DRUKUJ

 

Artykuły pierwszej potrzeby - elity.

Publikacja:

 21-01-11

Autor:

 fantasja
Fajansowa porcelanka. Czyli nasze elity.

Mimo że, powszechnie zachowanie neofitów... - wskazuje na ich pochodzenie prosto z miast dalekich planet, jednakże w zdecydowanej większości, są nimi śmiertelnicy urodzeni w Polsce. Kraju pięknych kobiet i przystojnych mężczyzn, pośród krajobrazów które zagrażają niebiańskim kolorytom.
Na uroczyście bolesnym fakcie narodzin kończy się praktyczna deklaracja ich polskości, zaczyna wredna pazerność, walka o własny osobisty interes. Tu każdy oręż, zaprzaństwo, fałsz, podstęp i kłamstwo jest bezwzględnie wykorzystany, byle przynosił fortunę i triumfy.
Ojczyzna, a któż to jest? – powiadają rozdziawiając gęby.
- W akcie przebaczenia pomijam nieuleczalnych, perfidnych, bezwzględnych graczy, śmietankę zmurszałego pokolenia,
Co do młodszych bliższych czasom obecnym, wykazując ocean dobrej woli w pewnej mierze usiłuje usprawiedliwić ich fakt, że taką wynieśli edukację.
Edukację która nierzadko poprzez świadome działanie grup ulegających szatańskim podszeptom zatraciła wzorce bazujące na doświadczeniu, dorobku wielu, wielu pokoleń naszych przodków.
Mijając beztrosko tańczących chłopców i dziewczęta, radośnie przyobleczonych w piękne tęczowe sukienki, dostrzegam pełen obrzydzenia, gdy ustami pełnymi czerwonej pomadki, sieją wiatr bezrozumnych idei, czyniąc niechybną zagładę światu.

Data:

 2021

Podpis:

 fantasja

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=81442

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl