Szary Człowiek
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Putin na zatrzymał się na Czeczenii, Gruzji, Krymie - nie zatrzyma się też na Ukrainie i Białorusi

Opublikowany w:

27 II 2015

Będzie wojna

Rosja prowadzi regularną wojnę z Ukrainą – świat udaje, że tego nie widzi, że to tylko jakieś tam utarczki. Na Krymie stacjonuje już czterdzieści tysięcy rosyjskich żołnierzy, przywieziono tam z Rosji rakiety do przenoszenia ładunków jądrowych.
Wielu Ukraińców którzy byli w rosyjskiej niewoli było torturowanych – wykastrowano ich, poucinano im języki. Jednak światowe media nie grzmią z oburzenia nad barbarzyństwem, można o tym przeczytać tylko w niektórych mediach.
Czego uczą się przedszkolaki w Rosji? Abecadła? Nie, proszę państwa. Rosja uczy swoje przedszkolaki podstaw taktyki wojskowej i obsługi kałasznikowa, wyrzutni rakiet i granatów. Chwali się propagandowo zdjęciami, jak to uśmiechnięte dzieci dzierżą w rękach karabiny i granaty. Czy po tym można mieć jeszcze wątpliwości jakim krajem jest Rosja Putina i do czego dąży?
Rosja nieustannie przeprowadza manewry wojskowe tuż przy granicach innych krajów. Rosyjskie samoloty wielokrotnie przekraczały i przekraczają nadal bez zezwolenia granice sąsiednich krajów – Litwy, Łotwy, Estonii, a nawet USA. Latali też (z naszym zezwoleniem!) Nad Polską.
Cypr wpuścił do swoich portów rosyjską marynarkę. Cypr – koń trojański Europy.
Niemcy się zbroją. Nie są głupi, gadają o przyjaźni i pokoju, ale jednocześnie się zbroją.
Chiny budują sztuczne wyspy na Morzu Południowochińskim, a na nich bazy wojskowe (między innymi rafy Gaven, Johnson South, Fiery Cross, Mieschief, Cuateron, Hughes). Sztuczna wyspa wokół rafy Hughes w 2004 r miała zaledwie 380 mkw – dziś ma już 75 000 mkw. Chiny nie budują sztucznych wysp pod zabudowę cywilną czy turystykę. Oni budują strategiczne bazy woskowe. Budują je teraz w błyskawicznym tempie, jakby im się bardzo do czegoś spieszyło.
Tylko Polski rząd jest nadzwyczaj spokojny – rozmontował polską armię bo „niepotrzebna”, przecież Rosja to nasz wielki przyjaciel i nadzwyczaj pokojowy.
Z drugiej strony rząd schizofrenicznie straszy nas wojną z Rosją zalecając ustami premier Kopacz w takim przypadku nie walczyć tylko od razu uciekać (chwalebne!) zabarykadować się w domu, schować w mysią dziurę i głowy nie wychylać. Już za samo to, że koalicja PO-PSL zniszczyła obronność Polski i nie ma żadnej koncepcji naszej obrony ten rząd powinien zostać natychmiast zdymisjonowany. Że nie wspomnę o ostatnim fałszerstwie wyborczym – ponad 5 MILIONÓW unieważnionych głosów i DO TEJ PORY brak wyników wyborów w Warszawie i na Mazowszu...
Tymczasem Komorowski raczy nas swoimi głupotami na twitterze że wysyłanie wojska ma sens tylko jak jest spokój „bo jak jest wojna to trudno tam wysyłać żołnierzy”. Prezydent zresztą tak się pogrąża swoimi wpisami (błędy ortograficzne, gramatyczne i czysta najzwyklejsza głupota) że sam niszczy sobie poparcie. Internauci z litości już nawet robią inicjatywy „ratujmy prezydenta przed Komorowskim”. Zwolennicy Bronka są załamani – nawet Jarosław Kuźniar napisał „Bolesna amatorka” a Tomasz Lis stwierdził że „prezydent funduje nam zastrzyk pawulonu”. Wydaje się że Komorowski popełnił polityczne samobójstwo swoją książką „Zwykły polski los” – wspomina w niej m. in. że nasyłał milicję na demonstrantów chcących wycofania wojsk sowieckich z Polski, że jeździł do zakładów gasić strajki. Cóż, gdy Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera.
Jestem pewien, że Putin nie zatrzyma się na Ukrainie – tak jak Hitler nie zatrzymał się na Austrii. Putin potrzebuje Ukrainy nie dla jakichś jej niesamowitych bogactw, lecz po to, by mieć w zasięgu rakiet Europę. Jestem pewien, że Putin nie zatrzyma się na Białorusi – tak jak Hitler nie zatrzymał się na Czechosłowacji. Jestem pewien, że jeśli Putin zajmie Polskę to „cywilizowany” świat będzie nam pomagał tak jak Ukrainie – czyli wcale. Co gorsza, jestem pewien, że Putin (bankrutująca Rosja) jest gotów pójść na całego i użyć nawet broni atomowej. Nie tak dawno przecież Rosja oficjalnie prowadziła wspólnie z Białorusią ćwiczenia ataku atomowego na Warszawę.
Dowódca armii USA w Europie gen. Ben Hodges nie ma wątpliwości i stwierdza o Rosjanach: „Ich nie można sprowokować. Oni teraz robią dokładnie to, czego tylko chcą” „Rosjanie mobilizują się teraz do wojny”.
Tymczasem świat śpi. Obudzi go dopiero (lub uśpi na zawsze) atomowy grzyb.
Nie wierzycie że Rosja jest zdolna do czegoś takiego? To poczytajcie o pułkowniku Kuklińskim. Zobaczcie mapy sztabu CCCP na których Polska i Europa miała zostać zmieniona w radioaktywną pustynię.
Oczywiście wątpię, by Rosjanie chcieli wojny atomowej, oni wolą przejąć świat tylko za pomocą strachu i „chirurgicznych” (jak na Ukrainie) posunięć. Ale nie wątpię również ani trochę, że jeśli Putin nie osiągnie swoich celów strachem to jest gotów użyć nawet broni atomowej. To nie jest normalny człowiek, to pułkownik KGB. A chodzą pogłoski (Angela Merkel, „The Economist”, „New York Post”) że ma on guza mózgu. Czy może być coś bardziej niebezpiecznego niż chory na głowę funkcjonariusz KGB/FSB z palcem na atomowym spuście?... A świat się boi. Świat udaje, że nie widzi. Świat sprzedaje mu okręty wojenne (dzięki ci Francjo…)….

Podpis: 

Szary Człowiek 27 II 2015
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

AUTOR WYŁĄCZYŁ OCENIANIE

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Miłość z internetu cz. XVI - sex panów Topielec Marzyciele
zabawa pomiędzy dwoma facetami - Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli.
Sponsorowane: 55Sponsorowane: 16Sponsorowane: 15
Auto płaci: 200

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.