DRUKUJ

 

Misja

Publikacja:

 12-02-17

Autor:

 smokun
Korporacja za pomocą statków bezzałogowych poszukuje złóż mineralnych w kosmosie. Tym razem poszczęściło jej się. Odkrywa drogocenne złoża uranu i wykupuje koncesje na ich eksploatację. Niepozorny księżyc w naszym układzie słonecznym zostaje zasiedlony przez górników, czyli drobnych przestępców, uciekinierów, którzy chcą się szybko dorobić itp. Interes kwitnie i wpływy właścicieli rosną. Jednak nagle kolejne statki wracają puste. Nie zostają przyjęte na lotniska załadunkowe. Korporacja podejrzewa bunt tej placówki i to, że uran jest sprzedawany konkurencyjnej firmy, która płaci więcej.

Wysyłają tam jednego ze swoich ludzi, który był na tyle zdesperowany, aby udać się w ten odległy zakątek. W hibernacji ucieka od problemów rodzinnych. Jak wiemy czas najlepiej leczy rany. Gdy ląduje na tej planecie jego żona już jest staruszką a dzieci zapewne złożyły rodziny i żyją własnymi problemami.

O dziwo baza jest opuszczona. Wygląda na to, że wszyscy jej mieszkańcy odlecieli, pozostawiając nawet osobiste rzeczy. Nasz główny bohater jest wyposażony w odpowiedni sprzęt. Oprócz uzbrojenia ma również skaner, który potrafi przeanalizować każdy ślad. Sprawdza wszystko i o dziwo stwierdza śladowe pozostałości krwi, która ma w swoim składzie DNA śliny obcej istoty.

W czasie przeszukiwania bazy natrafia na celę więzienną, Chce ją otworzyć, ale okazuje się, że jest ona zamknięta od wewnątrz. Nie wiemy, co tam jest i co w niej siedzi. Z oględzin zewnętrznych możemy wywnioskować, że ktoś chciał się dostać do celi i zabić więźnia. Nasz główny bohater podczas walki chlapie swoją krwią drzwiczki wziernika. O dziwo więzień sprawdza jego DNA i otwiera celę. To kobieta. Dziewczyna jest piękna i bardzo zadowolona, że spotkała zdrowego człowieka. Opowiada mu historię, która jest wręcz niesamowita.

Górnicy dokopali się do złóż pierwiastka, którego opary uzależniają. Kobieta roztacza przed jej wybawicielem piękną przyszłość. W tym momencie sprawa się komplikuje. Nasz główny bohater musi wybrać między lojalnością w stosunku do korporacji a uczuciem do kobiety, która mu uświadamia, że mogą mieć to, co sobie tylko zamarzą. Muszą to tylko dobrze rozegrać. On ma statek, którym mogą uciec a ona zna miejsce gdzie te złoża są. Między nimi narasta konflikt. Dziewczyna jest nadzwyczaj sprawna i umie posługiwać się bronią.

Okazuje się, że wyprawa do tego miejsca nie jest łatwa. Podziemia krainę strzegą agresywne istoty, które zżerają się nawzajem. Przypominają człekokształtne szczury. PRETER, bo tak brzmi jego imię jest ostrożny. Wkłada sobie do nosa specjalne filtry, bo boi się oparów narkotyku. Okazuje się, że te człekokształtne szczury to byli górnicy, którzy się uzależnili.

Nasz główny bohater orientuje się w porę i zakłada sobie podwójne filtry. Kobieta podczas zbliżenia wyjmuje mu pierwsze filtry i jest pewna, że go uzależniła, ale on tylko udaj i obserwuje. Kobieta ma też w nosie filtry i jest agentką wojskowego wywiadu. Chce zdobyć narkotyk w zgoła innym celu niż zapewniała. To wręcz doskonała broń, która powoduje agresję w stosunku do siebie a jego uzależnienie degeneruje ludzi do zwierząt.

Załóżmy, że zostaje odkryta wspaniała planeta z ogromnymi zasobami i zgodnie z prawem międzygalaktycznym nie można jej eksploatować gdyż żyją na niej inteligentne istoty. Dysponując tym narkotykiem można zdegradować jej mieszkańców do zwierząt i zrobić z nich narkomanów, którzy staną się w wygłodniałymi niewolnikami.
Ucieka i zostawia ją. Następnie melduje, że na planecie istnieje straszny wirus i planeta zostaje objęta 100 letnią kwarantanną.

Data:

 10.02.2012

Podpis:

 Arkady Pylch

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=71321

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl