DRUKUJ

 

Mam wiele zastrzeżeń do kultury komentujących

Publikacja:

 04-02-03

Autor:

 Zofia255
911
fantasja 04-02-03 (komentarz pod "Dorosłe dzieci - ofiary błędów rodziców", autor Gropol)

Chaotycznie opisany stek bzdur, pobożnych życzeń i sloganów W sumie po przeczytaniu nie wiadomo, o co autorowi naprawdę chodzi Czy to chce świat uzdrawiać, czy ośmieszać? Ale biorąc pod uwagę poniższy cytat=====> „Odkrycie, że jest się dorosłym dzieckiem bywa dla wielu osób szokiem, który zarazem jest pierwszym krokiem do wyzdrowienia, odzyskania swojego "utraconego dzieciństwa". Odkrycie takie "przytrafiło" się także autorowi poniższego eseju.” Nie można wątpić w jedno, tekst jest dziełem DD Serdecznie PODZIWIAM naiwność poprzednich komentatorów.
****************************************************
"Dziennikarze szukają sprawiedliwości czy sensacji", autor Sympatyczny1984
1076
maira2 04-01-31

Zmieniasz nicki ? Poznaję po pisaniu. -"Ale im więcej pojawia się artykułów z serii dziennikarstwa śledczego, to zaczynam się zastanawiać ....," - chyba raczej "tym częściej, zaczynam się zastanawiać...; "nie znając dokładnie kodeksów, zasad obowiązujących w prawie, nie znając wreszcie tego, co jest najbardziej istotne - okoliczności sprawy..." A skąd to taka pewność się bierze ? Dziennikarze najczęściej wiedzą szybciej i dokładniej o sprawie, mają swoje "specjalizacje". Jedni się zajmują "polityką" inni techniką, jeszcze inni makijażem dla dziewczyn i chłopaków. Nie mów jednak, że nie orientują się w tym, czym się zajmują. Jeśli tak jest - to znikomy procent. Maja też swoich informatorów. Nie czytam dalej, bo to co piszesz - to dopiero jest na poziomie dyletanta i wierz mi, wiem co mówię. :) A, że dziennikarze czasem zastępują niejako tych, którzy powinni dbać o nasze bezpieczeństwo i wymiar sprawidliwości - to już tylko wina nieudolności (lub innych przyczyn) tych drugich. Gdyby nie dziennikarze, wiele spraw pozostałoby w cieniu. A jeśli inni zajmowaliby się jak należy sprawami, o których mówimy, wówczas dziennikarze więcej mieliby czasu na "lżejszy kaliber" albo na sensacje. Słabo to napisane, bez rozeznania. Pozdrawiam. maira

Odpowiedź autora 04-01-31

Chciałem Pani powiedzieć że Sympatyczny1984 i Zofia255 to dwie zupełnie inne osoby.Pani zachowanie pozostawię bez komentarza bo nie chcę być cyniczny, a ta umiejętność przyda mi się na studiach, które w październiku zacząłem.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
986
feniks 04-02-01

Nawet w opisie robisz błędy. A tak nawiasem mówiąc - lubisz "grać" czy tylko się przebierać ? To co napisane nie znajduje pokrycia. Oceniam "długość" tekstu.

Odpowiedź autora 04-02-01

Ani się nie przebieranm ani nie gram człowieku i zastanów się co piszesz.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1048
Bill 04-02-03

Ponieważ podpisane jest męskim nickiem to ci powiem jak chłopu- jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Za porządą opinię rewanżujesz się jak szczeniak i wredny jak gnida. Podpuszczaja i popieraja kolesie z FL ? Czuć was na odleglośc razem z tym, co stracil wianek. Wpadanie na stronki i cięcie utworów, które są o czym doskonale wiesz, wartościowe, to po prostu może tylko robic zwykła świnia, co jedzie na jednym "potforku" pod jednym nickiem a pod innym udaje świętego. Głupolu, jak ci ktoś zwraca uwagę fachowo, to znaczy, że jest lepszy od ciebie i zna się na tym. Puknij sie bo masz napady jak stara panna której nikt nie chce przelecieć - oprócz wiatru. Mogę namówic kolesi i ściachaja ciebie i twoich idoli więc uważaj, my też umiemy stawiać jedynki, przekonasz się. Świńskie podchody to uprawiajcie tam, gdzie wasze odchody a tutaj nie zostawiajcie swoich placków, bo was nakryjemy czpka jak śliwki. Bill

Odpowiedź autora 04-02-03

1. Nie tnę utworów według mnie wartościowych tylko tnę takie, ktore mi się nie podobają. 2. Pracowałem jako dziennikarz więc coś wiem na ten temat. 3. Jestem studentem prawa więc o zasadach prawnych itp też posiadam pewną wiedzę. 4. Poza tym ja i Zofia255 to kompletnie inne osoby 5.Pukać się nie zamierzam, bo nie widzę do tego powodu. To raczej Pan się powinien puknąć za chamstwo jakie Pan zaprezentował tutaj, aż mi pana jest szkoda. 6.Słoma Panu z butów wystaje. 7.Nie jestem Pana kolegą więc nie życzę sobie, aby do mnie Pan per Ty mówił.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1075
aura2 04-02-03

Chyba nie miał pan pojęcia, że Maira jest dziennikarzem (to jej drugi zawód). Ta błazenada nie jest potrzebna. Rewanże i logowanie się pod różnymi nickami po to, by jej "ściąć" oceny, jest śmieszna jak pan. Ci co pana poparli znaleźli się tutaj ze zrozumiałych względów. My popieramy Mairę, bo jest lepsza i ma klasę. To was boli. Mając jeden "wytwór" wątpliwej wartości, nie ocenia się kogoś, kto pisze więcej i lepiej. A pan tak zrobił i stawia jej jedynki bez wzgledu na to co pisze, nie mając argumentów. Nie potrafiąc napisac komentarza merytorycznego. Bajery to nie dla nas - to bajki z grubej fajki. Chcecie rozróby ? To rozrabiać ciasto na pierogi i do garów.

Odpowiedź autora 04-02-03

1. Ja się nie loguję po różnymi nickami, to konto jest moim jedynym. 2. Ja się nie kompromituje tylko m.in Pani 3.Proponuję mieć trochę więcej oleju w głowie. 4.Nikt Pani nie bajeruje. 5.Pani Maira nie ma klasy.Pani Maira potrafi tylko być osobą beszczelną,brakuje Pani Mairze kultury osobistej. 6.Widzę że Pani Maira ma na tej stronie adwokatów, bo jednej osoby wiersze negatywnie oceniłem, a za to kilka osób wystawia mi negatywne oceny i wśród nich są także te osoby, ktorych twórczości nie oceniałem więc proponuję najpierw spojrzeć na samego siebie.
****************************************************
"Ucieczka", autor AndreaDoria
1048
Bill 04-02-03

Nie wstydzisz się? Mówisz na innych, że chamstwo a sam "podpuszczasz" bąki. Mnie już powiedzieli. Boli cię wieniec laurowy ? Uważaj bo spadnie z głowy jak będziesz szarżował. A co na FL nie masz wzięcia ? Hehehehe

Odpowiedź autora 04-02-03

I tu cię zdziwię. Wyjątkowo na FL moje opowiadania spotkały się z ciepłym przyjęciem. A szataż jest w Polsce karany.
****************************************************
"Bezruch", autor AndreaDoria
1048
Bill 04-02-03

Nie powiem, w bezruchu jestes niezły. Zareklamuję cię wśród Ziomów, to cie ocenią.
****************************************************
"Kropla więcej", autor Zofia255
1076
maira2 04-01-19

Zastanawia mnie treść ? Bo właściwie, równie dobrze mogłam tego wiersza nie czytać. Jest przesłodzony, mdły i nic nie wnosi. Być może jest dla autorki bardzo osobisty, dlatego wartościowy - ale tylko dla autorki. Takich wierszyków w Internecie można znaleźć na "kopy". Bo prawdę mówiąc kogo to obchodzi, że ktoś nie ma z kim spać ? Taki "krzak zapomnienia" jakby powiedział jeden pan. :) Zręczna grafomania. maira

Odpowiedź autora 04-01-19

Maira, to byłoby nieprawdopodobne, gdyby moja twórczość podobała się wszystkim. Nawet wielkim poetom to się nie udało. Piękne wiersze Mickiewicza, Słowackiego... kiedy są obowiązkową lekturą w szkole i uczeń jest zmuszany pisać na ich temat wypracowania, tracą dla niego cały swój urok. Ale Ty przecież nie jesteś tu z przymusu. Równie dobrze mogłaś się nie zatrzymywać i pominąć moje pisanie, skoro nie jest w Twoim guście. Przynajmniej ja tak robię. Nie wpisuję komentarzy tam, gdzie sposób przekazania myśli do mnie nie dociera, nie podoba się czy nawet nie rozumiem intencji autora. Zakładam, że innym czytelnikom może się przecież spodobać. I na pewno nie zrewanżuję się Tobie podobnym wpisem. To nie jest zgodne z moim pojmowaniem świata. Lubię innym mówić przyjemne rzeczy albo nie mówić wcale. Twój wpis zresztą nie jest dla mnie zrozumiały. No bo co może oznaczać zdanie: "Jest przesłodzony, mdły i nic nie wnosi." Nie mówisz go od siebie. Czyżbyś wyrażała zdanie wszystkich użytkowników portalu? I to już jest fałszem, bo jednak znaleźli się tacy, którym się podoba. Co innego, gdyby ten sam tekst napisany był w pierwszej osobie: "Ja uważam, że...", wtedy zupełnie inaczej odebrałabym go. Ale z formy Twojego zapisu po prostu wysuwam przypuszczenie, że chciałaś mi zrobić przykrość. Świadczy o tym również ostatnie zdanie, którego również nie miałaś odwagi napisać od siebie. Pozdrawiam
****************************************************
"Przebacz mi", autor Zofia255
1076
maira2 04-01-19

Śmieszne są te uskrzydlone wzloty, podkreślane dużym drukiem. Lepiej wyluzować i wybrać się jak przyjdzie pora - do lasu na grzyby albo choćby na purchawki. To dobre miejsce na przypływ weny.
****************************************************
"Brzęczące drzewka", autor Zofia255
1205
Sympatyczny1984 04-01-25

Do Pani o ksywie Maira.Pani myślała, że autorką tekstu pod satyrą jest osoba o pseudominie Zofia255.Pani jest w błędzie.Nikt nie zmieniał nicku.Pani jest po prostu beszczelna, wywyższa się Pani, a ja takich osób strasznie nie lubię.Przesadza Pani z komentarzami, z pewnością wychodzą te komentarze poza granice pewnej przyzwoitości.Niech Pani się zastanowi kilka razy zanim coś napisze.

Odpowiedź autora 04-01-25

Nie wiem, co się tutaj dzieje. Początkowo myślałam, że jest to forum umożliwiające publikację własnej twórczości. Teraz widzę, że jest to jedynie "przykrywka" do zupełnie innych działań: ataków personalnych, wyścigu w rankingu, itp. Ludzie próbują różnych sposobów, żeby pozbyć się konkurencji. Blokują własne utwory z wysoką średnią, nawet wycofują (średnia przecież zostaje), wystawiają nieuzasadnione jedynki bez słowa komentarza albo, jeszcze gorzej, z obrażającym autora. Psuje to wszystko wizerunek portalu. Nie chcę brać udziału w tych rozgrywkach. Proszę mnie do niczego nie mieszać. Nie mam wpływu na reakcję niektórych czytelników. Spodziewam się, że "maira2" tu też trafi z kolejną personalną napaścią. Zapraszam. Proszę się nie krępować. Ja niczego blokować nie będę. W tej chwili zastanawiam się tylko, czy jest sens zamieszczać tu następne utwory. Zofia.
****************************************************
"Wieczne czekanie", autor Zofia255
641
poetka 04-01-14

nie jest to niestety dobry wiersz!

Odpowiedź autora 04-02-01

Szkoda, że nie napisałaś dlaczego. Chętnie poznałabym Twoją argumentację.
****************************************************
"W maju", autor Zofia255
1076
maira2 04-01-19

"Topole, biały puch...Mamo, co to leci?" - szkoda, że nie gołębie - jakby to pięknie było, tak biało. "To pylą topole" - koszmarek.
****************************************************
"Uliczni grajkowie", autor Zofia255
1076
maira2 04-01-19

To są banialuki i tylko tak to można nazwać. Grafomania posunięta do granic przyzwoitości. Z pewnością niektórym się bardzo spodoba - to kwestia pewnych "uzależnień" i skłonności. Mnie takie pisanie mierzi i denerwuje. Zanim sie wklei coś, to warto się zastanowić co się napisało. A jeśli nie - to trzeba zgodzić się z nie zawsze oczekiwanymi opiniami. To jest wierszyk na miarę dziecka w wieku przedszkolnym (jeśli zdolne) albo szkoły podstawowej. Nie wymaga komentarza - wystarczy przeczytać. " I melodia płynie przy wonnym jaśminie jakby zawsze była i ludzi bawiła." - to jest szczyt ...
****************************************************
"Everyman", autor Arilyn
1048
Bill 03-12-06

Kochasz tasiemkowate wierszyki > Hehehe. Co jest zwyczajnie Zwykłym Okazem… - co ty piszesz ? Wiesz co znaczy "okaz" ? "i zniszczy Do bycia Kopią kopii Powołanie…" - pretenskjonalne, nieskładne i trzeszczy pod zębami.

Odpowiedź autora 03-12-06

to nie czytaj!!
****************************************************
"Decyzja", autor Arilyn
1048
Bill 03-12-06

Co za smuty. Nie do przełknięcia.

Odpowiedź autora 03-12-06

Ej jakie smuty!? czy ty napewno ocenileś mój tekst? ja nie wiem co w nim smutnego... moze mi ktoś powie?
****************************************************
"Czarna kotka", autor Arilyn
1048
Bill 03-12-06

Ssmuty.

Odpowiedź autora 03-12-06

co tu jest smutnego!?
***************************************************
"*** chciałbym", autor Gropol
646
kon-tiki 03-11-04

nudne, pretensjonale i lzawe, do tego forma na poziomie podstawowki

Odpowiedź autora 03-11-05

Wybacz Tomaszu, ale oczywiście musiałeś ujawinić swoje odmienne zdanie, niejako w formie zemsty za moją ocenę Twoich tzw. fraszek. Prawdę powiedziawszy spodziewałem się tego. Nie sądziłem jednak, że Ty także - jak spora cześć Polaków - okażesz się pretensjonalny, pełen zawiści i braku samokrytyki wobec własnych tekstów. Z Twojej opinii nie zgodzę się że stwierdzeniem, że jest to forma na poziomie podstawówki. Reszta - to rzecz gustu. Ten wiersz miał prawo Ci się nie podobać. Natomiast ten dodatek o formie sprawił, że jestem pewien niemal na 100%, że ta ocena to zwykła zemsta. W sumie to smutne, tym bardziej, że wystawiasz opinię sobie, nie mnie i temu wierszowi...
****************************************************

Data:

 z różnych okresów

Podpis:

 Zofia255

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=4910

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl