http://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
202

Miłość z internetu cz. XIV - możliwości zabaw

  Nie wiem co z tego będzie, jeszcze tyle czasu przed nami. Tym czasem pogubiliśmy się, czy to o czym piszemy jest zdrowe. Większość ludzi i to ta, która o miłości myśli prosto i bez entuzjazmu z pewnością w przyszłości spotka na swojej drodze wyzwania  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W marcu nagrodą jest książka
Alex
Pierre Lemaitre
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Miłość z internetu cz. XIV - możliwości zabaw

Nie wiem co z tego będzie, jeszcze tyle czasu przed nami. Tym czasem pogubiliśmy się, czy to o czym piszemy jest zdrowe. Większość ludzi i to ta, która o miłości myśli prosto i bez entuzjazmu z pewnością w przyszłości spotka na swojej drodze wyzwania

Droga w szkle

Krótki wiersz

Miłość z internetu - czytaj do części XV

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Zapach deszczu.

Takie moje wspomnienia.

Wilczek

Bajka o młodym wilczku, który na swoje osiemnaste urodziny otrzymał samochód.

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Złodziej dusz

Nie ma w tym opowiadaniu nawet jednego słowa dialogowego, mimo wszystko jednak zachęcam do czytania :) A tekst niech będzie niespodzianką.

Jak działa szatan

„Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?” Rdz 3, 1

Uchodźcy, Kopacz i feministki

Co do tak zwanych uchodźców – obowiązuje absolutna poprawność polityczna.

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
595
użytkowników.

Gości:
594
Zalogowanych:
1
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 80901

80901

Czekam na Ciebie, na snów bezdrożu...

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
18-02-10

Typ
I
-inny
Kategoria
Psychologia/Inne/Inne
Rozmiar
5 kb
Czytane
843
Głosy
5
Ocena
5.00

Zmiany
18-02-10

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: Sylwiana Podpis: Sylwiana
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Coś o tęsknocie... Tytuł zaczerpnęłam z wiersza Artura Dubisa. Urzekł mnie ten wers.

Opublikowany w:

Gdy patrzę na Ciebie…

Czekam na Ciebie, na snów bezdrożu...

„Czekam na Ciebie, na snów bezdrożu...”


I powiał wiatr pustyni, przelatując przez nocne miasto. Posłuchał myśli ludzi.

Stoją w ciemnych mieszkaniach, przy drzwiach balkonowych, przystawiają czoła do okien. Nie widzą, nie słyszą. Są w sobie, gdzieś głęboko, daleko tak…„Mogłam teraz być w górach, z Tobą, cudownie spędzać dni na szlaku, a noce w schronisku. Całując się ukradkiem przy zasypanej śniegiem sośnie, potem smarować usta wazeliną, by nie popękały. Patrzeć w rozgwieżdżone nocne niebo. Rzucać się śnieżkami i bawić jak dzieci. Jeść kapuśniak, wystany w długiej kolejce, a wraz z nim pajdę chleba. Rankiem, po jajecznicy z dwóch jaj wyruszyć na szlak i dać się zaskoczyć burzy śnieżnej. Wracać potem po omacku, ale radośnie i szczęśliwie do bazy. Razem, trzymając się za ręce…”

„Mogłem być na koncercie DM. To nic, że byłby to n-ty raz. Teraz, żałuję, że pozbyłem się biletów, odsprzedając je za frajer. Tylko dlatego, że odrzuciłaś mnie. Nie chciałaś jechać ze mną na koncert, nie chciałaś być. Ze mną. Zostawiłaś tylko dedykację w „Małym Księciu” – dla niebywale czułego Skorpiona. Kobiety zawsze wybierają drani, nie chcą dobrych facetów. Uchyliłbym Ci nieba, zasypał morzem białych róż. Niewinnych, pięknych i czystych jak Ty. Tylko…nie ma już Ciebie tutaj. Pozostał czarny porcelanowy kubek z dwoma białymi ptaszkami o stykających się dziubkach. Stoi na okapie kuchennym. To wszystko co mnie z Tobą łączy, co mi pozostało…”

„Wybiła północ. Co teraz robisz dziewczyno obierająca pomarańcze? Zawsze rano w pracy widzę, a może raczej czuję Ciebie, gdy obierasz soczyste i pachnące pomarańcze. Mówisz, że z Lidla są najlepsze. Możliwe. Uśmiechasz się przy tym, spoglądając na mnie nieśmiało, jakbyś recytowała napisany przez siebie wiersz. Cudowny, miłosny, jak powiew wiatru, żar ogniska w leśnej ciszy. Masz włosy związane w kitkę, drobną figurę, nie rzucasz się w oczy skromnym strojem, ale przy mnie rozkwitasz, promieniejesz. Stajesz się kobietą. Co te pomarańcze w sobie mają? Tajemniczy eliksir z Południa, pełen werbli i feromonów? Następnym razem może się odważę. Może poproszę o cząstkę. Może o coś więcej…”

„Śpisz, ciągle śpisz. Przesypiasz życie, od dawna już martwa w środku. Niedługo stracę drugie oko, zostanie tylko kształt, ale nie będę już nic widzieć. Wiem, nie mam prawa narzekać, Ty w wypadku straciłaś znacznie więcej – obie nogi i jedną rękę. Jeździsz na wózku popychanym przeze mnie. Smutna, ciągle smutna, inna Ty. Jakbyś po wypadku narodziła na nowo, zanurzona we własnych głębin oceanie. Co będzie, gdy kiedyś nastanie czarny dzień? Gdy nie zobaczę już słońca, zieleni, kolorów, maków, Ciebie? Co zrobisz beze mnie? Boję się dnia, który nadejdzie. Boję się, Ci o tym powiedzieć…”

„Te niewinne spotkania przy kawie, kilka razy w ciągu dnia są dla Ciebie tylko spotkaniami przy kawie. Niczym więcej. Dla mnie są całym światem, jedyną radością, której oczekuję w pracy. Nawet nie wiesz jaka jesteś śliczna. Wysoka, szczupła, zawsze uśmiechnięta i pewna siebie. Jak dumny musi być Twój mąż. Jak kochać musi synek. Masz dwoje do kochania. O istnieniu trzeciego nie wiesz, a może wiesz, tylko instynktownie odrzucasz tę myśl jako niepotrzebną komplikację. Tobie wszystko przychodzi łatwo, z uśmiechem, jak poranny śpiew skowronka. Ja mam żonę. Tak, pamiętam. Jest jak rata kredytu do spłacenia. Jak dywan, który czasem trzeba wytrzepać. Jak stary, zeschnięty chleb, który trzeba kiedyś wyrzucić, a przecież chleba nie powinno się wyrzucać. Tak przynajmniej było kiedyś…”

„Czarna wdowa, tak wszyscy o mnie szepczą. Nie jestem nią, nigdy nie miałam męża, nawet faceta. Uschłam, zwiędłam zawczasu, jak kwiat bez wody. Śmieją się ze mnie, wytykają palcami, obgadują. Wiem o tym. Nie jestem głupia, ani ślepa. To nic. Liczysz się tylko Ty, wysoki, chudy, wiecznie zamyślony lub uparcie wpatrujący się w telefon, gdy mijamy się w korytarzu, a ja próbuję zwrócić na siebie Twoją uwagę. Nic o Tobie nie wiem. Czy masz już kogoś nowego, po tym jak tamta wredna zdzira zostawiła Cię? Czy kiedyś na mnie spojrzysz i zobaczysz to, co skrywam przed całym światem? Czy kiedyś przestaną nazywać mnie czarną wdową?”

„Ile to już lat minęło, Franiu…? Tak nienawidziłam, gdy wracałeś pijany. Wtedy mnie biłeś. Chowałam się przed Tobą. Kładłam dzieci wcześniej spać, żebyś ich też nie uderzył. Biłeś, a nazajutrz kupowałeś kwiaty i chwaliłeś mój nieudany rosół i przypalony makaron. Teraz noszę kwiaty na płytę. Czarną, gładką, granitową, taką jak chciałeś, żebym zamówiła. Masz to, czego chciałeś. A ja? Co ja mam odkąd odszedłeś? Mogę codziennie nosić Ci kwiaty, takie jak Ty mi dawałeś. Tylko to mogę…”Dnieje, na wschodzie budzi się jutrzenka. Jutro też jest noc. Ciekawe czyje myśli posłyszy wiatr…

Podpis: 

Sylwiana 9-10 luty 2018
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Droga w szkle Miłość z internetu - czytaj do części XV Zapach deszczu.
Krótki wiersz XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez Takie moje wspomnienia.
Sponsorowane: 201Sponsorowane: 150Sponsorowane: 21
Auto płaci: 100

 

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Powiedz o nas innym  Kontakt z nami  Dodaj do ulubionych  Startuj z opowiadań  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2019 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.