https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
25

Kraina Niekończącej się Bajki -cz.II. rozdział VII

  Pajacyk zagryzł wargi, starając się nie dać po sobie poznać, jak bardzo Las Umarłych go zaskoczył. Gęsiej skórki na drewnianym grzbiecie nie brakowało.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W styczniu nagrodą jest książka
Piąta kobieta
Henning Mankell
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Kraina Niekończącej się Bajki -cz.II. rozdział VII

Pajacyk zagryzł wargi, starając się nie dać po sobie poznać, jak bardzo Las Umarłych go zaskoczył. Gęsiej skórki na drewnianym grzbiecie nie brakowało.

Hagan - Wyjście w mrok

Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.

Hagan - Ciało bez kości

Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)

Kraina Niekończącej się Bajki - cz.II. roz. VIII

— Pajacu! Duchy! Krążą wokół nas, szukają dziury, by się tu dostać. Popatrz, jestem biały jak prześcieradło — wyszeptał bez tchu.

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Bliskie spotkania

Chodźmy...

TENEBRIS

Ciemność jest wokół nas. A jeśli jest także w Tobie?

Dzwonnik z Notre Dame

W gruzy się sypie...

INNI

Och, młodzi moi, okultyzm to Wasz wróg! (Z dorosłymi nie inaczej...) Całość w księgarniach.

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1103
użytkowników.

Gości:
1103
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

WITAMY !

Witamy w serwisie Opowiadania.pl.

Jeżeli lubisz czytać, to znajdziesz u nas lekturę na wiele godzin. Nie musisz kupować książek - nowe, świeże prace czekają przez całą dobę na Twej wirtualnej półce. Znajdziesz tu oprócz dzieł zachwycających, twórczość często nieporadną chociaż na pewno ambitną. Jeśli masz trochę zapału, to możesz przekazać autorom swoje wskazówki, albo po prostu - podziękować za chwile wzruszeń.

Jeżeli jesteś początkującym pisarzem, to zamieszczenie opowiadania w naszym serwisie będzie Twoją pierwszą, oficjalną publikacją, którą możesz pochwalić się w przyszłości. Po raz pierwszy też wystawisz swoją twórczość pod ocenę innych.
Może to być dzień chwały, albo gorzka lekcja pokory, ale na pewno warto spróbować. Opowiadanie trafi do wielu ludzi i być może któryś z nich zauważy Twój talent.

Życzymy powodzenia.

Aby czytać opowiadania nie trzeba zakładać konta. Jednak możesz je założyć, ponieważ dopiero wtedy masz możliwość pełnego wykorzystania serwisu (tworzenie listy ulubionych opowiadań i autorów, ocenianie prac a także uczestnictwo w konkursach z nagrodami, dostęp do prac przeznaczonych dla użytkowników systemu).
Opowiadania, możesz czytać z monitora, wydrukować lub zapisać na dysk. Pamiętaj, że prawa autorskie należą do autorów opowiadań - traktuj publikację w serwisie dokładnie tak samo jak kupioną w księgarni książkę.

Ostatnie komentarze
(23-02-01) do: Moja miłość
Opiewanego uczucia miłości, można Ci szczerze zazdrościć, jednakże banalna forma przekazu niweluje jej wzniosłości. Poczytaj sławnych,aby podepszec się ich warsztatem 😉 Pozdrawiam.
(22-12-26) do: Od gołębia do Gołębiewskiego
Proszę tego źle nie zrozumieć, ale opowiadanie jest tak absurdalne, że aż się uśmiechnąłem. Nie wiem, czy miało być formą reklamy, czy rzeczywiście oddać emocje autorki, ale ostatecznie nie udało mi się znaleźć w tym nim sensu. Początkowo też wyliczałem błędy techniczne, natomiast w połowie czytania się poddałem - było ich zbyt dużo. Generalnie już sam pomysł, że dorosłe kobiety chcą się napić...
(22-12-24) do: Pani jeziora II
Miłość od pierwszego wejrzenia... No, owszem, zdarza się nie przeczę :)))
(22-12-11) do: Podstęp
Przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Użyta technika pisarska, polegająca na zazębianiu się wątków pozwala na utrzymanie czytelnika w napięciu i zainteresowaniu treścią. Dzięki temu opowiadanie staje się bardziej intrygujące i złożone, a czytelnik jest zachęcany do dalszego czytania, aby poznać rozwój poszczególnych wątków. Zastrzeżenia i wątpliwości mam co do poprawności zapisu dialogów ...
(22-12-11) do: Od gołębia do Gołębiewskiego
Opowiadanie jest szczególnie cenne, ponieważ daje czytelnikowi wgląd w wydarzenia z pierwszej ręki i pozwala mu poczuć, jakby sam był na miejscu. Autor - używa języka, który jest precyzyjny i dokładny, a przez to czytelnik ma pewność, że opisane wydarzenia są rzetelne i wiarygodne, -unika zbędnej terminologii i trudnych wyrażeń, dzięki czemu tekst jest łatwy do zrozumienia dla szerokiego gron...
Ostatnie oceny
(22-12-24) do: Pani jeziora II

Ocena 4.50

(22-12-11) do: Podstęp

Ocena 5.00

(22-12-11) do: Od gołębia do Gołębiewskiego

Ocena 5.00

Ostatnio na forum
(2022-11-08 16:45:27) od: Piotrek
Szkoda, zarejestrowałem się przed chwilą ale widzę jak wszędzie, cisza i pustki. Nie mam już pomysłu gdzie i na jakim portalu jest jakikolwiek ruch.
(2022-10-02 14:13:09) od: Artur Dubis
Amen
(2022-10-01 01:01:31) od: OdwiecznyWrog
"Po co wystawiać, skoro nie ma komu oceniać?" Dlaczego nie ma komu oceniać? Być może to dlatego, że martwi stają się sami ludzie? Nie tak, że na śmierć, ale po prostu martwi. No i po co czytać? Po co poznawać myśli innych, gdy swoich własnych rozumieć nie warto? Starzeje się człowiek, lecz świat nie starzeje się wraz z nim. To coś już przepadło. Idą nowe dni, a wraz z nimi nowa pustka. Po co nowe dni? Po co oni? Po co nowe wiersze? Po co to wszystko? Wszystko już przecież było, czyż nie? (nie! - tu słychać szept) Nie oceniam, fakt, tutaj tak nie powinno być, lecz nie oc...
(2022-09-16 14:07:51) od: efterlyst
Faktem jest, że ludzie od czasu do czasu publikują swoje prace tutaj, ale nikt ich nie ocenia. No to po co wystawiać, skoro nie ma komu oceniać? Uważam, że dopuszczenie niezalogowanych do oceniania przeczytanych prac dałoby więcejżycia portalowi.
(2022-01-23 22:12:21) od: JarekS

CYTAT:
Pokażcie się. Wyjdźcie z cienia. Ciekawość mnie rozpiera. Dziękuję za każdą odpowiedź. ~AllenKey
Pierwszy (chyba) :) // "Wyjście z cienia" Zajdla to nawet fajne jest. Zwłaszcza koncepcja holistycznego organizmu tych najeźdźców czy co to tam było :) Ogólnie nasi spece lokalni tu od SF (przynajmniej większość) powinni czytać klasykę bo krzak za krzakiem później w tekście goni okropnie. Udało się odkręcić zagubione hasło po chyba 4 latach :) Nieźle. Znalazłem swoją recenzję opowiadań Kirycza i kogoś tam jeszcze (zbiór jest z 2004 chyba) datowaną na ...
23-01-22 W styczniu mamy dla Was kryminał "Piąta kobieta" (Henning Mankell, Grupa Wydawnicza Foksal, oprawa miękka, 608 stron). Powodzenia.
W afrykańską noc podczas brutalnej napaści giną cztery zakonnice, a wraz z nimi tytułowa piąta kobieta. Kilka miesięcy później w Szwecji zaczynają się zabójstwa dokonywane z wyjątkowym okrucieństwem. Czas nagli. Komisarz Wallander musi zrobić wszystko, by nie dopuścić do następnego morderstwa.
23-01-22 Konkurs listopadowy wygrało opowiadanie "Pani jeziora II", autora RosaliaBlack. Gratulacje. Wyślemy książkę "Wielki Gatsby" (Francis Scott Fitzgerard).
22-12-23 Nagrodą grudnia jest antologia "Nawiedziny" (Andrzej W. Sawicki, Aleksandra Zielińska, Marta Kisiel, Karolina Majcher, Hanna Fronczak, Krzysztof Baranowski, N. Garczyńska, Tomasz Kilian, Radosław Scheller, Barbara Smęder, Anna Zgierun, Maciej Żytowiecki, Martyna Raduchowska, wydawnictwo: fabryka słów, oprawa miękka, 448 stron). Powodzenia.
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, straszna antologia będzie... 13. młodych pisarzy zaprasza do nawiedzonych domów! Wpadnijcie w NAWIEDZINY. Rozgośćcie się. Zostańcie na dłużej. Niektórzy czekali tu przecież na Was… caaaałą wieczność! Duchy straszą wszędzie. W opuszczonych domach, akademikach, burdelach. Ale nie tylko domy bywają nawiedzone. Książki także.
22-12-23 W październiku, nagrodę miesiąca zdobyło opowiadanie "Promocja" autora humulustom. Gratulacje. Wyślemy książkę "Upiory" (Jo Nesbo).
22-11-25 W konkursie listopadowym do wygrania jest powieść  "Wielki Gatsby" (Francis Scott Fitzgerard, wydawnictwo: Bellona, oprawa twarda, 190 stron). Powodzenia.
Powieść uznana za jedną z najważniejszych w XX wieku. Autor, Francis Scott Fitzgerald, czołowy twórca tzw. straconego pokolenia pisarzy amerykańskich, ukazał desperację i zagubienie młodych Amerykanów w okresie prosperity po I wojnie światowej. Właśnie barwny obraz obyczajów, romanse, miłości i tragedie oraz szybkie fortuny z prohibicją w tle stanowią o nieprzemijającym uroku książki.
22-11-25 Z opowiadań września wybraliście "Wyścig psa"" autora Dick S.. Gratulacje. Wyślemy książkę  "W kole stań dziewczyno" (Nalo Hopkinson).

starsze >

Hagan - Wyjście w mrok Hagan - Ciało bez kości Kraina Niekończącej się Bajki - cz.II. roz. VIII
Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok) — Pajacu! Duchy! Krążą wokół nas, szukają dziury, by się tu dostać. Popatrz, jestem biały jak prześcieradło — wyszeptał bez tchu.
Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20
Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20
Sponsorowane: 20

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2022 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.