DRUKUJ

 

Pająk

Publikacja:

 08-09-14

Autor:

 trzy
Siedziała, chociaż nie chciała. Nie umiała. Od wewnątrz dobijało ją uczucie bezsilności. Nie wiedziała, jak wytrzyma ten dzień, przecież był dopiero ranek. Jak czegoś ze sobą nie zrobi to zwariuje. Chodziła bez końca, błąkała się po domu, nie potrafiła nic porządnie zrobić. Koszmar. Może jest ktoś, kto zajmie jej czas? Rozejrzała się. Czuła czyjąś obecność. Wiedziała, że jest ktoś, kto jej pomoże. Nic. Wzniosła oczy do góry, powędrowała po suficie. Zobaczyła tylko pająka całkiem pokaźnych rozmiarów. O nie, nie będzie tu żył. Miała arachnofobię. Wystarczy jeden ruch butem i go nie będzie. Wspięła się na krzesło, już brała zamach, lecz zamarła. Może to on? Może to jego obecność czuła?
Nienawidzę pająków. Osiem okropnych nóg, ten tułów przypawiający o wymioty, gdy bliżej się przyjrzy.
Może jednak jest w tym jakieś piękno? Jaka modelka ma takie długie nogi? Kto może poszczycić się idealnie okrągłymi kształtami?
O czym ja mówię?! Nienawidzę cię.
Nie patrz tak, nie wzbudzisz we mnie litości.
Jesteś taki piękny, kulisz się, wiesz, że nie czeka cię nic dobrego. Dlaczego nie uciekniesz? Liczysz na to, że cię nie widzę?
Nie, nie próbuj używać swoich wdzięków. Nie zostaniesz moim przyjacielem.
Może pająki są dobre? Każda noga drażni miło podniebienie, porusza zmysły. A tułów? Może po rozgryzieniu jest słodki, lepszy niż czekolada? Czekolada jest prostacka a ty, pająku taki piękny. Musisz być słodki. A twoja nić, napewno rozpływa się w ustach, jak wata cukrowa. I pewnie tak smakuje.
Pająku, jesteś piękny, jesteś dobry, ale ja cię nienawidzę. Nie zjem cię, powinieneś się cieszyć.
Żegnaj.
Mimo wszystko pomogłeś mi. Dziękuję.

Plask!

Data:

 2007

Podpis:

 trzy

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=47572

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl