http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
55

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

  zabawa pomiędzy dwoma facetami  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W lutym nagrodą jest książka
Podpalaczka
Stephen King
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Miłość z internetu cz. XVI - sex panów

zabawa pomiędzy dwoma facetami

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Marzyciele

Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli.

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Prawdziwy?

Kim jest prawdziwy? Kto rozumie konstytucję?

Świt Nowej Ery

Pewien podróżnik w czasie przybył do roku 2010... Kogo szuka i czy uda mu się wykonać zadanie? Moja wprawka w SF - swego rodzaju.

Miłość wyborna

Wybebeszę to z Ciebie stanowczo, metodycznie...

Nowa Atlantyda

Jedna z przyszłości futurystycznych zawartych w e-booku "Futurystyka" (Przyszłość kiepska)

Kilka naiwnych słówek o myślach kobiecych

"Błogi spokój, który głupcy mylą z nudą."

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
613
użytkowników.

Gości:
613
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 80344

80344

Muchy a przyszłość

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

brak komentarzy

dodaj do ulubionych

Data
17-01-28

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Edukacja/Filozofia/Komedia
Rozmiar
5 kb
Czytane
3118
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
19-03-01

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
P12-powyżej 12 lat

Autor: Kemilk Podpis: Józef Kemilk
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Krótka rozprawka naukowa na temat zależności pomiędzy zachowaniem much o losem ludzkości.

Opublikowany w:

https://wcaletak.blogspot.com/;

Muchy a przyszłość

Alojz siedział w dużym, czerwonym fotelu i obserwował latającą muchę. Jeszcze pół roku temu nie przyszło mu do głowy, by gapienie się na te paskudne owady było czymś interesującym. Zdanie zmienił zupełnie niedawno i było to spowodowane odnalezieniem ukrytego w piwnicy dodatkowego pomieszczenia, które okazało się gabinetem jego szlachetnego i zarazem szalonego pradziadka Wiktora.

Znajdując ukryte pomieszczenie, początkowo pomyślał, że może użytkował je Salomon, bardziej rozgarnięty brat pradziadka Wiktora. Jednak znalezione zapiski, nie pozostawały nawet cienia wątpliwości. Należały one do Wiktora Kelnara, który dla współczesnych mu ludzi, był z pewnością człowiekiem niespełna rozumu. Początkowo Alojz nastawił się na bliżej nieokreślone, idiotyczne zapiski zawierające przemyślenia pradziada lub też ewentualnie jego życiorys. Daty zamieszczone przy każdej notatce, sugerowały, iż jest to pamiętnik. Po wstępnych oględzinach notesu, można było bezsprzecznie stwierdzić, iż są to zapiski prowadzonych badań naukowych.
Szczegółowo opisane zależności pomiędzy życiem much a przyszłym losem ludzkości. Przy dacie 03.09.1904 r., spisana została dogłębna analiza zachowań much w ogrodzie w dniach 30.08.1904 r. – 02.09.1904 r. Przeprowadzone analizy określały czas wybuchu wielkiej wojny na 01.09.1939 r., informując jednocześnie, o kolejnej wielkiej wojnie światowej. Oto fragment notatek, w których pominięto ze względów bezpieczeństwa, znaczenie znaków.

„Siedzę w ogrodzie i zapisuję trasy przelotu much o kolorze srebrzysto niebieskim i zielonym. Zgodnie z wykonanymi obliczeniami można bezsprzecznie stwierdzić, iż zachowania much poczynając od 30.08.1904 r. są mniej przewidywalne niż jeszcze kilka dni wcześniej. Dało się zauważyć znaczną ujemną migrację mniejszych much o kolorze czarnym, natomiast ponad miarę wzrosła populacja much o zabarwieniu srebrno niebieskim. Po dokonaniu oględzin znanych mi gniazd much, mogę z całą pewnością stwierdzić, iż dodatkowe muchy musiały przybyć z bardziej odległych terenów.

Kolejnym argumentem to potwierdzającym jest fakt, że część much przemieszcza się z wyraźnym trudem i pokonują niewielkie odległości. Siadają zazwyczaj na jabłoniach w jej górnej części, rzadziej na śliwkach, nie spotyka się ich natomiast na gruszach i czereśniach. Biorąc pod uwagę, iż zielone muchy także nie siadają na czereśniach, a czarne muchy właściwie zniknęły, dokonałem odpowiednich przeliczeń, podstawiając dane do poniższego wzoru: F = {[cx4(d–y)xds+ch]/[open–as%+ dx]}+ SA+p; gdzie F oznacza zdarzenie z przyszłości […]. Po trzykrotnym sprawdzeniu wyniku stwierdzam z całą pewnością, iż w dniu 01.09.1939 r., wybuchnie wielka wojna, która przyniesie miliony ofiar”.

W dalszej części zapisków pradziadek Wiktor wskazuje zasady budowania równań przyszłości, opartych o zmienność dotychczasowej historii uwzględniającą zachowania much. Na ostatniej stronie swoich notatek wskazuje on źródłową księgę nieznanego autora z jedenastego wieku, pisaną po łacinie pod tytułem: „Muchy a przyszłość”. Księga ta została przetłumaczona dopiero w 1619 roku przez niejakiego Bartłomieja Gronostaja.

Alojzy, który siedzi na czerwonym fotelu i obserwuje lot muchy, oczywiście zapoznał się z tłumaczeniem tej księgi i jest niemal pewny, iż jest w stanie przewidzieć wszelkie przyszłe wydarzenia na świecie. Z tego względu jest on szczęśliwym posiadaczem laptopa, który aktualnie leży na jego kolanach, a którego ze względów technologicznych nie mógł posiadać jego pradziadek. Tym sposobem przewidywanie przyszłości na podstawie zachowania tych owadów stało się dziecinnie proste. Wygrana w totolotka całkowicie potwierdziła prawidłowość stosowanych równań.

Alojzego niepokoiło, iż zgodnie z dokonanymi obliczeniami, za cztery dni miał stracić prawą nogę, a tego zdecydowanie nie chciał. Ba, był przerażony taką perspektywą, dlatego też wciąż wpatrywał się w srebrno niebieską muchę, mając nadzieję na odkrycie nowej zależności, pozwalającej na odkrycie równania na zmianę niezbyt dla niego przychylnych przyszłych wydarzeń. W laptopie odnotowywał tory lotu poszczególnych much, mając na uwadze czas lotu, jego wysokość, kąt nachylenia oraz czas odpoczynku. W celu zebrania większej ilości danych rzucał w nie ziarnkami grochu, skłaniając je do bardziej dynamicznych i nieobliczalnych lotów. Jednak mimo podjętych wysiłków jego nowe równanie wciąż nie było gotowe. Wiedział, iż w dniu 03.04.2023 r. Unia Europejska zostanie oficjalnie podzielona na trzy części. Wiedział, iż do 13.11.2026 r. zostanie jedynie Unia Środkowoeuropejska, nie miał natomiast pojęcia jak uratować prawą nogę. A czasu było coraz mniej.

Podpis: 

Józef Kemilk 01.2017
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

brak komentarzy

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

Autor płaci 100 poscredy(ów) za komentarz (tylko pierwszy) powyżej 300 znaków.

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Topielec Marzyciele Sen o Ważnym Dniu
- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli. Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).
Sponsorowane: 16Sponsorowane: 15
Auto płaci: 200
Sponsorowane: 15
Auto płaci: 200

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.