DRUKUJ

 

Władca gwiazd

Publikacja:

 03-06-15

Autor:

 forgod
Władca gwiazd.
Spotkałem ją znowu tam gdzie zawsze. Była ciemna noc a nad nami rozgwieżdżone niebo. Usiedliśmy na ławce Za miastem a może w parku tego nikt się nie dowie. Mam nadzieję.
- Popatrz na gwiazdy.
- Widzę je, przecież w tych ciemnościach tylko one są widoczne widać.
- Wiesz, że gdzieś tam są i nasze? Może te dwie małe ledwo widoczne te nad szczytem tamtego wysokiego drzewa są tylko dla nas?
- To twoja wersja. Starsza wersja.
- Wiem. Ta jaśniejsza jest dla Ciebie ta druga pewnie jest moja.
- Pewnie tak.
- Zobacz jak blisko są siebie. Przez całą wieczność razem. Ilu ludzi patrzyło w niebo w tak piękną noc? Myślisz, że oni wiedzieli, że te gwiazdy coś łączy?
- Raczej nie.
- Ktoś, kto by stał za nami za naszymi plecami naprawdę daleko poza naszą galaktyką widziałby te gwiazdy jako jedność. Jedna z drugą by się pokrywały a ich blask byłby połączony i spotęgowany na wieki. Nie było by tych drzew, tej nocy, ławki....
- Nas....
- Czy widzisz te gwiazdy obok siebie? Chciałabyś zobaczyć je z bliska?
- Jak?
- Możemy tam polecieć do nich i im się przyjrzeć. Mam moc nadaną przeze mnie samemu sobie. Mogę Cię zabrać ze sobą i pokazać gwiazdy i galaktyki, jeśli tylko zechcesz. Dziś to ja ustalam zasady poruszające wszechświatem i pilnujące ładu wśród nas.
- A nad tymi obydwiema gwiazdami, naszymi gwiazdami masz władzę?
- Niestety moja moc ma swoje granice, ale uwierz mi oddałbym wszystko za sekundę panowania nad nimi. Wstań polecimy do nich przyjrzeć się im z bliska. Poznać, jakie są. Może się czegoś nauczymy.
- Dobrze.
- Popatrz jak szybko zostawiliśmy za sobą Ziemię i wszystkich naszych przyjaciół i wrogów. Nasze ziemskie sprawy tutaj nie są widoczne. Kosmos jest cichy.
- Naprawdę zostawiłeś wszystko tam za nami?
- Nie, ale chciałbym. Widzisz jak się oddalają nasze gwiazdy od siebie, gdy się do nich zbliżamy? Coraz szybciej, zróbmy coś.
- Masz rację one są w różnych galaktykach. Pewnie nawet nie wiedzą o sobie. Może to lepiej dla nich. Wracajmy, robi się zimno. Spotkamy się kiedyś.
- Jutro mnie już nie będzie. Żegnaj.


L

Data:

 03.06.2003

Podpis:

 forgod

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=218

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl