DRUKUJ

 

Szli

Publikacja:

 06-01-25

Autor:

 Millllka
Po co używać słów? Podobno sposobem komunikowania się ludzi jest w 75% mowa ciała. Nasze gesty, nasze miny – to wszystko wyraża – podobno – więcej, niż słowa. Czy to prawda?
Postanowiła sprawdzić. Wyciągnęła rękę z kieszeni i delikatnie ścisnęła jego prawą dłoń. Spojrzał na nią, trochę zdziwiony, ale nie odezwał się. Szli więc w milczeniu, nie zastanawiając się gdzie, bo są miejsca, w które można dojść idąc tylko „przed siebie”. Chcieli pójść właśnie w takie miejsce. Gdzie mogli być sami, zupełnie sami, i móc z czystym sumieniem cieszyć się swoją samotnością. I bliskością.
Patrzyła przed siebie i choć czuła na sobie jego spojrzenie, nie odwracała wzroku. Uśmiechnęła się do siebie. Przypomniała sobie, jak powiedział jej, że lubi na nią patrzeć. Miło było usłyszeć coś takiego. I jeszcze w dodatku od niego...!
Zatrzymała się nagle. Coś dziwnego wpadło jej do głowy. Dlaczego dopiero teraz? Miała na to przecież tyle czasu. Pięć tygodni. I dopiero teraz ją olśniło!
Kochała go od pięciu tygodni. Mało? Może i mało. Ale to nie znaczy, że on ma o tym nie wiedzieć. Trzeba mu więc powiedzieć. Na przykład mową ciała...
Stali w miejscu. Podeszła bliżej. Spojrzała mu prosto w oczy. Zastanawiała się przez chwilę, jaki mają kolor. Nigdy jakoś nie zwracała na to uwagi. A miały bardzo dziwny kolor. Zielone i lekko szare, nakrapiane żółtymi plamkami. Starała się z nich wyczytać, czy może zrobić to, na co ma ochotę. Nie napotkała w nich sprzeciwu.
Podeszła jeszcze bliżej, przechyliła głowę na bok i...
Powiedziała: kocham cię.

Data:

 listopad 2005

Podpis:

 Mila S.

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=22275

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl