https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
200

Od gołębia do Gołębiewskiego

Autor płaci:
200

  Jeśli uwierzysz, że odchody gołębia mogą Ci przynieść szczęście, jak mówią , to zobacz co się może zdarzyć.  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W sierpniu nagrodą jest książka
Cujo
Stephen King
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Od gołębia do Gołębiewskiego

Jeśli uwierzysz, że odchody gołębia mogą Ci przynieść szczęście, jak mówią , to zobacz co się może zdarzyć.

Sprawca (fragment IV)

Ciąg dalszy śledztwa prowadzonego przez detektywa Massa.

Sprawca (fragment III)

Fragment III.

Sprawca (fragment II)

Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Sprawca (fragment)

Prezentuję fragment mojej pierwszej opublikowanej powieści. Zainteresowanych gorąco zachęcam do zakupu: https://ebookpoint.pl/k siazki/sprawca-maciej-ro gozinski,s_00xk.htm#form at/e

Kraina Niekończącej się Bajki - cz.II. rozdział V

Pinokio, rusz głową! To może być odlotowa przygoda!

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

Noc wichrów

Fragment "Sycylijskiego pioruna"

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
2450
użytkowników.

Gości:
2450
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 4447

4447

M$ World

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
04-01-19

Typ
O
-opowiadanie
Kategoria
Komedia/Technologia/Fantastyka
Rozmiar
8 kb
Czytane
2793
Głosy
4
Ocena
4.88

Zmiany
04-01-19

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: IoneE Podpis: IoneE
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
- Ja chciałem przeczytać opowiadanie. - Niestety, ale aby przeczytać opowiadanie musi Pan podpisać EULA "Czytanie opowiadań na własne ryzyko".

Opublikowany w:

http://ionee.kamien.net

M$ World

Udało się. System przyjął moją sygnaturę głosową i wpuścił mnie do domu. Wprawdzie MS-Automatyczny dozorca(tm) wchodził już po schodach, gdy udawałem dźwięki łosia, ale zdążyłem zamknąć drzwi nim zaczął rzucać dyskietkami instalacyjnymi Windows 95(tm) (3.11 for Workgroups ma zarezerwowane na większe zbiorowiska ludzi). Brakło mi pieniędzy przy remoncie domu i założyłem tylko Microsoft Zamek(tm) (całe drzwi były jednak za drogie - szczególnie w podstawowej wersji, gdzie można było tylko wchodzić lub tylko wychodzić). Klasnąłem w dłonie i Microsoft Światło(tm) rozjaśniło dom. Przynajmniej tą część, którą oprogramowanie inteligentnego domu uznało za stosowne... Kiedy już po omacku powiesiłem płaszcz i zdjąłem buty usłyszałem dzwonek mojego nowego Microsoft Video-Phone(tm). Szybko podążyłem w kierunku narastającego sygnału potykając się tylko po drodze o Microsoft Inteligentny-Odkurzacz(tm), który ostatnio uznał, że najlepszym miejscem własnego składowania jest środek dywanu (tak przy okazji musiałem zmienić aranżację stolika i foteli, żeby się tam mieścił bezpiecznie - tzn. bez wywracania foteli). Kiedy dotarłem wreszcie do telefonu ten sam uruchomił kamerę i pozwolił mi na obejrzenie mojego rozmówcy. Pan w średnim wieku z wielkim uśmiechem na ustach (coś musiał mieć poprawiane przez oprogramowanie, bo czasem uśmiech nakrywał mu nos) zaczął rozmowę:
- Witam pana, panie Bartłomieju! - po tym stwierdzeniu doczytała się druga klatka, na której miał już mniejszy uśmiech. - Z naszej bazy danych wynika, że jest pan potencjalnym nabywcą Microsoft Toaleta(tm)!
Co fakt to fakt. Po pewnych nieprzyjemnych przejściach znajomego z Microsoft Szczoteczka-Do-Zębów(tm) wstrzymałem się z remontem łazienki...
- W naszej ofercie jest coś specjalnie dla pana! - górna część jego twarzy zmieniła się w spłuczkę, której obraz był systematycznie doczytywany, aż pojawił się pełny obraz MS-Toalety(tm).
- Dziękuję, ale nie chcę tego. - odparłem z nadzieją, że skróci to rozmowę (zaczęło mi się trochę chcieć...).
- Jeśli złoży pan teraz zamówienie, oprocentowanie rat za pana Microsoft Kuchenkę(tm) będą o całe 7promili mniejsze! To jednorazowa oferta. - jego uśmiechu w tej klatce jeszcze nie było widać, ale Microsoft Toaleta(tm) miała już jego oczy. - Ponadto oferujemy w komplecie Microsoft Kafelki-Podłogowe-Antypoślizgowe(tm), które same regulują stopień swojej chropowatości stosownie do potrzeb.
- Dziękuję, ale mam takie kafelki w kuchni i teraz muszę tam chodzić w traperach.
- Bo na pewno nie dokonał pan aktualizacji ich oprogramowania do wersji 7.54c! Powinien pan aktualizować swój dom! - oczy MS-Toalety(tm) zrobiły się większe.
- To właśnie zaczęło się dziać po ostatniej aktualizacji ...
- A kiedy pan jej dokonał?
- No... przedwczoraj, czy jakoś tak... - odpowiedziałem niepewnym głosem.
- To może kupi pan moduł Microsoft Automatyczna-Aktualizacja(tm) dla Microsoft Płytki-Kuchenne(tm) ? - MS-Toaleta dostała dużego uśmiechu na wysokości klapy. - Razem z nim dostanie pan gratis: Microsoft Automatyczna-Aktualizacja(tm) dla MS-Szafki Kuchenne(tm).
- Mam zwykłe szafki.
- Są w ofercie nowe udoskonalone wersje! - pierwszy raz widziałem tak uśmiechnięty kibel - Zmieniają kolory stosownie do oświetlenia kuchni! Ma pan chyba Microsoft Światło(tm) w kuchni, prawda?
- Powinno być... Przecież może pan sprawdzić w bazie danych?
- No tak... To znaczy w tej chwili mamy pewne przejściowe problemy z wizualizacją danych w związku z aktualizacją wersji oprogramowania; dość długo trwa wyszukiwanie... - MS-Toaleta(tm) spuściła oczy (i wodę).
- A.... To ten dźwięk drukarek igłowych, który słyszę w tle?
- Eee... Może pan będzie także zainteresowany naszym nowym produktem do kuchni? Microsoft Toster(tm) posiada teraz zintegrowane specjalne klawisze funkcyjne!
- Mam poprzednią wersję MS-Tostera(tm). Udało mi się nawet ostatnio go nauczyć wyłączania Microsoft Detektor-Dymu(tm) zanim zaczyna pracować! - odparłem z nieukrywaną dumą w głosie. W końcu to nie takie proste wycierać wodę z Microsoft Płytki-Kuchenne(tm)...
- To powinien pan jednak zmienić na nową wersję. Wszyscy teraz za nimi szaleją!
- A na czym polega ta nowość: zintegrowane klawisze?
- Jak zawsze poszliśmy za sugestiami naszych użytkowników i wprowadziliśmy specjalne ułatwienie jakim są Microsoft Zintegrowane-Razem-Klawisze(tm) dla Microsoft Tostera(tm)!
- Dalej mi pan nie powiedział o co w tym chodzi, gdzie ta innowacja...
- No ... tak między nami, dobrze? - MS-Toaleta(tm) nachyliła się w stronę ekranu - Połączyliśmy klawisze Ctrl-Alt-Del w jeden.
- Aha... A jak sobie radzi z opiekaniem? - w głowie pojawiła mi się już wizja grzanek innego koloru niż czarny.
- Jest o 13,5% sprawniejszy dzięki Microsoft Zintegrowany-Czujnik-Dymu(tm) dla Microsoft Toster(tm) 2.0.
Skojarzenie z dymem przypomniało mi o moich potrzebach.
- Wie pan co.. ja muszę kończyć. Może zadzwoni pan za parę dni z ofertą?
- Zgodnie z harmonogramem zadzwonię do pana pojutrze zaraz po pana wejściu do domu.
- Skąd pan będzie wiedział, że wszedłem właśnie do domu?
- Przecież ma pan Microsoft Zamek(tm)?
- No mam...
- Jest instalowany w komplecie z Microsoft System-Informacji-Handlowej(tm), dzięki któremu może pan być zawsze na bieżąco z naszą wspaniałą ofertą w systemie Microsoft What-Do-You-Want-To-Buy-Today (tm)!
- Nie wiedziałem o tym...
- Pewnie nie doczytał pan umowy licencyjnej.
- Do wczoraj zdążyłem przeczytać tylko pierwsze 37 stron... Muszę kończyć. - mój pęcherz już bardzo mocno domagał się swoich praw więc nacisnąłem przycisk "Zakończenie rozmowy" i po 3 potwierdzeniach mogłem spokojnie pobiec w stronę mojej toalety. Dobrze, że światło akurat oświetlało więcej niż połowę drogi...

Kiedy już ulżyłem swojemu ciału podszedłem do wanny, gdzie miałem przygotowane wiadra z wodą do spuszczania wody. Musiałem tak robić odkąd Microsoft Licznik-Wody(tm) po aktualizacji blokował przepływ wody powyżej 40l na dobę (to pewnie moja wina, bo kombinowałem przy ustawieniach oszczędzania wody w domu), a chciałem się umyć jeszcze wieczorem i napić herbaty. Z tą herbatą to też nie jest ostatnio tak prosto, bo Microsoft Inteligentny-Kubek(tm), który kupiłem okazyjnie na wyprzedaży wraz z Microsoft Łyżeczką(tm) ostatnio odparowywał całą wodę. Znajomy ostatnio coś mi wspominał, że czytał o tej drobnej niedogodności tych kubków wynikających z tego, że oprogramowanie zostało zaadaptowane z podgrzewaczy katalizatorów samochodowych zgodnie z doktryną Unifikacji Oprogramowania(tm) Microsoftu. Ma ona na celu doprowadzenie do tego, że będzie wreszcie np. jeden system podgrzewania, który sam określi co podgrzewa i jak długo i mocno to musi robić. Na razie staram się przelewać herbatę w odpowiednim momencie do miski, z której potem pije. Nie powinno nikogo dziwić, że pijam z miski - wszyscy moi znajomi, którzy kupili Microsoft Inteligentny-Kubek(tm) tak robią, bo warunkiem zakupu kubka było oddanie wszystkich szklanek i kubków jakie się ma w domu. Gdyby tego nie zrobić można było tylko kupić Microsoft Inteligentny-Kubek(tm) OEM, który - jak mówił mi znajomy - głownie przeprowadzał elektrolizę wlanych płynów.

Zmęczony całym dniem w pracy, gdzie dokonywaliśmy ręcznego wpisywania do bazy danych, po pewnych drobnych problemach przy aktualizacji Microsoft Access(tm) poszedłem się zdrzemnąć na moje nowe Microsoft Wodne-Łóżko(tm). Padłem na nie żądny odpoczynku, ale okazało się to nienajlepszym pomysłem. Łóżko(tm) odebrało to jako sygnał inicjujący warunki sztormowe (była to funkcja specjalnie wprowadzona dla ludzi morza). Gdy 3 raz spadłem na podłogę postanowiłem przenieść się na kanapę w pokoju. Już po siódmym uderzeniu encyklopedią o stół wyłączyło się Microsoft Światło(tm) (nie wiem czemu przy gaszeniu nie reagowało na klaśnięcie) i mogłem spokojnie się zdrzemnąć... Niecałą godzinę, bo nieszczęśliwie podałem w formularzu kupna Microsoft Radio(tm), że lubię wiadomości...

Ciąg dalszy [Program wykonał 0x0F 0xAC 0xF3. Warm reboot]
Podpis: 

IoneE 2003
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Sprawca (fragment IV) Sprawca (fragment III) Sprawca (fragment II)
Ciąg dalszy śledztwa prowadzonego przez detektywa Massa. Fragment III. Fragment II powieści kryminalnej "Sprawca", specjalnie dla Użytkowników i Gości serwisu Opowiadania.pl Zainteresowanych całością gorąco zachęcam do zakupu https://ebookpoint.pl/ksiazki/sprawca-mac iej-rogozinski,s_00xk.htm#format/e
Sponsorowane: 85Sponsorowane: 80
Auto płaci: 100
Sponsorowane: 75

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2022 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.