http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
302

Tarot i koronkowe serwetki - Początek

Autor płaci:
300

  Historia dwóch kobiet, którym los pozwala się spotkać. Pozornie różni je wszystko. Czy mogą sobie coś ofiarować?  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

We wrześniu nagrodą jest książka
Jestem nudziarą
Monika Szwaja
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Tarot i koronkowe serwetki - Początek

Historia dwóch kobiet, którym los pozwala się spotkać. Pozornie różni je wszystko. Czy mogą sobie coś ofiarować?

W smutku jest właśnie noc piękna

Dopadł mnie depresyjny nastrój. Nie pisałem parę dobrych lat.

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "Jubielusz". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Miłość z internetu cz. XIV - możliwości zabaw

Nie wiem co z tego będzie, jeszcze tyle czasu przed nami. Tym czasem pogubiliśmy się, czy to o czym piszemy jest zdrowe. Większość ludzi i to ta, która o miłości myśli prosto i bez entuzjazmu z pewnością w przyszłości spotka na swojej drodze wyzwania

Miłość z internetu cz VII- coś podniecającego

A może by sobie tak pomarzyć, mój kochany: piękny dzień, lecz słoneczko jakby za chmurkami. Wiaterek za oknem sprawia, że dreszczyk przechodzi przez moje ciało.

Miłość z internetu cz VIII- pierwsze nasze święta

Przymykam oczka i mam Twój języczek w swoich ustach który się panoszy rozpychając moje policzka, to znowu przesuwa się po moich ząbkach, to znowu walczy z moim języczkiem.

Marzyciele

Opowiadanko fantasy, które dzieje się w tym samym świecie co "Klęska czarnego władcy", ale poza tym nie ma z nim nic wspólnego. Uwaga, dość długie i nudne! Coś o szansie spełnienia marzeń przez dwóch, wprost sobie przeciwnych, marzycieli.

Miłość z internetu cz V -opis zdjęć Niki

wakacje. Promienie słońca padają na Twoje jednolicie opalone ciało prawego boku odkrytego i widzę poza Twoim ramieniem wystający sutek cycusia

Włamanie na szkolny serwer

Niedaleka przyszłość, piątce uczniów udaje się włamać na szkolny serwer z ocenami.

Specjalne miejsce

Miejsce wyglądało tak samo jak zwykle. To znaczy – niezwykle. (opowiadanie lekko fantastyczne)

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
773
użytkowników.

Gości:
772
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 80709

80709

Kroniki Tegardii

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
17-09-03

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Fantasy/Przygoda/Zbrodnia
Rozmiar
4 kb
Czytane
714
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
18-03-03

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: lukkad Podpis: Lucky
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Miałem sen. Podkoloryzowałem go i wyszło, co wyszło

Opublikowany w:

Kroniki Tegardii

- Wasza wysokość zgodnie ze zwyczajem, już czas byś wskazał swojego następcę na tronie Tegardii. By twój zgon, nie daj Boże, nie pozostawił naszej monarchii w chaosie.
Tegard XXXII z zaskoczeniem przyjął słowa przewodniczącego Palitu i spojrzał na zebranych w sali tronium. Wzrok wszystkich czternastu rycerzy tej znamiennej rady wtopiły się w twarz monarchy. Winni mu byli posłuszeństwo i w stu procentach był przekonany o ich lojalności. Tym bardziej zaskoczyły go słowa przewodniczącego. Mieli w tych dniach ważniejsze sprawy. Wprawdzie widmo skandalu dyplomatycznego z sąsiednią Akwizją oraz znaczny wzrost niepokojów społecznych mógł budzić obawy w sercach rządzących, ale bynajmniej te problemy nie zwiastowały rażącego zagrożenia dla życia majestatu królewskiego. Z kolei według prawa sukcesyjnego Tegardii, następcą tronu miała być osoba wskazana przez władcę w ostatniej chwili jego życia. Przywilej ten nadał rasie ludzi jedyny Bóg tej krainy, który zsyłając swojego Syna na Trenę w celu wyjaśnienia i naprawienia spraw pradawnego przymierza przyobiecał królestwom tego świata, iż w ostatniej chwili życia każdy monarcha wskaże swojego następcę namaszczonego jego przymiotami i Duchem. Jedynie w sytuacjach zagrażających życiu monarchy, na przykład przed wyruszeniem na wojnę księga prawa nakazywała monarsze sporządzić testament sukcesyjny, który był lakowany i składany w ręce Namiestnika Bożego. Historia jego narodu, a także monarchii ościennych wyznających Jedynego potwierdzała wierność Boga w stosunku do ludu. Zawsze, zazwyczaj w sposób cudowny w ostatnich momentach życia monarcha wskazywał swojego następcę i nigdy nie kwestionowano jego wskazania. Zdarzała się również sukcesja testamentowa, ale ona również nigdy nie budziła wątpliwości i potwierdzała obecność Bożą nad światem. Nigdy nie zdarzyło się również w żadnym królestwie, aby Jedyny wybrał następcę spoza Palitu. Tej reguły nie zapisano w księdze prawa, ale rodzaj ludzki przyzwyczaił się do tak dokonywanych przez wieku wyborów. Dlatego nikt nie rozważał innej opcji sukcesji.
- Wasza wysokość zgodnie ze zwyczajem, już czas byś wskazał następcę na tronie Tegardii. By twój zgon, nie daj Boże, nie pozostawił naszej monarchii w chaosie -powtórzył Akard.
- Nie rozumiem, przecież nic mi nie zagraża - wymamrotał pod nosem zaskoczony monarcha i rozejrzał się po twarzach towarzyszy. Nagle z drugiej strony sali tronium rozległ się chrzęst. Jedna z ozdobnych zbroi Gwardii Kuszniczej poruszyła się i z jej ręki wypłynął pocisk pędzący do centrum sali. Z głuchym łoskotem wlała się w ciało Tagarda rozorując mu bok i miażdżąc naczelne wnętrzności. Król zrozumiał wszystko. Jakaś siła oświeciła go i wskazała, że zdrada zagościła w jego domu, ale jednocześnie wiedział, że musi wskazać następcę.
Zgromadzeni zamarli bez ruchu. Domyślali się, że za chwilę jeden z nich zostanie następcą tronu. Nie przewidywali innego obrotu sprawy. Tymczasem Tagard zatoczył się lekko i stał z mętnymi oczyma. Zebranym wydawało się jakby słuchał kogoś cierpliwie. Czekali, aż wypowie imię sukcesora. Ten jednak podszedł do stołu chwycił pióro i na pergaminie wypisał coś, a następnie skierował oczy w kierunku kotary osłaniającej drzwi boczne do tronium. Podniósł wzrok na zebranych z wyzywającym uśmiechem i padł martwy.
Akard porwał kartę ze stołu i odczytał zapisane na nim imię
- Lukencjo – czwarty mag Głównego Namiestnika, powiernik króla.
Przeczuwając coś Terlik, rycerz brązowej tarczy, siedzący najbliżej drzwi bocznych wstał od stołu. Podszedł i odsunął kotarę. Zobaczył za nimi młodzieńca odmawiającego modły, będącego jakby w ekstazie. Członkowie Palitu w jednej chwili zrozumieli, że jakaś ciemność namówiła ich do zbrodni i że Jedyny pokrzyżował im plany. Pozostało im jedynie wyjść z sali i ratować się ucieczką lub obmyślić formę pokutną. Poczęli odchodzić od stołu jeden po drugim. Nagle jednak usłyszeli głośne i stanowcze „stać” z ust nowego monarchy, który wszedł do tronium. Podziałało to jednak na nich niezwykle destrukcyjnie i nowa ciemność okryła ich serca. Dobyli mieczy i ruszyli w kierunku Lukencjo.

Podpis: 

Lucky 03.09.2017
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
W smutku jest właśnie noc piękna Sen o Ważnym Dniu Miłość z internetu cz. XIV - możliwości zabaw
Dopadł mnie depresyjny nastrój. Nie pisałem parę dobrych lat. Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "Jubielusz". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny). Nie wiem co z tego będzie, jeszcze tyle czasu przed nami. Tym czasem pogubiliśmy się, czy to o czym piszemy jest zdrowe. Większość ludzi i to ta, która o miłości myśli prosto i bez entuzjazmu z pewnością w przyszłości spotka na swojej drodze wyzwania
Sponsorowane: 301
Auto płaci: 1000
Sponsorowane: 205
Auto płaci: 200
Sponsorowane: 200

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2018 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.