DRUKUJ

 

Pragnienie

Publikacja:

 15-08-17

Autor:

 Ilonka=)
Jestem odzwierciedleniem Twoich pragnień. Marzeń o pięknej miłości, które nie miały odwagi przebić się przez ciasny kokon rzeczywistości. Docierają do mnie dźwięki świata leżącego u stóp nowego świtu. Znów zapominasz, że jestem tu dla Ciebie. Odkrywasz mnie na nowo jak sen, który skończył się przedwcześnie.
Jestem i błagam, byś został. Granice mojego istnienia wyznaczają Twoje czułe dłonie, namiętne pocałunki, ciepłe oddechy
w zgłębieniach obojczyków. Jestem przesiąknięta Tobą. Jestem pragnieniem, który nie ma szans zaistnieć zbyt wcześnie. Jestem snem. Jestem nowym dniem.
Jestem tym wszystkim, co sprawia, że jesteś. Pochodnią, gwiazdą, księżycem. Krwią krążącą szaleńczo w Twoich żyłach. Oddechem, który przedziera się przez kolejne zakręty. Światłem, wodą, ogniem. Wszystkimi zmysłami. Jestem Twoją myślą, zdaniem, którego nie zdążysz wypowiedzieć. Całym światem. Podarunkiem, darem, cudem czułego serca.
Jestem świtem i zachodem nowych dni i tych, które dopiero ustawiają się w kolejkę.
Jestem wszystkim, o czym myślisz. Słodkim szeptem dobranoc i dzień dobry. Ukryłam się w załamaniach wyznania miłości, dwóch słów Kocham Cię, pragnień, nadziei. Ukryłam się w połyskującej tafli jeziora, spokojnych oceanach, rwących potokach. Jestem wodą z kranu, którą obmywasz zmęczone ciało. Poranną kawą i papierosem. Modlitwą wypowiedzianą zbyt cicho, by ktokolwiek mógł ją usłyszeć.
Jestem Twoim wszystkim, a wciąż mam wrażenie, że za mało. Wciąż mam poczucie, że zasługujesz na więcej. Więcej myśli, dni, pięknych chwil.
Rozdziera mnie pragnienia bycia Twoją na zawsze. Każdym westchnieniem. Każdą sekundą. Muśnięciem wiatru. Spojrzeniem zbyt ulotnym. Nadzieją zbyt słabą. Wiarą, która nie dociera do serca. Wszystkim, co dobre i złe. Przysięgą na ustach - wieczną i nieodwołalną. Miłością, która nie ma końca. Niekończącą się rozmową.
Wszystkim, co sprawia, że jesteś. Dopóki będę ja, będziesz Ty. Dopóki będziesz Ty, będę ja. Bez Ciebie krew tężeje w żyłach, nie docierając do serca. Następuje koniec świata.

Data:

 2015

Podpis:

 Ilona

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=78568

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl