DRUKUJ

 

Złoty Cielec.

Publikacja:

 18-01-16

Autor:

 fantasja
Orkiestra gra … Jurek trąbi najgłośniej.

Nawet pobieżnym spojrzeniem na portale, srodze można się dziś bulwersować.
Wspaniała niegdyś akcja będąca doskonałą zabawą, jednocześnie wspomagająca służbę zdrowia, przerodziła się w dziką orgię wynaturzonych kiboli.
Pod sztandarami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzikie watahy internautów ziejących oparami nienawiści bezpośrednio atakują „pisiorów” i ich zwolenników, zdając się mówić – choćby urojony wróg, ale jest nam potrzebny od zaraz -

Zło jest najwyższe, gdy Polak prześladuje Polaka, ze względu na światopogląd lub przekonania polityczne. Uprawianie zła dla wielu stało się codzienną kromką chleba. Jedyną terapią dla frustratów wydaje się izolacja w stalowej klatce.
Brak zdecydowanej reakcji kierownictwa fundacji WOŚP, na tak nikczemne postawy swoich
„niby zwolenników”
doprowadzi do tego że ostatnie granie odbędzie się w małej grupce frustratów i to już niebawem. Wielka szkoda i żal, bo akcja u swego zarania łączyła niemal wszystkich Polaków. Tych którzy dawali i tych którzy pomagali zbierać, świętowaliśmy wspólnie ten dzień.
- Jurek, nie zająkniesz się w temacie, by oddać cześć i sprawiedliwość TVP która za darmochę wypromowała całe przedsięwzięcie, w tym personę Jego Wysokość. Nie da się zaprzeczyć że na tej fali wypłynął, i kontynuuje dryfowanie na za pomocą mas-mediów
dziś dla odmiany głównie TVN- u.
- Zadaj sobie pytanie czym jestem bez masowego udziału mediów?
Zamiast wkomponować się w rolę pastuszka, nas stada wspaniałomyślnych darczyńców, zachowuje się jak zwyczajny pastuch, butny pastuch, bożyszcze od którego niby pochodzi cała kasa Orkiestry.
Nawet najdoskonalsze przedsięwzięcie zakończone sukcesem, lecz pozbawione okrasy złożonej z odrobiny pokory i skromności zamienia się w jałową sieczkę, a strumień dobroci płynącej z serca, staje się jadem śmiertelnym gniewu.
Ze wsparciem Orkiestry czy bez, służba zdrowia działa tak samo. Zakup sprzętu za nasze datki, nie czyni postępu w leczeniu. Do obsługi aparatury potrzebni są także mądrzy ludzie, których trzeba wyszkolić a później zapewnić wynagrodzenie. Potrzebne są pomieszczenia, które należy zbudować, przystosować, ogrzać.
Jeśli wierzycie w Złotego Cielca oddajcie mu cześć!
- Aliści, nie macie prawa ubliżać tym którzy mają własne poglądy.

bibl. (Wj 32, 1-35: „I zdjął cały lud złote kolczyki, które miał w uszach i zaniósł je Aaronowi. A wziąwszy je z ich rąk, kazał je przetopić i uczynił z tego posąg cielca ulany z metalu”. Izraelczycy zaczęli cielcowi ze złota oddawać cześć, czym wzbudzili gniew Boga.)

.

Data:

 11-01-2018

Podpis:

 fantasja

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=80874

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl