https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
70

Miłość z internetu - czytaj kolejne części

  XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W maju nagrodą jest książka
Przesyłka
Sebastian Fitzek
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Miłość z internetu - czytaj kolejne części

XV cz. Czy coś będzie pomiędzy facetami?. Do czego jeszcze może dojść?. Następne części skrócę ze względu na małą ilość tekstów z powodu nowego roku szkolnego 2011/2012. Praktycznie to nie opowiadanie, nie romans. To skopiowane rozmowy pisane przez

Independance day

Wszystko pozamykane to spacer na stację benzynową...

Hagan - Wyjście w mrok

Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.

Hagan - Ciało bez kości

Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)

Moc słów

- Wojna przyszła do nas niepostrzeżenie - budzisz się pewnego ranka i już jest. - Gdzie jest, mamo? - zapytała matkę moja sześcioletnia siostra, przecierając zaspane oczy. - Wszędzie, moje dziecko, wszędzie... - odpowiedziała

Topielec

- Tak ślachetnej pani tośmy jeszcze we wsi nigdy nie mieli. Ach, szkoda będzie trochę, jak ją zeżrą. Krótkie i lekkie opowiadanie z serii Wampirojad

BLÓŹNIERSTFO

Wygłup metafizyczny... Historyjka o ostatniej szansie danej ludzkości. Uwaga, może urazać uczucia religijne, a nawet antyreligijne

Bliskie spotkania

Chodźmy...

TENEBRIS

Ciemność jest wokół nas. A jeśli jest także w Tobie?

Dzwonnik z Notre Dame

W gruzy się sypie...

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1018
użytkowników.

Gości:
1016
Zalogowanych:
2
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 71321

71321

Misja

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
12-02-17

Typ
S
-scenariusz
Kategoria
Fantastyka/Podróże/Przygoda
Rozmiar
4 kb
Czytane
4004
Głosy
0
Ocena
0.00

Zmiany
12-02-17

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: smokun Podpis: Arkady Pylch
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
treatment filmu sf

Opublikowany w:

tutaj

Misja

Korporacja za pomocą statków bezzałogowych poszukuje złóż mineralnych w kosmosie. Tym razem poszczęściło jej się. Odkrywa drogocenne złoża uranu i wykupuje koncesje na ich eksploatację. Niepozorny księżyc w naszym układzie słonecznym zostaje zasiedlony przez górników, czyli drobnych przestępców, uciekinierów, którzy chcą się szybko dorobić itp. Interes kwitnie i wpływy właścicieli rosną. Jednak nagle kolejne statki wracają puste. Nie zostają przyjęte na lotniska załadunkowe. Korporacja podejrzewa bunt tej placówki i to, że uran jest sprzedawany konkurencyjnej firmy, która płaci więcej.

Wysyłają tam jednego ze swoich ludzi, który był na tyle zdesperowany, aby udać się w ten odległy zakątek. W hibernacji ucieka od problemów rodzinnych. Jak wiemy czas najlepiej leczy rany. Gdy ląduje na tej planecie jego żona już jest staruszką a dzieci zapewne złożyły rodziny i żyją własnymi problemami.

O dziwo baza jest opuszczona. Wygląda na to, że wszyscy jej mieszkańcy odlecieli, pozostawiając nawet osobiste rzeczy. Nasz główny bohater jest wyposażony w odpowiedni sprzęt. Oprócz uzbrojenia ma również skaner, który potrafi przeanalizować każdy ślad. Sprawdza wszystko i o dziwo stwierdza śladowe pozostałości krwi, która ma w swoim składzie DNA śliny obcej istoty.

W czasie przeszukiwania bazy natrafia na celę więzienną, Chce ją otworzyć, ale okazuje się, że jest ona zamknięta od wewnątrz. Nie wiemy, co tam jest i co w niej siedzi. Z oględzin zewnętrznych możemy wywnioskować, że ktoś chciał się dostać do celi i zabić więźnia. Nasz główny bohater podczas walki chlapie swoją krwią drzwiczki wziernika. O dziwo więzień sprawdza jego DNA i otwiera celę. To kobieta. Dziewczyna jest piękna i bardzo zadowolona, że spotkała zdrowego człowieka. Opowiada mu historię, która jest wręcz niesamowita.

Górnicy dokopali się do złóż pierwiastka, którego opary uzależniają. Kobieta roztacza przed jej wybawicielem piękną przyszłość. W tym momencie sprawa się komplikuje. Nasz główny bohater musi wybrać między lojalnością w stosunku do korporacji a uczuciem do kobiety, która mu uświadamia, że mogą mieć to, co sobie tylko zamarzą. Muszą to tylko dobrze rozegrać. On ma statek, którym mogą uciec a ona zna miejsce gdzie te złoża są. Między nimi narasta konflikt. Dziewczyna jest nadzwyczaj sprawna i umie posługiwać się bronią.

Okazuje się, że wyprawa do tego miejsca nie jest łatwa. Podziemia krainę strzegą agresywne istoty, które zżerają się nawzajem. Przypominają człekokształtne szczury. PRETER, bo tak brzmi jego imię jest ostrożny. Wkłada sobie do nosa specjalne filtry, bo boi się oparów narkotyku. Okazuje się, że te człekokształtne szczury to byli górnicy, którzy się uzależnili.

Nasz główny bohater orientuje się w porę i zakłada sobie podwójne filtry. Kobieta podczas zbliżenia wyjmuje mu pierwsze filtry i jest pewna, że go uzależniła, ale on tylko udaj i obserwuje. Kobieta ma też w nosie filtry i jest agentką wojskowego wywiadu. Chce zdobyć narkotyk w zgoła innym celu niż zapewniała. To wręcz doskonała broń, która powoduje agresję w stosunku do siebie a jego uzależnienie degeneruje ludzi do zwierząt.

Załóżmy, że zostaje odkryta wspaniała planeta z ogromnymi zasobami i zgodnie z prawem międzygalaktycznym nie można jej eksploatować gdyż żyją na niej inteligentne istoty. Dysponując tym narkotykiem można zdegradować jej mieszkańców do zwierząt i zrobić z nich narkomanów, którzy staną się w wygłodniałymi niewolnikami.
Ucieka i zostawia ją. Następnie melduje, że na planecie istnieje straszny wirus i planeta zostaje objęta 100 letnią kwarantanną.

Podpis: 

Arkady Pylch 10.02.2012
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

brak ocen

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Independance day Hagan - Wyjście w mrok Hagan - Ciało bez kości
Wszystko pozamykane to spacer na stację benzynową... Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)
Sponsorowane: 60Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20
Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2023 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.