https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
20

Hagan - Wyjście w mrok

Autor płaci:
20

  Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W maju nagrodą jest książka
Wielki Gatsby
Francis Scott Fitzgerard
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Hagan - Wyjście w mrok

Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.

Hagan - Ciało bez kości

Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Bliskie spotkania

Chodźmy...

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Krzyż

Traumatycznie. Przeczytaj i spróbuj zrozumieć, co powinno spotkać właśnie Ciebie.

Brak

Wiersz filozoficzny

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Zapach deszczu.

Takie moje wspomnienia.

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
2235
użytkowników.

Gości:
2235
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 39297

39297

Krzyż

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
07-10-20

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Religia/Akcja/Psychologia
Rozmiar
45 kb
Czytane
28733
Głosy
11
Ocena
4.73

Zmiany
23-04-08

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: remi Podpis: Remigiusz Koczy
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
wygrany konkurs miesięczny
Traumatycznie. Przeczytaj i spróbuj zrozumieć, co powinno spotkać właśnie Ciebie.

Opublikowany w:

KOMENTARZE

znalezionych: 14 na 2 stronach
pierwsza   poprzednia poprzednia   1  2    następna następna  ostatnia

237818
19-09-25

20701

azrail
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Bardzo odważne. Dzięki za piękne widzenie Tego którego można spotkać w sercu

Odpowiedź autora (19-09-27)

Najtrudniejsze moje opowiadanie.
"... (zostaliście) pogrzebani razem z Nim w zanurzeniu, w którym także zostaliście współobudzeni z powodu wiary w działanie Boga, który obudził Go z martwych"; (Kol 2:12)
Oby jak najwięcej skorzystało z Jego dzieła... Dziękuję i pozdrawiam.

236843
16-06-05

-

Konto usunięte
Trochę zmęczony jestem tym tekstem. Niby opowiadanie ale kopia ewangelii. Z jednej strony doceniam bo wpłynęło to na mnie duchowo nawracając mnie bardziej na powierzenie ducha Bogu, memu stwórcy. Nie podobało mi się jednak to, że moim zdaniem w tekście są zniekształcenia Ewangelii i pisząc takie opowiadanie wolałbym przedstawić prawdę nie zmieniając jej, zawsze można coś dodać od siebie jak np. na filmie Pasja.

Szczerze mówiąc, opowiadanie dość nudne, jakby bez celu, do którego miałoby zmierzać, główny bohater też nie wykazywał jakiegoś dążenia do czegoś, ewentualnie chciał czegoś jakby może uniknąć, brak jakiegoś zaskoczenia, zmiany akcji. Nie została zbudowana też na początku sympatia do głównego bohatera co później moim zdaniem przekłada się na monotonność dzieła.

Pozdrawiam.

236610
16-04-01

25272

Irysja
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
"Moja ręka...Bezduszne żelazo przebiło ją na wylot..." Tekst, niesamowity, gratuluję inwencji i umiejętności wczucia się w sytuację, jakże dramatyczną. Miłego dnia, życzę.

236594
16-03-29

24655

Lowczyni
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
To zdecydowanie jeden z lepszych tekstów, jakie na tym portalu odnalazłam. Przejmujące, a nade wszystko prawdziwe...

Odpowiedź autora (16-03-29)

Dzięki za refleksję. Prawda jest taka, że każdy z nas zasłużył na krzyż, a wziął go na siebie ten, który na to nie zasługiwał. Mam szczerą nadzieję, że opowiadanie choć trochę zachęci Cię do szukania Bożego Życia, bo zbawienie jest za darmo, łaski: List do Efezjan 2, 8-10.
Pozdrawiam. Remi

233846
14-08-13

9673

Kern
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Cóż dobrze, że nie żyjemy już w czasie i miejscu gdzie za bluźnierstwo można zginąć. Przynajmniej do czasu gdy Muzułmanie nie rozleją się po Europie lub Katolicy nie przypomną sobie swojej historii.

Ale z drugiej strony tak dobrze znowu nie jest. Miliony osób zgineło podobnie z rąk ludzi wierzących i niewierzących z powodów religijnych, politycznych czy zupełnie niezrozumiałych dla nich samych. Żydzi z rąk Niemców, Niemcy z rąk Rosjan, Rosjanie z rąk inncyh Rosjan, Szyici z rak Sunitów, Kurdowie, Kozacy, Azerowie, ludy Bantu i Hutu, Indianie, Aborygeni itd.

To się działo, dzieje i będzie działo.

Niestety ani ofiara Jezusa, ani jakokolwiek inna tego nie zatrzyma. Co więcej instytucja powołana po Jego śmierci (jak również każda inna) nie ma zamiaru z tym walczyć.

209244
11-01-14

17227

Ciemnogrodzianin
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Wiecie ludziska czego się bałem?
jakiegoś opisu jakim to łotrem był Jezus i jak to dobrze, że go ukrzyżowali. To jakaś dziwna tendencja naszych czasów - niszczyć autorytety coś warte, podstawiać puste manekiny, gwiazdy i bożków. Za samo przesłanie tekstu 25 (żeby nawet po podliczeniu minusów była mocna piątka).
W ogóle - mnóstwo elementów popkultury opiera się na odwróceniu układu dobro-zło. O ile jeszcze kilka lat temu tryumfy w kinach święcił Van Helsing - pogromca wampirów - teraz musi się znaleźć jakiś dobry wampir.
Co do samego tekstu: kilka razy akapit dość dziwnie przeskakiwał w nieodpowiednim miejscu. Czasem nim ktoś skończył mówić, a czasem w środku wypowiedzi (w wypatrzonym przeze mnie fragmencie to chyba jest po prostu następny wers Pisma Świętego).

Pozdrawiam
Rafał Józef Franciszek Growiec

190193
10-01-23

16112

Paula127
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Witam... Przeczytałam to całe, to był dla mnie szok. Domyślam się że pisałeś to z natchnienia, oraz z słów ducha świętego, ale podziwiam cię za odwagę. Odwagę której mi brakuje, przez co się męczę. Czytając to zauważyłam, iż takich osób jak ty jest zapewne niewiele, ale takie spojrzenie daje dużo do myślenia. Opisałeś to tak realnie i prawdziwie, naprawdę brak mi słów. Ze swoją wiarą jestem bardzo zagubiona, nie mogę znaleźć wejścia, gubię się, a potem ten żal. Piszę teraz szczerze, może tylko przed, Tobą, niegdyś obcym dla mnie człowiekiem, ale teraz już nie, bo wiem że osoba umiejąca tak pisać i tak nawracać nie jest mi obca, jest szczera i czysta w zamiarach. Każdy może to teraz przeczytać, nie dbam o to, w końcu Ty umieszczasz o wiele większe dzieła, a ja nie mogę mam jakieś blokady i cały czas poszukuję wejścia. Ale dałeś mi światełko, znak i za to Ci dziękuję. Chciałabym też bardziej Ciebie poznać, poznać twój kierunek działania, może odpisałbyś mi na mój e-mail paulinapiasecka8@gmail.com. Szczerze dziękuję i pozdrawiam Paula127

125983
08-05-07

13447

PCScorpio
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Mam nieco inne przekonania religijne i nie wiem co powinno mnie spotkać... ale tekst całkiem niezły mimo wszystko.

123781
08-04-13

13958

jolajot78
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
za długie jak dla mnie.

120197
08-02-26

-

Konto usunięte
świetne! Każdego roku o tej porze przypominamy sobie o cierpieniu Jezusa, ale Ty przedstawiłeś to inaczej! Poruszyło mnie to bardzo- spojrzałam na "Jego" śmierć inaczej, a o to chyba Ci chodziło! Brawo!
Na moim biurku leży Biblia i myślę sobie: Co skłoniło Chrystusa Pana do tego, żeby umarł za moje i innych ludzi grzechy? Miłość wielka ku Ojcu swemu, ku mnie i innym grzesznikom. Nie osiągnę żywota wiecznego dzięki dobrym uczynkom- lecz tylko przez wiarę! Cóż mi pozostaje? Uklęknąć i modlić się: Wszechmogący Boże, miłosierny Ojcze! Ja biedny, nędzny, grzeszny człowiek wyznaję przed Tobą wszystkie grzechy i przewinienia moje popełnione myślą, mową i uczynkiem, którymi zasłużyłem na Twe doczesne i wieczne kary.żałuję za nie szczerze i z całego serca i proszę Cię dla niezgłębionego miłosierdzia Twego i dla niewinnej i gorzkiej męki i śmierci umiłowanego Syna Twego Jezusa Chrystusa- bądź mnie niegodnemu, grzesznemu człowiekowi łaskaw i miłościw. Odpuść mi wszystkie grzechy moje i dopomóż łaskawie przez moc Ducha Twego świętego do poprawy życia mego. Amen!

Odpowiedź autora (08-02-27)

Na Twoją modlitwę muszę powiedzieć: chwała Panu! Bóg patrzy na nas przez pryzmat śmierci Jezusa. Jeśli Jego śmierć przez wiarę traktujemy jako odkupienie z naszych własnych grzechów, to spełniamy największe oczekiwanie Boga, to właśnie jest centrum pierwszego przyjścia Jezusa na ziemię. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na ważną sprawę: my nie mamy przypominać sobie o tej śmierci raz w roku; my mamy pamiętać o tym codziennie. To powinno determinować nasze postępowanie, wstręt do grzechu... Wielkanoc też nie może być czymś, co jest istotne raz w roku. Po to Pan Jezus ustanowił Wieczerzę Pańską (nie mszę), by łamać chleb i pić z kielicha na wspomnienie Jego ofiary co tydzień, tak długo, aż przyjdzie drugi raz.
Mam jedno pytanie: czy doświadczyłaś Ew.Jana 3, 5-6?
Napisz na remigiusz@ksiazkizycia.pl
Pozdrawiam. remi

znalezionych: 14 na 2 stronach
pierwsza   poprzednia poprzednia   1  2    następna następna  ostatnia
Hagan - Ciało bez kości Sen o Ważnym Dniu Bliskie spotkania
Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok) Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny). Chodźmy...
Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20
Sponsorowane: 15
Auto płaci: 100
Sponsorowane: 15

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2024 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.