http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
202

Miłość z internetu cz. XIV - możliwości zabaw

  Nie wiem co z tego będzie, jeszcze tyle czasu przed nami. Tym czasem pogubiliśmy się, czy to o czym piszemy jest zdrowe. Większość ludzi i to ta, która o miłości myśli prosto i bez entuzjazmu z pewnością w przyszłości spotka na swojej drodze wyzwania  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W marcu nagrodą jest książka
Alex
Pierre Lemaitre
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Miłość z internetu cz. XIV - możliwości zabaw

Nie wiem co z tego będzie, jeszcze tyle czasu przed nami. Tym czasem pogubiliśmy się, czy to o czym piszemy jest zdrowe. Większość ludzi i to ta, która o miłości myśli prosto i bez entuzjazmu z pewnością w przyszłości spotka na swojej drodze wyzwania

Droga w szkle

Krótki wiersz

Miłość z internetu - czytaj do części XV

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Zapach deszczu.

Takie moje wspomnienia.

Wilczek

Bajka o młodym wilczku, który na swoje osiemnaste urodziny otrzymał samochód.

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Złodziej dusz

Nie ma w tym opowiadaniu nawet jednego słowa dialogowego, mimo wszystko jednak zachęcam do czytania :) A tekst niech będzie niespodzianką.

Jak działa szatan

„Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?” Rdz 3, 1

Uchodźcy, Kopacz i feministki

Co do tak zwanych uchodźców – obowiązuje absolutna poprawność polityczna.

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
580
użytkowników.

Gości:
579
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 80709

80709

Kroniki Tegardii

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
17-09-03

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Fantasy/Przygoda/Zbrodnia
Rozmiar
4 kb
Czytane
1061
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
19-02-17

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: lukkad Podpis: Lucky
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Miałem sen. Podkoloryzowałem go i wyszło, co wyszło

Opublikowany w:

Kroniki Tegardii

- Wasza wysokość zgodnie ze zwyczajem, już czas byś wskazał swojego następcę na tronie Tegardii. By twój zgon, nie daj Boże, nie pozostawił naszej monarchii w chaosie.
Tegard XXXII z zaskoczeniem przyjął słowa przewodniczącego Palitu i spojrzał na zebranych w sali tronium. Wzrok wszystkich czternastu rycerzy tej znamiennej rady wtopiły się w twarz monarchy. Winni mu byli posłuszeństwo i w stu procentach był przekonany o ich lojalności. Tym bardziej zaskoczyły go słowa przewodniczącego. Mieli w tych dniach ważniejsze sprawy. Wprawdzie widmo skandalu dyplomatycznego z sąsiednią Akwizją oraz znaczny wzrost niepokojów społecznych mógł budzić obawy w sercach rządzących, ale bynajmniej te problemy nie zwiastowały rażącego zagrożenia dla życia majestatu królewskiego. Z kolei według prawa sukcesyjnego Tegardii, następcą tronu miała być osoba wskazana przez władcę w ostatniej chwili jego życia. Przywilej ten nadał rasie ludzi jedyny Bóg tej krainy, który zsyłając swojego Syna na Trenę w celu wyjaśnienia i naprawienia spraw pradawnego przymierza przyobiecał królestwom tego świata, iż w ostatniej chwili życia każdy monarcha wskaże swojego następcę namaszczonego jego przymiotami i Duchem. Jedynie w sytuacjach zagrażających życiu monarchy, na przykład przed wyruszeniem na wojnę księga prawa nakazywała monarsze sporządzić testament sukcesyjny, który był lakowany i składany w ręce Namiestnika Bożego. Historia jego narodu, a także monarchii ościennych wyznających Jedynego potwierdzała wierność Boga w stosunku do ludu. Zawsze, zazwyczaj w sposób cudowny w ostatnich momentach życia monarcha wskazywał swojego następcę i nigdy nie kwestionowano jego wskazania. Zdarzała się również sukcesja testamentowa, ale ona również nigdy nie budziła wątpliwości i potwierdzała obecność Bożą nad światem. Nigdy nie zdarzyło się również w żadnym królestwie, aby Jedyny wybrał następcę spoza Palitu. Tej reguły nie zapisano w księdze prawa, ale rodzaj ludzki przyzwyczaił się do tak dokonywanych przez wieku wyborów. Dlatego nikt nie rozważał innej opcji sukcesji.
- Wasza wysokość zgodnie ze zwyczajem, już czas byś wskazał następcę na tronie Tegardii. By twój zgon, nie daj Boże, nie pozostawił naszej monarchii w chaosie -powtórzył Akard.
- Nie rozumiem, przecież nic mi nie zagraża - wymamrotał pod nosem zaskoczony monarcha i rozejrzał się po twarzach towarzyszy. Nagle z drugiej strony sali tronium rozległ się chrzęst. Jedna z ozdobnych zbroi Gwardii Kuszniczej poruszyła się i z jej ręki wypłynął pocisk pędzący do centrum sali. Z głuchym łoskotem wlała się w ciało Tagarda rozorując mu bok i miażdżąc naczelne wnętrzności. Król zrozumiał wszystko. Jakaś siła oświeciła go i wskazała, że zdrada zagościła w jego domu, ale jednocześnie wiedział, że musi wskazać następcę.
Zgromadzeni zamarli bez ruchu. Domyślali się, że za chwilę jeden z nich zostanie następcą tronu. Nie przewidywali innego obrotu sprawy. Tymczasem Tagard zatoczył się lekko i stał z mętnymi oczyma. Zebranym wydawało się jakby słuchał kogoś cierpliwie. Czekali, aż wypowie imię sukcesora. Ten jednak podszedł do stołu chwycił pióro i na pergaminie wypisał coś, a następnie skierował oczy w kierunku kotary osłaniającej drzwi boczne do tronium. Podniósł wzrok na zebranych z wyzywającym uśmiechem i padł martwy.
Akard porwał kartę ze stołu i odczytał zapisane na nim imię
- Lukencjo – czwarty mag Głównego Namiestnika, powiernik króla.
Przeczuwając coś Terlik, rycerz brązowej tarczy, siedzący najbliżej drzwi bocznych wstał od stołu. Podszedł i odsunął kotarę. Zobaczył za nimi młodzieńca odmawiającego modły, będącego jakby w ekstazie. Członkowie Palitu w jednej chwili zrozumieli, że jakaś ciemność namówiła ich do zbrodni i że Jedyny pokrzyżował im plany. Pozostało im jedynie wyjść z sali i ratować się ucieczką lub obmyślić formę pokutną. Poczęli odchodzić od stołu jeden po drugim. Nagle jednak usłyszeli głośne i stanowcze „stać” z ust nowego monarchy, który wszedł do tronium. Podziałało to jednak na nich niezwykle destrukcyjnie i nowa ciemność okryła ich serca. Dobyli mieczy i ruszyli w kierunku Lukencjo.

Podpis: 

Lucky 03.09.2017
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Droga w szkle Miłość z internetu - czytaj do części XV Zapach deszczu.
Krótki wiersz XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez Takie moje wspomnienia.
Sponsorowane: 201Sponsorowane: 150Sponsorowane: 21
Auto płaci: 100

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.