DRUKUJ

 

Będzie wojna

Publikacja:

 15-02-27

Autor:

 SzaryCzłowiek
Rosja prowadzi regularną wojnę z Ukrainą – świat udaje, że tego nie widzi, że to tylko jakieś tam utarczki. Na Krymie stacjonuje już czterdzieści tysięcy rosyjskich żołnierzy, przywieziono tam z Rosji rakiety do przenoszenia ładunków jądrowych.
Wielu Ukraińców którzy byli w rosyjskiej niewoli było torturowanych – wykastrowano ich, poucinano im języki. Jednak światowe media nie grzmią z oburzenia nad barbarzyństwem, można o tym przeczytać tylko w niektórych mediach.
Czego uczą się przedszkolaki w Rosji? Abecadła? Nie, proszę państwa. Rosja uczy swoje przedszkolaki podstaw taktyki wojskowej i obsługi kałasznikowa, wyrzutni rakiet i granatów. Chwali się propagandowo zdjęciami, jak to uśmiechnięte dzieci dzierżą w rękach karabiny i granaty. Czy po tym można mieć jeszcze wątpliwości jakim krajem jest Rosja Putina i do czego dąży?
Rosja nieustannie przeprowadza manewry wojskowe tuż przy granicach innych krajów. Rosyjskie samoloty wielokrotnie przekraczały i przekraczają nadal bez zezwolenia granice sąsiednich krajów – Litwy, Łotwy, Estonii, a nawet USA. Latali też (z naszym zezwoleniem!) Nad Polską.
Cypr wpuścił do swoich portów rosyjską marynarkę. Cypr – koń trojański Europy.
Niemcy się zbroją. Nie są głupi, gadają o przyjaźni i pokoju, ale jednocześnie się zbroją.
Chiny budują sztuczne wyspy na Morzu Południowochińskim, a na nich bazy wojskowe (między innymi rafy Gaven, Johnson South, Fiery Cross, Mieschief, Cuateron, Hughes). Sztuczna wyspa wokół rafy Hughes w 2004 r miała zaledwie 380 mkw – dziś ma już 75 000 mkw. Chiny nie budują sztucznych wysp pod zabudowę cywilną czy turystykę. Oni budują strategiczne bazy woskowe. Budują je teraz w błyskawicznym tempie, jakby im się bardzo do czegoś spieszyło.
Tylko Polski rząd jest nadzwyczaj spokojny – rozmontował polską armię bo „niepotrzebna”, przecież Rosja to nasz wielki przyjaciel i nadzwyczaj pokojowy.
Z drugiej strony rząd schizofrenicznie straszy nas wojną z Rosją zalecając ustami premier Kopacz w takim przypadku nie walczyć tylko od razu uciekać (chwalebne!) zabarykadować się w domu, schować w mysią dziurę i głowy nie wychylać. Już za samo to, że koalicja PO-PSL zniszczyła obronność Polski i nie ma żadnej koncepcji naszej obrony ten rząd powinien zostać natychmiast zdymisjonowany. Że nie wspomnę o ostatnim fałszerstwie wyborczym – ponad 5 MILIONÓW unieważnionych głosów i DO TEJ PORY brak wyników wyborów w Warszawie i na Mazowszu...
Tymczasem Komorowski raczy nas swoimi głupotami na twitterze że wysyłanie wojska ma sens tylko jak jest spokój „bo jak jest wojna to trudno tam wysyłać żołnierzy”. Prezydent zresztą tak się pogrąża swoimi wpisami (błędy ortograficzne, gramatyczne i czysta najzwyklejsza głupota) że sam niszczy sobie poparcie. Internauci z litości już nawet robią inicjatywy „ratujmy prezydenta przed Komorowskim”. Zwolennicy Bronka są załamani – nawet Jarosław Kuźniar napisał „Bolesna amatorka” a Tomasz Lis stwierdził że „prezydent funduje nam zastrzyk pawulonu”. Wydaje się że Komorowski popełnił polityczne samobójstwo swoją książką „Zwykły polski los” – wspomina w niej m. in. że nasyłał milicję na demonstrantów chcących wycofania wojsk sowieckich z Polski, że jeździł do zakładów gasić strajki. Cóż, gdy Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera.
Jestem pewien, że Putin nie zatrzyma się na Ukrainie – tak jak Hitler nie zatrzymał się na Austrii. Putin potrzebuje Ukrainy nie dla jakichś jej niesamowitych bogactw, lecz po to, by mieć w zasięgu rakiet Europę. Jestem pewien, że Putin nie zatrzyma się na Białorusi – tak jak Hitler nie zatrzymał się na Czechosłowacji. Jestem pewien, że jeśli Putin zajmie Polskę to „cywilizowany” świat będzie nam pomagał tak jak Ukrainie – czyli wcale. Co gorsza, jestem pewien, że Putin (bankrutująca Rosja) jest gotów pójść na całego i użyć nawet broni atomowej. Nie tak dawno przecież Rosja oficjalnie prowadziła wspólnie z Białorusią ćwiczenia ataku atomowego na Warszawę.
Dowódca armii USA w Europie gen. Ben Hodges nie ma wątpliwości i stwierdza o Rosjanach: „Ich nie można sprowokować. Oni teraz robią dokładnie to, czego tylko chcą” „Rosjanie mobilizują się teraz do wojny”.
Tymczasem świat śpi. Obudzi go dopiero (lub uśpi na zawsze) atomowy grzyb.
Nie wierzycie że Rosja jest zdolna do czegoś takiego? To poczytajcie o pułkowniku Kuklińskim. Zobaczcie mapy sztabu CCCP na których Polska i Europa miała zostać zmieniona w radioaktywną pustynię.
Oczywiście wątpię, by Rosjanie chcieli wojny atomowej, oni wolą przejąć świat tylko za pomocą strachu i „chirurgicznych” (jak na Ukrainie) posunięć. Ale nie wątpię również ani trochę, że jeśli Putin nie osiągnie swoich celów strachem to jest gotów użyć nawet broni atomowej. To nie jest normalny człowiek, to pułkownik KGB. A chodzą pogłoski (Angela Merkel, „The Economist”, „New York Post”) że ma on guza mózgu. Czy może być coś bardziej niebezpiecznego niż chory na głowę funkcjonariusz KGB/FSB z palcem na atomowym spuście?... A świat się boi. Świat udaje, że nie widzi. Świat sprzedaje mu okręty wojenne (dzięki ci Francjo…)….

Data:

 27 II 2015

Podpis:

 Szary Człowiek

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=78012

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl