https://www.opowiadania.pl/  

Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc 

 

Moje konto Moje portfolio
Ulubione opowiadania
autorzy

Strona główna Jak zacząć Chcę poczytać Chcę opublikować Autorzy Katalog opowiadań Szukaj
Sponsorowane Polecane Ranking Nagrody Poscredy Wyślij wiadomość Forum

Sponsorowane:
30

Pięć Domen: Tom 2 - Wiatry Zmiany: cz. 57

  Zderzenie Światów  

UŻYTKOWNIK

Nie zalogowany
Logowanie
Załóż nowe konto

KONKURS

W kwietniu nagrodą jest książka
Wszystkie złe miejsca
Joy Fielding
Powodzenia.

SPONSOROWANE

Pięć Domen: Tom 2 - Wiatry Zmiany: cz. 57

Zderzenie Światów

Hagan - Wyjście w mrok

Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda.

Hagan - Ciało bez kości

Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok)

Moc słów

- Wojna przyszła do nas niepostrzeżenie - budzisz się pewnego ranka i już jest. - Gdzie jest, mamo? - zapytała matkę moja sześcioletnia siostra, przecierając zaspane oczy. - Wszędzie, moje dziecko, wszędzie... - odpowiedziała

Sen o Ważnym Dniu

Opowiadanie napisane na konkurs związany ze słowem "JUBILEUSZ". Horror... swego rodzaju (nie do końca poważny).

Bliskie spotkania

Chodźmy...

Podstęp

Historia trudnej miłości, która powraca po latach.

Krzyż

Traumatycznie. Przeczytaj i spróbuj zrozumieć, co powinno spotkać właśnie Ciebie.

Liście lecą z drzew

Krótki wiersz

Brak

Wiersz filozoficzny

REKLAMA

grafiki on-line

WYBIERZ TYP

Opowiadanie
Powieść
Scenariusz
Poezja
Dramat
Poradnik
Felieton
Reportaż
Komentarz
Inny

CZYTAJ

NOWE OPOWIAD.
NOWE TYTUŁY
POPULARNE
NAJLEPSZE
LOSOWE

ON-LINE

Serwis przegląda:
1019
użytkowników.

Gości:
1019
Zalogowanych:
0
Użytkownicy on-line

REKLAMA

POZYCJA: 989

989

Idol

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

Data
03-08-15

Typ
K
-komentarz
Kategoria
Muzyka/-/-
Rozmiar
6 kb
Czytane
4612
Głosy
11
Ocena
3.95

Zmiany
03-08-15

Dostęp
W -wszyscy
Przeznaczenie
W-dla wszystkich

Autor: La K. Maximale Podpis: La K. Maximale
off-line wyślij wiadomość pokaż portfolio

znajdź opow. tego autora

dodaj do ulubionych autorów
Tekst o dotychczasowych edycjach programu Idol

Opublikowany w:

15-8-03

Idol

Zbliża się trzecia edycja Idola, więc zebrało mi się na małe podsumowanie. Nie ma co narzekać na ten program, bo w ogólnodostępnych kanałach TV muzyki jest jak na lekarstwo, a Idol jest muzycznie ciekawym zjawiskiem. Można wytykać mu wady lub zachwalać zalety, ale pozytywne jest to, że program ten promuje muzykę samą w sobie.
Chciałbym także w tym tekście zawrzeć kilka moich spostrzeżeń, jako fana muzyki rockowej, dotyczących idola drugiej edycji, K. Zalewskiego, gdyż spotkałem się z niezwykle entuzjastycznymi opiniami na jego temat, a sam nie do końca się z takimi zgadzam.
Na początek krótka refleksja nad idolami pierwszej edycji:
# 1 A. Janosz. Porażka na całej linii. Dziewczyna owszem dobrze śpiewa i w ogóle, ale każdy widzi że to nie to. Repertuar nijaki, styl także, przeciętny produkt dla przeciętnego odbiorcy. Zaskakuje mnie w tym wszystkim rola Polsatu oraz wytwórni BMG. Wykreowano przecież idola, program spełnił swoją rolę, każdy znał nazwisko Janosz, ale nic za tym nie poszło. Polsat zamiast natrętnie promować swój produkt(przykro tak pisać o człowieku ale inaczej faktu nazwać nie umiem) pozostawił sprawę samom sobie. Puszczanie teledysków to jeszcze nie wszystko... Podsumowując – nagranie nijakiej płyty i nic, przynajmniej na razie.
# 2 T. Makowiecki. Osobiście gościa nie potrafię zaakceptować. Wypindrzony chłopak o gładkiej buźce. Mój kumpel zwykł mawiać o takich „wziął bym ją a potem jego”. No ale odkładając na bok osobiste zapatrywania. Koleżka śpiewa dobrze ale niezbyt porywająco. Typowo. I taka też jest płyta, typowa, głupkowate piosenki o „dupiemarynie”.
Może to tylko moje odczucie, ale wydaje mi się, że tego typu, nazwijmy to artystów, jest sporo na krajowym rynku muzycznym. Dla mnie porażka.
# 3 Sz. Wydra. Koleś powołuje się na rokendrolowe korzenie, nieźle śpiewa, na pewno nie typowo, ma silny, mocny styl i ciut scenicznej charyzmy. Wszystko wydaje się na swoim miejscu. Niestety wydawnictwo Wydry i Carpe Diem, nie przekonuje. Trochę mało rockowo... Na pewno nie jest to muzyka taneczna, ale nie porywa rockowym czadem. Niestety także porażka.
# 4 E. Flinta. No nie powiem dziewczyna wydaje się być konkretna. Jak usłyszałem ją na Woodstocku, no to robiło wrażenie. Świetny wokal, głos który trudno zapomnieć, przyciąga barwą. Dziewczyna świetnie prezentuje się na scenie, rockowy styl, czegoż chcieć więcej. Do dziś mnie dziwi dlaczego to nie ona wygrała pierwszą edycję... Niestety (ponownie) Płyta nie przekonuje. Nudne, wtórne kompozycje, pozbawione rockowej energii. Tylko dwa dobre kawałki nr. 5 i 14. Zginął gdzieś woodstockowy czad w głosie Eweliny (ściągnijcie sobie mp3 ze strony WOŚP, naprawdę warto). Niestety nudno i również typowo. Płytę można posłuchać tylko ze względu na fajny głos Eweliny.
Tyle o pierwszej edycji, nie komentuje swoich spostrzeżeń, choć dziwi mnie sytuacja, którą nakreśliłem powyżej. Szkoda tylko, iż nie wydała nic M. Stępień, bo dziewczyna świetnie śpiewała.
Druga edycja toczyła się podobnie. Finał, dziesięcioro mniej lub bardziej utalentowanych ludzi, można by rzec Idolowy standard. Uwagę, przynajmniej tej rokendrolowej części publiczności, zwracał jedynie owy Zalewski. Niektórzy zachwycają się nim trochę nad wyraz, bo koleś nic jeszcze nie zdziałał, ale trzeba im przyznać rację, iż nowy idol śpiewa nieźle, ma świetny głos , a w koncertach finałowych zapodawał nie najgorzej. Czepić mi się wypada jedynie ostatniego koncertu, gdzie Zalewski zupełnie położył „Jeremy’ego” (moim zdaniem zaśpiewanie tego kawałka w Idolu to totalna pomyłka) i został dokumentnie pobity przez M. Totoszko, który świetnie zaśpiewał o wiele trudniejsze „Show must go on”. Pomimo mojej sympatii dla grundge’u, muszę przyznać wyższość Freddiemu nad Eddim Vederem, chociaż by ze względu iż lider Quinn skończył u szczytu kariery, a Pearl Jam ostatnio zbacza z rokendrolowej drogi, wpadając w błędne koło bez pomysłowych płyt, czynionych dobrymi tylko ze wzglądu na markę zespołu.
A wracając do tematu. Spotkałem się z opiniami, iż Zalewski ma szanse przewrócić do góry nogami polski rynek muzyczny. Nie powiem abym nie był ciekaw takiej sytuacji, ale nie wydaje mi się aby miała ona miejsce. Dlaczego? Moim zdaniem, młody idol nie ma takiej siły przebicia, oraz innych atrybutów, o których nie chce tu pisać, aby zmienić rynek muzyczny w Polsce. Możemy liczyć co najwyżej na ciekawą płytę i to będzie już spory sukces. Choć patrząc na wydawnictwa idoli pierwszej edycji, zwłaszcza na płytę E. Flinty, to człowiek nie może mieć pozytywnych oczekiwań co do kolejnego idola. Obym się mylił. Naprawdę fajnie by było gdyby Zalewski wydał dobrą i ciekawą płytę i na stałe zaistniał na rynku muzycznym, ale aby do tego doprowadzić chłopak musi się jeszcze dużo napracować.
Polski rynek muzyczny nie jest niestety nastawiony na wydawanie nie komercyjnych produkcji, pomijając małe niezależne wytwórnie, dlatego nie powinny dziwić mało oryginalne i wtórne płyty polsatowych idoli. Lepiej powielić schemat i zarobić pieniądze, niż ryzykować wręczając konsumentowi bardziej wymagającą płytę. Dopóki taka sytuacja się nie zmieni, tzn. dopóki przeciętny odbiorca będzie potrzebował jedynie muzyki typu Ich Troje, to ktoś taki jak Zalewski będzie miał małe szanse na wydanie dobrej, oryginalnej płyty. Wytwórnie chcą jedynie zarabiać, dlatego serwują nam w kółko to co już się sprawdziło i sprzedało, lub to co w danym momencie spodobało się ludziom. Jaki z tego morał, nie bójmy się otworzyć na mniej znaną lub trudniejszą w odbiorze muzykę, świat nie kończy się na Ich Troje i wakacyjnych przebojach (vol. 28).Podpis: 

La K. Maximale 7-03
 

Dodaj ocenę i (lub) komentarz

wersja do druku

wyślij do znajomych

pokaż oceny

pokaż komentarze

dodaj do ulubionych

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ OCENĘ

Twoja ocena:
5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1

ZALOGUJ SIĘ ŻEBY DODAĆ KOMENTARZ
Twój komentarz:

zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła zmień kolor tła

zmiejsz czcionkę czcionka standardowa powiększ czcionkę powiększ czcionkę
Hagan - Wyjście w mrok Hagan - Ciało bez kości Moc słów
Pierwsze fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Drugie fanowskie opowiadanie w świecie Conana Barbarzyńcy, autorstwa R.E.Howarda. Kolejne pojawi się niebawem. (Prolog w opowiadaniu Wyjście w mrok) - Wojna przyszła do nas niepostrzeżenie - budzisz się pewnego ranka i już jest. - Gdzie jest, mamo? - zapytała matkę moja sześcioletnia siostra, przecierając zaspane oczy. - Wszędzie, moje dziecko, wszędzie... - odpowiedziała
Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20
Sponsorowane: 20
Auto płaci: 20
Sponsorowane: 20

 

grafiki on-line

KATEGORIE:

więcej >

Akcja
Dla dzieci
Fantastyka
Filozofia
Finanse
Historia
Horror
Komedia
Kryminał
Kultura
Medycyna
Melodramat
Militaria
Mitologia
Muzyka
Nauka
Opowiadania.pl
Polityka
Przygoda
Religia
Romans
Thriller
Wojna
Zbrodnia
O firmie Polityka prywatności Umowa użytkownika serwisu Prawa autorskie
Reklama w serwisie Statystyki Bannery Linki
Zarejestruj się  Kontakt z nami  Pomoc
 

www.opowiadania.pl Copyright (c) 2003-2024 by NEXAR All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikowanych treści należą do ich autorów. Nazwy i znaki firmowe innych firm oraz produktów należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu informacyjnym.