DRUKUJ

 

Heroes

Publikacja:

 07-07-28

Autor:

 Wiwex
O serialu - Serial opowiada o zwykłych ludziach, którzy odkrywają u siebie niezwykłe zdolności, takie jak: latanie, telekineza, czytanie w myślach itp. Głównym wątkiem w pierwszym sezonie serialu jest uratowanie Nowego Jorku przed wybuchem bomby, która po kilkunastu odcinkach okazuje być się jeden z bohaterów.
Serial ma bardzo wysoką oglądalność w USA(średnio 13 mln ludzi), a w Polsce około 3 mln osób zasiadało przed telewizorami.

Postaci - W serialu wykorzystana jest cała gama różnych osobowości: zaczynając od regenerującej się cheerleaderki, idąc przez zbiegłego więźnia przenikającego przez materię, aż do seryjnego mordercy przejmującego w drastyczny sposób zdolności od innych "Herosów".
Scenarzyści nie wahają się przed uśmiercaniem głównych bohaterów, ale jak mówią mogą zawsze zostać "przywrócone" do życie za sprawą mocy Hiro Nakamury, mogącego przenosić się w czasie.

Nobody stop Sylar - Serial oferuję tylko jeden czarny charakter, ale za to jak czarny. Nazywa się Sylar (w rzeczywistości Gabriel Gray, pseudonim Sylar wziął się od nazwy ostatniego zegarka, który naprawił). Został nazwany "Pacjentem Zero" przez Chandre Suresha, uznanego genetyka, który badał mutacje w kodzie DNA. Pierwszą jego ofiarą był Brian Davies posiadający telekinezę i następnie Sylar mordował osoby posiadające moce. Nie wiadomo jednak jak Sylar przejmuje moce, widzimy tylko jak otwiera głowę. Ofiary widziane są już bez mózgu, a Sylar posiada moc.

Symbol - W serialu co jakiś czas pojawia się symbol. Jest on bardzo tajemniczy i nie wiadomo co oznacza.
Pojawia się w bardzo nieoczekiwanych momentach jak np. ułożony z makaronu, z rozbitego szkła. Jest on też znakiem paru postaci w serialu, np. tatuaż na plecach alter-ego super-silnej Niki czy też na amulecie manipulującego myślami Haitańczyka.
Jest kilka teorii dotyczących symbolu m.in.:
-jest to połowa kodu genetycznego
-jest to kombinacja japońskich liter yo (dar boży) i sai (wielki talent)

Save the Cheerleader, save the World - jest to myśl przewodnia 1. sezonu serialu. Pierwszy raz została wypowiedziana przez Hiro z przyszłości Peterowi Petrelli, który absorbuje mocy innych bohaterów, po to, aby Peter ocalił regenerującą się cheerleaderkę Claire przed Sylarem, aby ten nie przejął jej mocy i podczas wybuchu Nowego Jorku nie zregenerował się. Claire została ocalona, ale "bomba" i tak wybuchła, nie niszcząc jednak Nowego Jorku.

Peter i Claire - ulubieni bohaterowie - Wśród użytkowników największego polskiego forum o serialu największą sympatią cieszą się Claire i Peter. Mocą, którą chcieliby mieć użytkownicy jest najczęściej absorbowanie innych mocy Petera, regeneracja Claire oraz manipulacja urządzeniami elektrycznymi małego Micah.

Oczekiwanie na drugi sezon - wszyscy fani z niecierpliwością czekają na 2. sezon serialu. Powodów jest wiele:
-Matt, policjant który jest obdarzony telekinezą został czterokrotnie postrzelony
-Hiro manipulujący czasem oraz teleportujący się japończyk przez pomyłkę przeniósł się do feudalnej Japonii
-Sylar został potraktowany mieczem w brzuch i nie wiadomo co z nim będzie
-Molly, dziewczynka, która wie gdzie jest każda osoba na świecie mówi o kimś gorszym od Sylara
-i wiele, wiele innych

Data:

 28.07.2007

Podpis:

 Wiwex

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=35179

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl