DRUKUJ

 

bewriter.eu - czyli jak pisać, by napisać i mięć z

Publikacja:

 11-06-29

Autor:

 alkami
Oczywiście każdy z nas chce pisać jak najlepiej. Doskonalimy nasz warsztat, szukamy tematów. Jednym przychodzi to łatwiej innym trudniej.
Na pewno łatwiej jest, gdy możemy sobie poczytać jak robią to inni, czy wręcz poradzić się kogoś bardziej doświadczonego. Ja miałem to szczęście, że przyjaźnie się z pisarzami, którzy potrafią pisać i chętnie o tym mówią. Podpatrzyłem u nich to i owo, wypytałem, męczyłem telefonami i mailami i na pewno posunąłem swój warsztat o lata dalej niż osoba, która nie miała mojego farta, kolegować się z wyśmienitym kryminalistą Jackiem Skowrońskim, którego pióro nic nie waży, oraz twórcą świetnych horrorów Stefanem Dardą, który za debiutancką powieść dostał nominację do Zajdla, Zuzanną Lenską (z trzy wyróżnienia już dostała na portalu nowej fantastyki), która ma rewelacyjne wyczucie literackie i potrafi jak chce, wyczarować literacką perełkę. Mam też grono znajomych, którzy nałogowo czytają książki i z chęcią czytają moje teksty, wytykając szczerze błędy, oraz żonę która jest moim pierwszym czytelnikiem. Uwierzcie, to bardzo pomaga, gdy kształtujący się dopiero pisarz ma wsparcie ludzi z doświadczeniem, którym zależy na jego dobru.
Czytałem też dużo poradników, spisywałem własne przemyślenia, pisałem, pisałem, pisałem i będę pisał do końca świata.

Coś tam wiem, coś tam potrafię, ludziom się podobają moje teksty, więc pomyślałem, a może się to komuś do czegoś przyda. Byłoby mi miło. Mi pomogli, ja pomagam komuś. O to chodzi.

I tak powstał pomysł na bloga - www.bewriter.eu

Zapraszam serdecznie, do lektury i do dyskusji. Powiedzcie mi co byście widzieli na nim, jakie tematy pogłębić. Zapewniam, że będzie interesująco, bo mam w zanadrzu wiele niespodzianek, oraz kontrowersyjnych teorii o pisaniu, które razem zweryfikujemy, może się nawet posprzeczamy, ale ja nie z tych obraźliwych.

W tym tygodniu zastanawiamy się, czy wenę można przywołać kiedy się chce i pisać jak się chce, i czy pisanie nie musi boleć

Data:

 2011.06.29

Podpis:

 Piotr Mrok

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=68963

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl