https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
85

Sprawca (fragment IV)

  Ciąg dalszy śledztwa prowadzonego przez detektywa Massa.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W kwietniu nagrodą jest książka
Przesyłka
Sebastian Fitzek
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Sprawca (fragment IV)

Ciąg dalszy śledztwa prowadzonego przez detektywa Massa.

Sprawca (fragment III)

Fragment III.

Sprawca (fragment II)

Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Sprawca (fragment)

Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Taedium vitae

Bo czymże jest życie, jeśli nie przygodą na krawędzi?

Jak zatrzymać cudowne chwile?

Co dalej? Właśnie o tym próbuję pisać. Opowiem w skrócie, nic nie lukrując.

Czarny motyl

Ledwie mogłam uwierzyć, mój oddech się skrócił. Chyba tylko czarownica mogła przygonić na zatłoczoną po brzegi plażę wielką chmurę czarnych motyli?! Co one szykują?

Żywoty równoległe

Czy aby poznać tę miłość, musiało się to wszystko wydarzyć.

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1386
użytkowników.

Gości:
1386
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 80255

80255

"Ściśle Tajne" - fragment książki

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
16-12-29

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Komedia/Akcja/Psychologia
Rozmiar
4 kb
Czytane
5902
Głosy
1
Ocena
5.00

Zmiany
18-02-03

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
P12-powyżej 12 lat

Autor: Kemilk Podpis: Józef Kemilk
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Fragment książki, która mam nadzieję stanie się kultowa w środowiskach lubiących paranoiczne, absurdalne teksty, unurzane w specyficznym humorze.

Opublikowany w:

https://wcaletak.blogspot.com/2016_09_01_archive.html

KOMENTARZE

znalezionych: 2 na 1 stronach

237251
17-03-14

-

Konto usunięte
Wspaniałe by było gdyby Pan profesor (nauczyciel WF) spróbował namówić innych nauczycieli nie tylko WF-u - jakich przegięć muszą dokonywać w 1000-cu i 1-ym powodu w swoich szkołach by jakoś dożyć do końca lekcji.Nie podpaść dyrektorowi. Dostać wyższą grupę. Nie dać się pobić uczniom. Jak nauczyć się nie widzieć tego co powinien widzieć nauczyciel szczególnie na przerwie.Jak nie być bohaterem takim jak nauczyciele z lat 60-tych ubiegłego wieku.Jak nie zginąć w tym genderowskim bagnie.Jak nie znaleźć się w psychiatryku juz po 1 roku nauczania w gimnazjum. Pomysły ( tysiącami) mogą podesłać Panu współmęczennicy zawodu. Może je Pan zmarnować lub ułozyć z tego epopeję ( lub tragedię) szkolną na miarę Szekspira lub Agaty Christie.

Odpowiedź autora (17-03-14)

Serdeczne dzięki za komentarz i ocenę. Kiedyś myślałem, żeby napisać książkę o szkole. Pomysł, by ją napisać z punktu widzenia nauczycieli, faktycznie byłby niezły. Moja książka tylko zahacza temat szkoły, a jej tematyka jest dosyć niestandardowa, nastawiona na specyficzne myślenie bohaterów. Jak ją pisałem, czułem się troszkę jak "oświecony" wariat.

237197
17-01-17

25265

Pioroman
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Fragment jest bardzo krótki, za krótki. Bardziej nadaję się na coś w rodzaju skrótu myślowego dla autora do rozwinięcia go w „pełnoprawny” tekst. Najbardziej przeszkadza to właśnie pędzenie na oślep do zwieńczenia, brak momentu zatrzymania się i uzmysłowienia przedstawionej rzeczywistości, brak szczegółów postaci czy miejsc. Za mało zarysowujesz postać głównego bohatera i jego sympatyczne/interesujące aspekty, przez co nie wywiązuje się tu więź między nim, a czytelnikiem, nie mam wystarczającej potrzeby/ochoty by przeskoczyć na podany przez Ciebie link. Gdyby fragment był dłuższy, a Józef przedstawił więcej swoich uroczych dziwności to kto wie. Innym rzucającym się w oczy błędem to niczym nie podyktowana zmiana narracji z pierwszej osoby na trzecią, jest to niekonsekwentność – zdecyduj się na jeden typ narracji i się go trzymaj jeśli nie ma ku temu naprawdę istotnego powodu. Nie wiem czy do końca zrozumiałem charakter utworu, czy ma to być taka groteska, czy naprawdę chcesz przedstawić taką dwubiegunową postać? Było to w jakiś sposób interesujące, ale koniecznie rozwiń ten fragment, dodaj istotne-nieistotne szczegóły i popracuj nad wyraźną i czarującą postacią główną. Sugeruję też unikać tego typu wyjaśnień/konkluzji: „Co za dzień. Dobrze, że udało mi się tę lekcję, jakoś zręcznie zakończyć.” – które wynikają z kontekstu i które są oczywistością dla czytelnika i niestety psują doświadczenie, a więc polecam kwestionować odbiór własnego tekstu. Pozdrawiam i zachęcam do dalszej pracy nad piórem.

Odpowiedź autora (17-02-08)

Dzięki za poświęcenie czasu i skomentowanie. Dzięki też za rady. Z narracją w zakresie pierwszej i trzeciej osoby zastanawiałem się już kiedyś czy zmienić, zostawiłem jednak. Nie wiem, czy słusznie, ale jakoś tak mi pasowało. Sama książka jest dosyć specyficzna, z przeskokami akcji i trudno mi było wybrać jakieś fragmenty, które by wskazywały, o co w tym wszystkim chodzi. W całej książce postać jest mocno zarysowana, wskazane są także przyczyny jego zachowania. Są tam też inne, nie mniej dziwne postacie, oraz nasi politycy, którzy w tym dziwnym klimacie realizują swoje zamierzenia.

znalezionych: 2 na 1 stronach
Sprawca (fragment III) Sprawca (fragment II) Sprawca (fragment)
Fragment III. Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e
Sponsorowane: 80
Auto płaci: 100
Sponsorowane: 75Sponsorowane: 70

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2022 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.