DRUKUJ

 

Artykuły pierwszej potrzeby- Trójmorze.

Publikacja:

 21-02-04

Autor:

 fantasja
Trójmorze- albo rydwan szczęścia.

Westchnienie:- Kocham nasz kraj, i chcę dla niego jak najlepiej.

- Ambitny projekt „Trójmorze”- jest wynikiem błyskotliwej inicjatywy, która w myśl jej założeń podniesie znaczenie polityczne i gospodarcze, jednocząc państwa Europy wschodniej, w odniesieniu do nieposkromionych ambicji budowania hegemonii, przez współczesne Niemcy.
Idea „Trójmorze”, skutecznie realizowana jest przez lidera Jarosława Kaczyńskiego, ku uciesze narodów biorących w nim udział, a konsternacji naszych odwiecznych „przyjaciół” – zarówno po wschodniej stronie jak i zamieszkających za zachodnią granicą Rzeczpospolitej.
Miejmy świadomość, że projekt, na tak imponującą skalę potrzebuje gigantycznego wsparcia z zewnątrz, spoza grupy nie zamożnych narodów bezpośrednio związanych z przedsięwzięciem.
W tym przypadku nie można się łudzić, łaskawość możnych „przyjaciół" polegać będzie na skrupulatnym torpedowaniu naszej autonomii do chwili, aż znajdziemy się na kolanach.
Niezmiennie w zagospodarowaniu olbrzymich przestrzeni, od morza do morza, tworzeniu infrastruktury drogowej dostrzegamy udział przede wszystkim, dwóch suto nadzianych wielmożów, gdzie raczej trudno doszukać się pokrewieństwa między naszymi rodami
Na pierwszym miejscu, bez urazy wciąż umiejscawiamy Jankesów, jako że, za sprawą byłego już prezydenta Trumpa pierwsze koty poszły za płoty.
Drugim potencjałem zdolnym urzeczywistnić nasze wyzwania jest potężny skośnooki Naród.
Aliści opcja jedna, podobna drugiej, - nic nie ujmując obu, posiadają niezdrowe, mimo że skrajnie przeciwstawne skłonności.
Sterom pięknego żaglowca Jankesów trasę dyktuje złoty cielec przypisany Izraelitom, oklaskującym własne preferencje królujące nad okiełznanym globem.
Ci zapewne, czując ziemię obiecaną, zechcą dorzucić brzęczącej monety dla urzeczywistnienia naszych snów.
Na dzień dzisiejszy potężny Naród Chiński ukołysany falą utopijnej ideologii trzech powszechnie znanych facetów, okazał się nieokiełzanym żywiołem. Obwąchiwanie teraz nawet śpiącego smoka jest nieco ryzykownym przedsięwzięciem, choć nie pozbawionym szans zapętlenia.
Cumowanie nadziei dobrego interesu w wybranej przystani teraz, gdy wody są w miarę stabilne, jest poklepywaniem optymizmu, choć nie masz szansy przewidzieć, kiedy będziesz zmuszony wypłynąć wpław na otwarte morze.
Potężny jest Naród Chiński nadziany atutem, który gotów byłby wcielić w życie, krok po kroku spełniając nasze sny.
Westchnienie-... Niech Bóg ma nas w swojej opiece.
Na ile można pozostańmy przy świadomości, i pnąc się jedwabnym szlakiem, zachowajmy ostrożność by nie paść ofiarą zaspokajania wilczego apetytu Kolosa.
Z ostatniej chwili –

Zaprzysiężenie Bidena, w milczącym korowodzie obserwowało 20 tysięcy chorągiewek poruszanych zakłopotaniem historii .
Zaprzysiężenie Bidena, z palcem na cynglu, sobacząc na czym świat stoi, lustrowały naładowane czarnym prochem legiony obywateli.
– Zaprzysiężenie Bidena, patrząc w tęczę adorowały hucznie rzesze Jankesów żywych, także, pilnie wyjęci, zza grobowych desek.
Swobodny oddech z dumnej piersi całego świata, stracił niepodważalny certyfikat.
W tym Polskie zadrżały stany i klany. Zwiotczały światełka żywej nadziei.
Duzy wdech i mały wydech... Wielka Brytania – i mała wyspa.
Bierzemy kurs na koncepcję United Kingdom.
Wśród zgliszcz przegranej Donalda Trumpa, jawi się naturalna przestrzeń , wprawdzie dość mglista lecz nie pozbawiona ciała, krwi i kości.
Partner to, nie godzien naszej miłości ani uwielbienia, lecz do wspólnego pląsu, czemu nie?
Tak bardzo chciało by się mieć kogoś na stałe i zaszaleć nie na czczo.
Czy los się uśmiecha?
Trzy asy choć kapryśne jak sławne kobiety, przydają krasy naszej talii kart do gry.
Ratujmy oprócz siebie, co się tylko da z dorobku naszej kultury, Europa w tęczowej sukience na tłustych biodrach mrucząc IX Symfonię, podryguje kankana.
Z ostatniej chwili – Żabojady puszczają oko spod lodowca grubego na pół wieku, zawirowało na firmamencie, choć to jeszcze nie monsun, ale wnosi dobry nastrój wróżącym z fusów.

Data:

 2021

Podpis:

 fantasja

http://www.opowiadania.pl/main.php?id=showitem&item=81449

 

Powyższy tekst został opublikowany w serwisie opowiadania.pl.
Prawa autorskie do treści należą do ich twórcy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szczegóły na stronie opowiadania.pl