https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
20

Hagan - Wyjście w mrok

Autor płaci:
20

  Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W maju nagrodą jest książka
Wielki Gatsby
Francis Scott Fitzgerard
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Hagan - Wyjście w mrok

Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.

Hagan - Ciało bez kości

Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)

Moc słów

- Wojna przyszła do nas niepostrzeżenie - budzisz się pewnego ranka i już jest. - Gdzie jest, mamo? - zapytała matkę moja sześcioletnia siostra, przecierając zaspane oczy. - Wszędzie, moje dziecko, wszędzie... - odpowiedziała

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Bliskie spotkania

Chodźmy...

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Krzyż

Traumatycznie. Przeczytaj i spróbuj zrozumieć, co powinno spotkać właśnie Ciebie.

Brak

Wiersz filozoficzny

Dwa dni z życia wariata.

Rozważania o normalności? Co to jest normalność a co nienormalność?

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
7780
użytkowników.

Gości:
7780
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 80962

80962

My i oni

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
18-04-07

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Kryminał/Medycyna/-
Rozmiar
12 kb
Czytane
5071
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
18-04-07

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: Kemilk Podpis: Józef Kemilk
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Opowiadanie równie dobrze można przeczytać od końca, gdyż taka jest jego chronologia. Zdecydowałem się jednak na inną koncepcję i odkrywamy prawdę, cofając się w czasie.

Opublikowany w:

KOMENTARZE

znalezionych: 3 na 1 stronach

237614
18-04-26

13447

PCScorpio
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Dziękuję bardzo, odpowiedzi kulturalne i rzeczowe również są tutaj deficytowe, zwłaszcza jesli po tekście można się spodziewać internetowych krzyków i paranoi ;]
Twoje odpowiedzi rzeczywiście nieco wyjaśniają. Co do LSD, opieram informacje na książkach A. Huxleya (nie tylko pisarza, ale też lekarza).
Twoje użycie jest raczej 'sensacyjne' i można je zaliczyć do tekstów które opowiadają o tej substancji rzeczy niestworzone, ale cóż, być może rzeczywiście i smoka można zobaczyć.

Odpowiedź autora (18-04-26)

Wrzucając opowiadania do sieci, trzeba liczyć się z krytyką i takową przyjmuję z pokorą:) Tak na marginesie, gdybym chociaż w niewielkim stopniu zachowywał się jak postacie z moich opowiadań, to bałbym się swojego odbicia w lustrze. Dzięki za informację zwrotną i pozdrawiam. Zapraszam do opowiadania korM, gdzie stworzyłem mocno psychopatyczną atmosferę.

237613
18-04-25

13447

PCScorpio
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Jeżeli twój tekst miał propagować teorie takich organizacji jak 'klub inteligencji polskiej' na temat 'big pharma', przez ukazanie ich w atrakcyjnej formie, to niezbyt ci się udało.Tekst jest chaotyczny i nic z niego wynika, i jak to bywa w takich przypadkach, wykład wciśnięty w środek nijak się ma do reszty.
Tak na marginesie, LSD nie powoduje "widzeń" ze smokami i aniołami.

Odpowiedź autora (18-04-25)

Dzięki za przeczytanie i komentarz. Tak na marginesie, komentarze na tym portalu SA dosyć deficytowe:)
Postaram się troszkę wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi.’

Religia
Zacznę od wydarzenia z jaskini, które w sposób pośredni i luźny nawiązuje do Mahometa, który w grocie rozmawiał z aniołem/dżinem i był to początek zmian w jego życiu, jak i początek nowej religii. W przypadku Adili, był to początek głębokich zmian w jego łepetynie. Po początkowej gwałtownej reakcji, trafił do grupy fanatyków, co pozwoliło mu na nowo zdefiniować swoje życie. Stał się osobą fanatyczną (psychopatą), który nawiązał bliską wieź z Bogiem. Pobyt w Asren zmienił jego sposób postrzegania, który wyraził się w jego poglądach na europejczyków. Pogląd ten nie mógł być wyważony, gdyż Adila był radykalnym islamistą i w taki właśnie sposób postrzegał świat. W Europie musiał trochę pobyć by przygotować się do swojego ostatecznego celu, czyli zabicia Contettiego. Mógł odprowadzić go do piekła, gdyż zgodnie z islamem, na wieczne potępienie w piekle zostają skazani niewierni, a on sam będzie tam jedynie tymczasowo (za swoje grzechy).

Koncerny i kultura zachodnia.
Przedstawiam tutaj w złym świetlne nie tylko koncerny farmaceutyczne, które nakierowane są na maksymalizację zysków, jak i ingerowanie nas (kultury anglosaskiej) w życie mieszkańców Afryki. Nasza kultura narzuca w sposób nieznoszący sprzeciwu swoje wartości i wymaga, by każdy się do nich stosował. Niby im pomagamy (żywność, leki, ubrania), ale nie przeszkadza nam to w sprzedawaniu im w dużych ilościach broni, kupowania za bezcen ich żywności, wykupywanie ich dóbr materialnych (ropa, diamenty itp.), a jak są oporni, to pod pretekstem szerzenia demokracji napadamy na nich (Irak i niby posiadanie broni chemicznej).

Reasumując wyrażam pogląd, by każdy był panem na własnym podwórku. W przeciwnym wypadku następują spięcia międzykulturowe, którego skutki odczuwają zwyczaj niewinni ludzie. Ponadto przestrzegam przed koncernami (w tym przypadku farmaceutycznymi), które mogą naprawdę wiele, a my szaraczki nic o tym się nie dowiemy.

Co do LSD
„Rodzaj halucynacji zależą od obecnego stanu psychicznego danej osoby, od jej nastawienia i atmosfery, w której dochodzi do użycia narkotyku. Objawy mogą być bardzo różnorodne. Zazwyczaj występują omamy, urojenia i złudzenia wzrokowe.- http://www.narkotyki.pl/wokol-narkotykow/lsd/)
Tym samym nie wiem, czemu tym omamem nie może być smok. Może i nie, w każdym bądź razie jest to środek halucynogenny i najbardziej pasował mi do tego opowiadania.

237608
18-04-10

22279

taktak682
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio
Afryka, koncerny farmaceutyczne i wprowadzanie niebezpiecznych lekow, taki temat ? Wpisz sobie lepiej w przegladarke ,,Prezydent Duda podpisal kontrowersyjna ustawe,,. I gdy to przeczytasz, nie musisz szukac Afryki do testow, bo masz je w Polsce z mocy ustawy... A moze dodam, ze to jedna z pierwszych ustaw tej kadencji podpisana przez ,,wybranca narodu,,...Podoba mi sie za to Twoj tytul ,,My i oni,,, jakos pasuje do Polski tez...taktak682

Odpowiedź autora (18-04-11)

Dzięki za przeczytanie i komentarz. Nie wiem, czy chodzi ci o ustawę w zakresie zwiększenia liczby szczepień, a może o stosowanie GMO w paszach. Faktem jest, że koncerny farmaceutyczne starają się, by nie było złej prasy i by nie można było łatwo znaleźć ciekawych informacji o nich. Ja na przykład szukałem informacji o kosztach ponoszonych przez te firmy w zakresie reklamy oraz kosztów prowadzonych badań. Kiedyś słyszałem, że 1/3 kosztów tych firm to reklama, niestety nigdzie tego nie mogłem znaleźć, więc nie wiem, czy są to prawdziwe dane. Ogólnie wielkie koncerny zawłaszczają coraz to większą sferę naszego życia i to nie jest dobre. Niestety nie ma właściwie opcji politycznej, która by się temu sprzeciwiała. Tym sposobem powoli, dla wielu niezauważalnie, stajemy się niewolnikami.

znalezionych: 3 na 1 stronach
Hagan - Ciało bez kości Moc słów Sen o Ważnym Dniu
Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok) - Wojna przyszła do nas niepostrzeżenie - budzisz się pewnego ranka i już jest. - Gdzie jest, mamo? - zapytała matkę moja sześcioletnia siostra, przecierając zaspane oczy. - Wszędzie, moje dziecko, wszędzie... - odpowiedziała Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).
Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20
Sponsorowane: 20Sponsorowane: 15
Auto płaci: 100

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2024 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.