https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
50

IRRACJONALNI

Autor płaci:
30

  Co jeśli twój irracjonalny napęd przestaje działać?  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W październiku nagrodą jest książka
Przesyłka
Sebastian Fitzek
Powodzenia.

SPONSOROWANE

IRRACJONALNI

Co jeśli twój irracjonalny napęd przestaje działać?

Trzy tematy na spotkanie

Jednoaktowy dramat dotyczący zmyślonej (?) codzienności.

Hagan - Wyjście w mrok

Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.

Hagan - Ciało bez kości

Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)

Telefon, który nigdy nie dzwoni….

Jest to lekka przeróbka, moich pierwszych bazgrołów, opowiada o życiu nastolatka, zabawne perypetie i zdarzenia jakie, zdawałoby się nie mają prawa bytu w normalnym świecie. Jednakże bywa i tak, że takie zdarzenia, w porównaniu z życiem, to nic nadzw

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Bliskie spotkania

Chodźmy...

Dzwonnik z Notre Dame

W gruzy się sypie...

TENEBRIS

Ciemność jest wokół nas. A jeśli jest także w Tobie?

INNI

Och, młodzi moi, okultyzm to Wasz wróg! (Z dorosłymi nie inaczej...) Całość w księgarniach.

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1449
użytkowników.

Gości:
1449
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 25735

25735

Apel

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
06-06-16

Typ
A
-poradnik
Kategoria
Aktualności/Kultura/Sport
Rozmiar
3 kb
Czytane
3793
Głosy
5
Ocena
4.90

Zmiany
06-06-16

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: jacekdyc Podpis: Jacek Dyć
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Oszczędźcie swych słów krytyki, przez wywarcie nacisku publicznego na decydentów. pomóżcie w rozpropagowaniu akcji w swoich miejscowościach Powyższy Apel zamieszczajcie na stronie www.opowiadania.pl co dnia, aż do skutku jako własny, by znajdował m

Opublikowany w:

16 czerwca 2006

Apel

Apel.
Na wasze ręce obrastających w tłuszcz starostów, burmistrzów i wojewodów czynię publiczne orędzie o podniesienie do rangi sprawności fizycznej starzejącego się społeczeństwa. Przed laty Hopfer wzbudził akcję „biegaj z nami”, zdałoby się byście Wy przywrócili pamięć tamtych dni. Młodzi ludzie spotykają się z rówieśnikami, więc w zasadzie i z reguły są w ruchu. Starsi po podjęciu zawodowej pracy i założeniu rodzin zrywają na ogół młodzieńcze blisko ludzkie stosunki wypełniając pustkę szarej codzienności snuciem w osamotnieniu po ulicach, pubach i ślęczeniem w wygodnej pozycji przed telewizorem pełnym reklam o środkach przeciwbólowych i odmładzających z wigorem. Starzejącemu społeczeństwu aplikuje się ciągnące latami telenowele, a tego do szczęścia nie potrzeba, ani siłowni nie przynoszących w żądanym stopniu przywrócenia sprawności fizycznej. Ogłośmy w szkołach, iż wychowanie fizyczne przestaje być obowiązkowe, a małpie gaje będą świecić pustkami. Wychowanie fizyczne jak i ukierunkowanie wiary religijnej jest drogą zdobywania wiedzy przez doświadczenia, zatem powinny być podejmowane w pełnej świadomości, a starzejący człowiek ma tą świadomość swego lasującego się z wiekiem stanu ciała.
Edukacja w państwowych szkołach jest bezpłatna, zatem udostępnijmy sale gimnastyczne dla chętnych nieodpłatnie, wszak za budowę szkół i wyposażanie ich aul każdy z nas płacił bezwarunkowo podatkami. Starsi z chęcią poskakaliby, powspinali się w szkolnych małpich gajach do których nie mają dostępu. To nie powinno być akcją jednorazową, toteż aule powinny stać otworem każdego dnia w godzinach nie kolidujących z programem szkoły, przecież to nie kosztuje, gdy ktoś w nich ćwiczy, czy też są zamknięte poza zajęciami WF. Z pewnością na początku wapniaki będą zaglądać do nich wstydliwie niby z ciekawości, ale gdy się rozbujają odciążą budżet państwa dotujący ich turnusy sanatoryjne, bo miejsca te zaczną ze wstydem omijać będąc sprawnymi fizycznie.
Zatem decydenci naszych czasów, to w waszej gestii leży by stały się dostępne materace, kozły, drabinki, liny, skrzynie dla waszych niedołężniejących wyborców, toteż uczyńcie tak, by za waszą aprobatą umierało im się staro, ale w pełnej sprawności zdrowia fizycznego. Dzięki takiemu posunięciu pokolenie rosnące może zaprzestanie być społeczeństwem zniedołężniałym, jak to co w schedzie pozostawił komunizm. Ja jak i Hpfer chcę bronić się przed spryczeniem, a do walki z tym najlepsze są sale gimnastyczne, bo mieszkanie nie jest dobrym miejscem do wydźwignięcia się do rangi pełnej sprawności ciała.

Podpis: 

Jacek Dyć 28 maja 2006
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Trzy tematy na spotkanie Hagan - Wyjście w mrok Hagan - Ciało bez kości
Jednoaktowy dramat dotyczący zmyślonej (?) codzienności. Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)
Sponsorowane: 25Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20
Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2023 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.